Web Analytics
More
  Reklāma

  Vācija iebilst Eiropas Savienības lēmumam uzlikt lielākus tarifus ķīniešu auto importam Eiropā

  Jaunākie raksti

  Pagājušajā nedēļā Eiropas Komisija paziņoja, ka ieviesīs jaunus importa tarifus Ķīnā ražotiem elektroauto, tādējādi reaģējot uz Pekinas subsīdijām saviem elektroauto ražotājiem, tiem gūstot priekšrocības. Ar to gan nav mierā Vācijas pārstāvji, kuri nevēlas sarežģīt attiecības ar Ķīnu vēl vairāk.

  Valsts valdībai pietuvināti avoti Berlīnē medijam Automotive News Europe atklājuši, ka Vācijas pārstāvji vēl cer uz situācijas mierīgu atrisinājumu, aizvadot pārrunas ar amatpersonām Pekinā. Ja visām iesaistītajām pusēm neizdosies rast risinājumu, jaunie tarifi stāsies spēkā no 4. jūlija.

  Vācija uzskata, ka vēl ir iespējas izsprukt no tirdzniecības kara un abām pusēm jāpanāk pretī, meklējot kompromisus. Kāpēc vāciešus tas tā uztrauc? Viņi rēķinās, ka ķīnieši nepaliks atbildi parādā un uzliks paši savus tarifus Eiropas autoražotājiem. Tas attieksies arī uz vācu autoražotājiem BMW, Mercedes, Porsche, Audi un Volkswagen – tiem visiem bizness Ķīnā ir ļoti svarīgs, bet ķīniešu atbildes reakcija ar jauniem tarifiem var iedragāt vācu zīmolu pozīcijas.

  Uz Ķīnu dodas Vācijas ekonomikas ministrs Roberts Hābeks, kurš plāno aizvadīt sarunas ar vietējām amatpersonām. Volkswagen tur ilgus gadus bija vislabāk tirgotais zīmols, bet tagad nedaudz zaudējis pozīcijas. BMW, Mercedes un Audi tur tirgo savus elektriskos modeļos un ne tikai, un arī visiem Ķīna ir svarīgs tirgus.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  18.06.2024 16:36

  Ķīnieši jau sākuši savu izmeklēšanu par pārāk lētu cūkgaļu un tās blakusproduktiem, kas tiekot eksportēti no ES uz Ķīnu 2,5 miljardu eiro vērtībā.
  Ejam pēc alus un popkorna, baudam izrādi!

  Reklāma