Quantcast
More
  Reklāma

  ASUS ROG Strix SCAR 16 (2023) spēlēm paredzētā klēpjdatora apskats

  Jaunākie raksti

  Dažkārt gadās, ka apskatiem atbrauc tiešām foršas lietiņas, un ROG Strix SCAR 16 (2023) spēlēm paredzētais klēpjdators ir viens no šiem gadījumiem. Jā, jaunais ROG Strix SCAR 16 ir tik traki dārgs, ka diez vai tas atradīs mājas pie katra spēlīšu entuziasta, bet, ja gribi kārtīgi izspēlēties un vēlies to darīt ar klēpjdatora palīdzību, tad ROG Strix SCAR 16 ir vispareizākā izvēle.

  Jau tehniskie dati runā paši par sevi – te ir viss, ko vien var iedomāties. Un pat šis tas, ko vismaz es no ROG Strix SCAR 16 negaidīju. Klēpjdators ir tik dulls, ka tam ir divas 1 TB NVMe PCIe 4.0 atmiņas RAID0 slēgumā. Te gan jāsaka, ka RAID0 ir tā saucamais softiskais RAID, nevis ar īstenu kontrolieri. Vienlaikus ir jāatzīst, ka man radās arī aizdomas par RAID risinājuma ne pārāk ideālo darbību, bet par to nedaudz vēlāk.

  Tehniskā specifikācija

  • Procesors: Intel Core i9-13980HX 2.2 GHz (36 MB kešatmiņa, līdz 5.6 GHz, 8 P kodoli, 16 E kodoli)
  • Videokarte: NVIDIA GeForce RTX 4080 Laptop GPU, ROG Boost: 2330 MHz ar 175 W (2280 MHz Boost Clock + 50 MHz OC, 150 W + 25 W Dynamic Boost)
   12 GB GDDR6
  • RAM: 32 GB DDR5 SO-DIMM (max 64 GB)
  • Ekrāns: ROG Nebula HDR Display, Mini LED, 1100 cd/m², 16 collas, 16:10 (2560 x 1600, WQXGA), 240 Hz, matēts, PANTONE Validated, MUX Switch + NVIDIA Advanced Optimus
  • SSD: 2x 1 TB NVMe PCIe 4.0 Performance SSD (Intel Rapid Storage Technology firmware-based RAID0)
  • Pieslēgvietas: 1x 3.5mm Combo Audio Jack, 1x HDMI 2.1 FRL, 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C (ar DisplayPort / power delivery / G-SYNC)
   1x 2.5G LAN, 1x Thunderbolt 4 (ar DisplayPort / G-SYNC)
  • Bezvadu savienojumi: Wi-Fi 6E (802.11ax) Dual band 2×2 + Bluetooth 5.2
  • Izmēri: 35.5 x 24.3 x 1.99 ~ 1.99 cm
  • Svars: 2.5 kg + 1.3 kg lādētājs
  • Akumulators: 90 Wh, 330 W lādētājs
  • Papildus: izgaismoti Aura Sync RGB taustiņi un slēptas RGB LED joslas ap datora perimetru
  • Programmatūra: MyASUS, Armoury Crate, McAffee
  • Cena: apskatam saņemtais modelis veikalos varētu maksāt vismaz 3500 eiro, Latvijā gan šādu neatradu

  Izskats un uzbūve

  ROG Strix SCAR 16 noteikti ir viens no ASUS lielākajiem spīdekļiem pārnestā un arī tiešām nozīmē. Te ir salikts iekšā viss labākais un ātrākais, un spilgtākais, un pat laikam klusākais.

  Protams, protams, te ir izmantoti labākie materiāli un interesantākie vizuālie noformējuma risinājumi. Visos galos spīd RGB LED izgaismojums un pats klēpjdatora korpuss ir dažviet veidots puscaurspīdīgs. Tik tālu viss ir labi un lieliski, bet ir arī daži bet.

  Viens no šiem bet ir visai trakā korpusa materiālu ķellēšanās – tikko kā datoram pieskaries, tas kļūst speķains no pirkstiem. Notīrīt to arī nav tik viegli, jo arī sīkie puteklīši nemaz ne tik vienkārši dabonami nost. Otrais bet vismaz manā vārdnīcā būtu attiecināms uz ekrāna atgāšanas leņķi, kas nav diez ko plats (ap 130°).

  Pieslēgvietu klāsts ir gana plašs – te ir parastās USB Type-A pieslēgvietas, Type-C pieslēgvietas ar Thunderbolt 4 (DisplayPort / G-SYNC), 2.5 Gbit/s LAN pieslēgvieta un HDMI 2.1 pieslēgvieta. Var redzēt, ka ir pamatīgi domāts par ROG Strix SCAR 16 dzesēšanu. Atļāvos ROG Strix SCAR 16 atvērt vaļā, un tur priekšā gaidīja veseli trīs ventilatori. Ofisa datoriem ir viens vai pat neviens, ierindas spēļu datoriem ir parasti divi ventilatori, bet te jau ir trīs.

  Starp citu, ROG Strix SCAR 16 ir pilnībā servisējams mājas apstākļos – vari nomainīt RAM, vari krāmēties ap abām NVMe SSD tipa atmiņām, mainīt Wi-Fi karti un akumulatoru, kā arī, protams, iztīrīt ventilatorus. Klēpjdatora atvēršanai vajag vien tā saucamo krusta skrūvgriezi (PH2) un nosedzošo vāku var atvērt bez liekiem stresiem, ka kaut kas tiks salauzts.

  Pastāv pat iespēja pielāgot klēpjdatora izskatu ar paša izdrukātu nosedzošo vāciņu blakus kreisajai eņģei. Pagaidām gan 16″ modelim neredzēju sagatavotu 3D printera datni, bet gan jau tā būs kaut kad pieejama.

  ROG Strix SCAR 16 ir visai smags ar saviem 2.5 kilogramiem, kā arī jāņem vērā, ka klēpjdatoram līdzi nāk 330 W lādētājs, kas arī sver savus 1.3 kilogramus.

  Tastatūra

  ROG Strix SCAR 16 ir ļoti patīkama tastatūru. Laikam jāsaka, ka šī ir pati labākā tastatūra, ko esmu redzējis tieši spēlēm paredzētos klēpjdatoros. Nav nekādas vainas arī uz tās parakstīt. Taustiņi spiežas pat laikam jāsaka, ka informējoši un paredzami. ROG Strix SCAR 16 tastatūra, protams, ir pilnībā izgaismota un ar visdullākajiem krāsu efektiem.

  Skārienpaliktnis arī ir labāks, nekā biju no spēlēm paredzēta klēpjdatora gaidījis, te pat ir iebūvēts ciparbloks, kas kādam var nākt talkā ikdienas darbos.

  Ekrāns

  ROG Strix SCAR 16 ekrāns ir absolūti aizraujošs un neviena fotogrāfija neparādīs klēpjdatora īstenās spējas. Te ir pilnīgi viss, ko vien mazā geimera sirsniņa var vēlēties – ROG Nebula HDR Display nosaukums ietver Mini LED tehnoloģiju, HDR ar 1100 cd/m² maksimālo spilgtumu un 512 aptumšošanas zonām, 2560 x 1600 izšķirtspēju, G-Sync atbalstu un te pat ir MUX Switch.

  Šo visu daili kustina GeForce RTX 4080 12 GB klēpjdatoru videokarte ar 2330 MHz un 175 W (2280 MHz Boost Clock + 50 MHz OC, 150 W + 25 W Dynamic Boost).

  Par ekrānu varētu runāt gari un plaši, bet vārdos un fotogrāfijās ir grūti ietērpt tik aizraujošu attēlu. Pat jāsaka, ka ROG Strix SCAR 16 ekrāns ir viens no spilgtākajiem, ja ne pats spilgtākais un attiecīgi arī HDR saturu labāk attēlojošais ekrāns (512 aptumšošanas zonas nav joka lieta), kādu nācies redzēt. Jā, te ir iekšā arī galddatoru monitori ņemti vērā.

  Akumulators

  Biju pat gaidījis, ka ROG Strix SCAR 16 neko neturēs ar vienu uzlādi, bet nav tik traki. PCMark 10 Modern Office testā ROG Strix SCAR 16 izdzīvoja teju 3 stundas, kas ir tīri labs rādītājs šāda tipa klēpjdatoram. Spēļu režīmā arī var pārsniegt stundu, ja vien neesi iestatījis ļoti spilgtu ekrānu.

  330 W lādētājs ir gigantisks, kā arī vadi ir ļoti resni. Jau par lādētāja svaru runājām iepriekš. Ja kādreiz vajadzēs to zirgu sist nost, tad ROG Strix SCAR 16 lādētājs būs perfekti tam piemērots.

  Programmatūra

  ROG Strix SCAR 16 pavada jau pazīstamā MyASUS lietotne (atjauninājumi, akumulatora iestatījumi), Armory Crate (veiktspēja, RGB LED, mikrofona darbība un atjauninājumi) un arī iezadzies ir McAffee antivīruss, kas ir visai agresīvs un uzmācīgs.

  Veiktspēja

  ROG Strix SCAR 16 noteikti ir vistrakāk aprīkotais klēpjdators, ko nācies redzēt. Intel Core i9-13980HX kopā ar GeForce RTX 4080 dod pamatīgu jaudas spērienu, bet vienlaikus dators ir klusāks, nekā biju to gaidījis. Jā, vēl arvien var dzirdēt ventilatorus, bet tie darbojas ar nedaudz zemāku dūkoņu, nevis uzkrītošu sīkšanu.

  Šeit gribētu piesaukt, visticamāk, softiskā RAID0 problēmas, kas nez kāpēc lika klēpjdatoram dažbrīd darboties aizdomīgi lēni. Ļoti izteikti tas bija tieši lietotņu uzstādīšanas un atjaunošanas laikā. Lietošanas laikā viss bija perfekti un pat negaidīti ātri.

  Tāpat man ir sliktas aizdomas, ka jaudīgajai RTX 4080 bija vērojama sīkšana jebšu angliski to dēvē par GPU coil whine. Šis defekts bija vērojams uzsākot spēles un to ielādes laikā.

  Sintētiskajos veiktspējas testos redzam labākos rezultātus, kādus vien klēpjdatori ir uzrādījuši.

  Arī 3DMark testos ROG Strix SCAR 16 uzrāda lieliskus, teju galddatora cienīgus rezultātus. Varbūt nedaudz pārspīlēju ar šo salīdzinājumu, bet jebkurā gadījumā ROG Strix SCAR 16 ir ļoti jaudīgs.

  Spēlēs iebūvētajos veiktspējas testos liekam pilnu ekrāna 2560 x 1600 izšķirtspēju un Ultra vizuālos iestatījumus. Arī te var redzēt, ka ROG Strix SCAR 16 tiek lieliski galā ar spēlēm.

  Nobeigumā

  Droši vien jāsaka, ka ROG Strix SCAR 16 ir lieliskākais spēlēm paredzētais klēpjdators, kāds tev un arī man nekad nebūs. ROG Strix SCAR 16 starta cena ar 32 GB RAM, 1 TB RAID0 atmiņu (2x 1 TB NVMe SSD) un RTX 4080 videokarti ir 3500 eiro. Šis modelis pieejams arī ar RTX 4090 videokarti, kā arī vari palielināt operatīvo un SSD tipa atmiņu, kas vēl būtiski cels ROG Strix SCAR 16 cenu. Man gan klusībā šķiet, ka RTX 4090 videokartes izvēle būs zemē nomesta nauda, jo tehniski RTX 4080 un RTX 4090 šajā klēpjdatorā darbojas ar vienādiem 175 W.

  Varbūt ne visiem patiks puscaurspīdīgais dizains, bet man vairāk nepatika šī materiāla smērēšanās. Trakie RGB LED izgaismojuma apjomi ir jāpiecieš, tos gan var arī slēgt ārā pavisam.

  ROG Strix SCAR 16 ir super glīts ekrāns, vēl būtu jāpameklē, lai atrastu tik brangi aprīkotu, spilgtu un ātru galddatora ekrānu. Protams, galddatoram būtu lielāks ekrāna izmērs.

  Tāpat laikam vēlreiz jāizceļ ROG Strix SCAR 16 dzese – tā vēl arvien nav perfekta, bet vismaz tā ir mazāk spalga un attiecīgi arī tā mazāk krīt uz nerviem. Galddatoriem, protams, dzeses ir efektīvākas un nesalīdzināmi klusākas.

  Vai es ROG Strix SCAR 16 ar visu ROG Nebula HDR Display gribētu sev ikdienā redzēt uz galda? Obligāti. Vai šī vēlme materializēsies? Diez vai

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Wil
  15.03.2023 20:24

  Lielisks apskats!

  Janis
  15.03.2023 20:28

  Ahci rezimu biosa ieslegt var?

  Kartupelis3
  16.03.2023 11:34

  Vai šis dators lādējs no Type C un kāds ir jaudas patēriņš browzējot? It kā stulbs jautājums, bet tas ļauj šo izmantot arī kā ‘darba’ datoru, ko uztur pie dzīves arī parasti lādēji.. varbūt pat palēdē bišķi to baču brīžiem kad netīšām pieslēdzas video karte..

  aaa
  17.03.2023 11:01
  Reply to  Kartupelis3

  Visticamāk ka strādā. Legion5 Pro ir 200W baroklis, taču normal režīmā ar 100w usb-c pilnīgi normāli arī var uzlādēt bateriju, Performance mode ar 3060 ieslēgtu gan nevar palaist, darbojas ar iebūvēto videokarti.

  Reklāma