Web Analytics
More
  Reklāma

  DeepCool LE500 Marrs viss-vienā procesora šķidruma dzeses apskats

  Jaunākie raksti

  Cerams, ka nevienam mūsu lasītajam un podkāsta klausītājam nebūs paskrējis garām fakts, ka neliela pārpratuma rezultātā pie mums nonāca mATX izmēra datora korpuss, kas prasīja šādus tādus ieguldījumus, lai to apskatītu. Daļēji dažādu jaunu detaļu iegādi attaisnoja arī citas AMD AM5 sistēmplates apskats, jo mums uz rokām nebija neviena atbilstoša procesora.

  Beigās esam nonākuši pie mATX izmēra datoriņa, ko paturēsim paši sev – Kristaps solās rambāt Diablo IV, bet vienlaikus būs arī iespējams izmantot šo datoru, lai testētu citus dzelžus.

  Reklāma

  Šoreiz kārta ir DeepCool LE500 Marrs tā dēvētās AIO jeb all in one procesora šķidruma dzeses apskatam. Jā, šis ir salīdzinoši neliels procesora šķidruma dzesētājs, bet neko dižāku nevar iebāzt mATX korpusā vai vismaz bez lielas plānošanas nevar. Protams, DeepCool LE500 Marrs gadījumā ļoti vilinoša bija arī cena, faktiski šis procesora šķidruma dzesētājs bija lētākais vai otrs lētākais pieejamais 240 mm procesora šķidruma dzesētājs kaut cik uzticamos interneta veikalos.

  Te gan vienlaikus arī jānorāda, ka procesora šķidruma dzesētāja tests kopā ar AMD Ryzen 7000 sērijas procesoriem ir visai dīvains pasākums, jo Ryzen 7000 sērijas procesori veidoti tā, lai tie slodzē darbotos ar 95° temperatūru, panākot maksimālo jaudu, ko spēj nodrošināt sistēmplate un apkalpot procesora dzesētājs. 95° temperatūra nebojā Ryzen 7000 sērijas procesorus, vismaz tā sola ražotājs.

  Izskats un uzbūve

  DeepCool ar LE500 Marrs ir pamatīgi pacenties, lai par zemu cenu pircējs saņemtu it kā maz redzamas nianses, bet tomēr tās beigās var kļūt par ļoti būtiskiem labumiem. DeepCool šim procesora šķidruma dzesētājam izmantojis zaļganu izgaismojumu, kas nedaudz atgādina baltas krāsas spainī iepilējušu briljantzaļā (ziļonka) pilīti. Krāsa pat beigās ir tīri glīta, it īpaši, ja ir citi RGB labumi datorā. Bet ir jāsaprot, ka izgaismojumu nebūs iespējams izslēgt.

  Protams, procesora dzeses gadījumā runāt par RGB kā galveno iezīmi ir dumji, bet ar kaut ko bija jāsāk. LE500 Marrs ir 240 mm AIO dzesētājs, tam ir visai smuki nostrādāts radiators, kam klāt nāk divi 120 mm (25 mm biezi) ventilatori. Kopējais radiatora un ventilatora augstums ir 52 mm, kas tieši mums bija vajadzīgs, lai dzesi pietiekami ērti izvietotu mATX korpusā.

  Šoreiz jāsaka, ka līdzi dotie ventilatori varētu būt pat viens no LE500 Marrs lielākajiem plusiem, jo tie ir visai klusi, bet vienlaikus spējīgi. Ventilatoriem ir jau minētais zaļganais izgaismojums un pat gumijas peciņas, lai samazinātu ventilatoru darbības rezultātā radīto vibrāciju un troksni. Ventilatoriem ir 4 kontaktu PWM savienojums ar sistēmplati un pat Y tipa vads komplektā, lai abus ventilatorus var pievienot pie viena spraudņa uz sistēmplates.

  Visai vienkārši nostrādātas savienojošās caurules, tās ir no plikas gumijas, caurulītes nekas nededz, bet šoreiz tas ir pluss – caurulītes ir padevīgas un nav pārāk resnas, kas palīdz mATX korpusā.

  LE500 Marrs galvā ir iestrādāts sūknis ar 3 kontaktu savienojumu ar sistēmplati. Arī te ir nelieli izgaismojuma efekti, kā arī LE500 Marrs ir saderīgs gan ar jaunajiem Intel LGA 1700, gan AMD AM5 procesoriem. LE500 Marrs sūkņa galva pat ir saucama par nelielu, tā ir gana kompakta, lai netraucētu uzstādīšanu pat šaurākās vietās (lasi – lielāka izmēra sistēmplates VRM dzeses radiatori).

  Uz dzesētāja saskares virsmas jau rūpnīcā uzklāta termopasta, kas pat ir ļoti laba. Uzklātā termopasta, šķiet, darbojās pat nedaudz labāk par mums pieejamo Arctic MX-2 termopastu. Diemžēl ar rūpnīcā uzklāto termopastu nesanāca ilgāk palietot dzesētāju, jo nācās procesoru pārlikt citā sistēmplatē.

  DeepCool lepojas ar pašu izveidoto Anti-Leak Technology, kas kompensē šķidruma izplešanos, lai nebojātu dzeses komponentes.

  DeepCool LE500 Marrs nepavada nekāda programmatūra, visas darbības veicamas vai nu datora BIOS vai sistēmplati pavadošā programmatūrā.

  DeepCool LE500 Marrs tehniskā specifikācija

  • Procesora ligzdas (Intel): LGA1700/1200/1151/1150/1155
  • Procesora ligzdas (AMD): AM4/ AM5
  • Termopasta: jau rūpnīcā uzlikta
  • Ūdens sūkņa darbības ātrums: līdz 2400 apgr./min
  • PWM kontrole:
  • Troksnis: 17.8 dBA
  • Šķidruma cauruļu garums: 430 mm
  • Ventilatori: 120 mm, 500~2250 apgr./min ±10%
  • Ventilatoru kontrole: PWM
  • Cena: ap 73 eiro

  Uzstādīšana

  DeepCool LE500 Marrs uzstādīšana ir visai vienkārša – pie radiatora pieskrūvējam ventilatorus un savienojam ventilatoru vadus. Nedaudz jāuzmanās, lai tālāko no ventilatoriem pieskrūvējam pareizā virzienā, jo vads vad būt par īsu, lai sasniegtu uz radiatora izvietoto kontaktu. Skrūvējam iekšā datora korpusā.

  AMD platformā ir vienkārši pievienot ūdens sūkni pie procesora – izmantosim jau pie sistēmplates pievienoto montēšanas skrūvju vietas (specifiskās AMD ļipas dzeses aizķeršanai nākas skrūvēt nost), pašam sūknim nākas papildu uzlikt turēšanas kājiņas, bet te neko nevar sajaukt, ja iemet aci pamācībā. Sūknis pie procesora stiprinās ar lielām skrūvēm, tām pietiek tikai ar roku un pirkstu stiprību, nekādus papildu instrumentus var neizmantot.

  Dzesētspēja

  Kā jau minēju, AMD Ryzen 7000 procesori nav diez ko pateicīgi, lai pētītu procesora dzesētāja spējas, jo Ryzen procesors gandrīz uzreiz slodzē uzlec uz 95°, kur arī tas paliek visu slodzes laiku.

  Mums šoreiz ir sekojoši dzelži:

  Laikam jau jāsaka, ka augstāk redzamā ekrānkopija izsaka visu – procesors ir sasniedzis 95°, bet procesors ticis līdz 5.54 GHz. 5.4 GHz ir arī tas, ko AMD mums sola kā Max. Boost Clock, kad iegādājamies AMD Ryzen 7 7700X procesoru. Nekāda virstaktēšana vai citi triki ar Ryzen 7 7700X procesoru veikti netika, tik vien, cik sistēmplates BIOS bija iestatīts XMP/EXPO DDR5-5600 profils (36-36-36-71).

  Ja runājam par DeepCool LE500 Marrs un Ryzen 7 7700X procesora sadarbību nosacītā tukšgaitā, tad procesora temperātūras turējās ap saprātīgiem 35 grādiem, BIOS pat dažbrīd rādīja temperatūru zem 30 grādiem.

  Ja paspēlējas ar DeepCool LE500 Marrs ventilatoru iestatījumiem, tad tos droši vien var atstāt pie 50 līdz 60% pat tad, kad AMD procesors sasniedz 95°, bet tad ir jāņem vērā, ka sliktāk ventilēsies datora korpuss. Jebkurā gadījumā neuzskatu, ka būtu lietderīgi ļaut DeepCool LE500 Marrs ventilatoriem sasniegt 100%, tad tie kļūst skaļi, bet nedod nekādu jēdzīgu pienesumu. Zemāk redzamie iestatījumi ir noklusējuma muļķības.

  Nobeigumā

  DeepCool LE500 Marrs mani pārsteidza kā viens lēts, bet gana spējīgs un kompakts AIO dzesētājs. Sākotnēji nebiju pārliecināts par DeepCool LE500 Marrs spējām nodzesēt AMD Ryzen 7 7700X, bet izrādījās, ka LE500 Marrs dzese spēj turēt šo procesoru pie 5.4 GHz, kas arī ir tas, ko AMD mums sola kā Max. Boost Clock. Jā, slodzē LE500 Marrs dzese kļūst skaļāka, bet to visu var smuki noklusināt, ja vien nav slinkums padarboties ar dzesēšanas līknēm BIOS vai sistēmplates pavadošajā programmatūrā.

  Pat jāsaka, ka par savu cenu DeepCool LE500 Marrs ir pat pietiekami glīts un teju perfekti nostrādāts. Nevienu sūdzību nevaru par ierīces materiāliem vai precizitāti pateikt. Arī līdzi dotā instrukcija ir lieliski un nepārprotami veidota, tā bez problēmām pat iesācēju novedīs līdz uzvarai pār procesora karšanu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma