Web Analytics
More
  Reklāma

  Kosmosa uzņēmumi “Virgin Galactic” un “Axiom Space” gatavojas saviem maija startiem

  Jaunākie raksti

  Maija otrā puse solās būt diezgan aktīva kosmosa jomā, kad norisināsies vismaz divas svarīgas misijas. Pirmā no tām ir miljardiera Ričarda Brensona dibinātās kosmosa kompānijas “Virgin Galactic” kosmosa kuģa “VSS Unity” pēdējais testa lidojums pirms oficiālās kosmosa tūrisma uzsākšanas. Savukārt “Axiom Space” plāno veikt otro privātās apkalpes misiju uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS).

  Kas attiecas uz “Virgin Galactic”, kompānija 25. maijā plāno veikt pirmo apkalpes misiju pēdējo trīs gadu laikā. Tās laikā paredzēts pārbaudīt kosmosa kuģa “VSS Unity” veiktspēju, kā arī astronautu gatavību pirms oficiālās komercpakalpojumu piedāvāšanas šī gada jūlijā. Veiksmīga lidojuma norise uzņēmumam ir kritiski svarīga, ņemot vērā, ka tas jau vairākkārt pārcēlis kosmosa tūrisma uzsākšanu un tādējādi cietis lielus zaudējumus. Pērn tie pārsniedza pusmiljardu dolāru. Jāpiezīmē, ka daļa biļešu lidojumam kosmosā jau ir rezervētas, to cenai sasniedzot 450 000 USD.

  Savukārt “Axiom Space” sadarbībā ar “SpaceX” tuvāko dienu laikā plāno veikt otro privāto apkalpes misiju “Ax-2” uz SKS. Paredzams, ka tā sāksies ne agrāk kā 21. maijā ar startu no NASA Kenedija kosmosa centra. Četru cilvēku apkalpe SKS tiks nogādāta ar “SpaceX” nesējraķetes “Falcon 9” un kosmosa kuģa “Crew Dragon” palīdzību. Paredzēts, ka misijas dalībnieki SKS uzturēsies 10 dienas, kuru laikā veiks zinātniskos eksperimentus. Jāpiezīmē, ka pirmo privāto misiju sadarbībā ar “SpaceX” “Axiom Space” veica 2022. gada aprīlī, kad arī uz SKS nogādāja četru cilvēku apkalpi.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  crack
  21.05.2023 14:16

  Brensons tak pieteica maksātnespēju? Vai tas bija citam uzņēmumam?

  bobis
  24.05.2023 20:01

  Zemes orbita, vienigais ko tiem iekarot.

  Reklāma