Web Analytics
More
  Reklāma

  ASUS Zenbook Pro 16X OLED (UX7602) klēpjdatora apskats

  Jaunākie raksti

  Sešpadsmit collas ir jaunais ražotāju jājamzirdziņš, lai no pircējiem izvilinātu ārā vēl kādu kapeiciņu. Daži vēl piekabina klāt Pro nosaukumā un tad cenas kļūst pavisam kosmiskas. Faktiski gan 16″ ir tās paša 15.6″, bet ar 16:10 malu attiecību.

  ASUS ar Zenbook Pro 16X OLED (UX7602) nav nekāds izņēmums, jo, skrienot pakaļ Apple 16 collu klēpjdatoriem, ASUS arī pamatīgi aizrāvies ar cenu griestu celšanu. Šoreiz gan augstā cena īsti nav sūdzība, jo klēpjdators ir izveidots fantastiski. Jā, Zenbook Pro 16X OLED vēl arvien cieš no karstošajiem Intel procesoriem, bet visādi citādi ASUS ļoti labi pastrādājis, lai šis 16 collu dators nebūtu tik milzīgs un smags.

  Reklāma

  Zenbook Pro 16X OLED uzbūvē izmantots alumīnija sakausējums, te ir arī visai laba dzesēšana un lielisks 4K OLED skārienekrāns. Te pat atradīsi Nvidia GeForce RTX 3060 videokarti, kurai gan tiek izmantoti Studio, nevis Game Ready draiveri.

  Tehniskā specifikācija

  • Procesors: Intel Core i7-12700H 2.3 GHz (24 MB cache, līdz 4.7 GHz, 6P+8E kodoli)
  • Videokarte: Intel Iris Xe Graphics + GeFroce RTX 3060 (6 GB GDDR6, Boost līdz 1396 MHz ar 70 W vai 95 W ar Dynamic Boost)
  • RAM: 16 GB SO-DIMM LPDDR5
  • Ekrāns: 16 collas, OLED, 4K (3840 x 2400), 16:10, 60 Hz, glancēts, NanoEdge, 550 cd/m², 100% DCI-P3, PANTONE Validated, skārienekrāns
  • SSD: 2 TB M.2 NVMe PCIe 4.0
  • Pieslēgvietas: 1x USB 3.2 Gen 2 Type-A, 2x Thunderbolt 4 ar display / power delivery, 1x HDMI 2.1 FRL, 1x 3.5 mm Combo Audio Jack, SD Express 7.0 karšu lasītājs
  • Bezvadu savienojumi: Wi-Fi 6E 802.11ax (2×2) + Bluetooth v5.0
  • Izmēri: 35.50 x 25.10 x 1.69 ~ 1.78 cm
  • Svars: 2.4 kg
  • Akumulators: 96 Wh, 200 W uzlāde
  • Papildus: baltā krāsā izgaismoti taustiņi, Windows Hello 1080p tīmekļa kamera
  • Programmatūra: MyASUS, McAffee, ProArt Creator Hub, ScreenXpert
  • Cena: apskatam saņemtais modelis Latvijas veikalos maksā ap 3000 eiro

  Izskats un uzbūve

  Kā jau minēju, Zenbook Pro 16X OLED nevar nemīlēt – gandrīz visur izmantots metāls un kvalitatīva plastmasa. Eņģes ir perfekti nostrādātas, arī dzesēšanai un rakstīšanas ērtībām tiek pacelta tastatūras daļa. Arī apakšā ir pamatīgas atveres dzesēšanai.

  Klēpjdatoram ir milzu skārienpaliktnis un par iebūvēts skārienjutīgs rimbulis, kas spēj šo to dot ne tikai Windows, bet kopā ar Microsoft Office un pat Adobe programmām.

  Zenbook Pro 16X OLED izmanto Windows Hello 1080p tīmekļa kameru, bet neko mazāku šajā cenā negaidīju. Zem kameras atrodas pamatīga laukuma 16 collu 16:10 malu attiecības OLED ekrāns, bet par to nedaudz vēlāk.

  Pieslēgvietu skaits ir jēdzīgs, tās izvietotas pietiekami tālu prom no lietotāja, lai netraucētu. Te pat ir ātrs SD karšu lasītājs.

  Šoreiz pat Zenbook Pro 16X OLED iepakojums ir pieminēšanas vērts. Zenbook Pro 16X OLED atrodas gandrīz trijstūra (protams, tā ir trapece) formas kastē, dators tajā ievietots vertikāli, aiz datora ir paslēpta uzlādes ierīce un digitālais irbulis.

  Laikam vienīgā iebilde pret Zenbook Pro 16X OLED ir korpusa materiālu speķošanās. Pēc tam to notīrīt ir ļoti grūti.

  Ekrāns

  Zenbook Pro 16X OLED ir ļoti glīts un spilgts 16 collu OLED ekrāns ar 3840 x 2400 izšķirtspēju un attiecīgi arī 16:10 malu attiecību. Šoreiz ir 60 Hz ekrāns, kas nav perfekts skārieniem, it īpaši 90 Hz gribētos redzēt, kad talkā ņem digitālo irbuli.

  Klēpjdatora ekrānam ir pamatīgs 550 cd/m² maksimālais spilgtums, bet ir jāņem vērā, ka OLED sāk strādāt pie aptuveni 50% spilgtuma, pirms tam krāsas šķiet nedaudz pelēcīgas. Attiecīgi ekrāns visai bieži būs vainojams ātrākā akumulatora iztukšošanā.

  Kopumā gan jāsaka, ka Zenbook Pro 16X OLED varētu būt viens no labākajiem klēpjdatoros izvietotajiem ekrāniem pasaulē.

  Tastatūra un skārienpaliktnis

  Zenbook Pro 16X OLED tastatūra ir pacelta nedaudz pret lietotāju, kas ļauj tai nostāties nedaudz ergonomiskāk, kā arī tas ļauj uzlabot gaisa plūsmu un attiecīgi arī dzesēšanu. Jāsaka, ka klēpjdatora tastatūra ir laba, bet ne vairāk.

  Tastatūrai ir balti izgaismoti taustiņi, bet tā vien izskatās, ka tastatūras izgaismojums ir ar RGB efektiem. Diemžēl šos efektus lietotājam neļauj pārvaldīt – tāds kā krāsains vilnis ir redzams, kad piespraud zibatmiņu. Efekti parāda zemu akumulatora uzlādi (sarkanā krāsā), kā arī tie prot daļēji pielāgoties apkārtējās vides izgaismojumam.

  Skārienpaliktnis ir milzīgs un ļoti precīzs. Tajā ir iebūvēta ciparu tastatūra, kā arī blakus atrodas skārienjutīgs rimbulis, ko var iestatīt pēc savas patikas.

  Rimbulis nāks talkā ikdienā (skaļums, ekrāna spilgtums), kā arī vari norādīt, ko tieši šis rimbulis dara Microsoft 365 un Adobe programmatūrā. Man gan Zenbook Pro 16X OLED rimbulis nešķita ērts, jo bija manāma aizture starp pieskaršanos tam un sekojošo darbību.

  Programmatūra

  Zenbook Pro 16X OLED pavada jau pazīstamās MyASUS un ProArt Creator Hub lietotnes, un arī iezadzies ir McAffee antivīruss, kas ir visai agresīvs un uzmācīgs. Pārējā draza nāk kopā ar Windows 11.

  MyASUS lietotne ļauj pielāgot akumulatora uzlādi (60%, 80% vai 100%), kā arī vari paspēlēties ar Wi-Fi un mikrofona iestatījumiem. Ar Wi-Fi iestatījumiem ieteiktu neaizrauties, jo esmu redzējis, ka tie ne vienmēr prot sadarboties ar mājas bezvadu maršrutētājiem. ProArt Creator Hub atbild par veiktspēju un pat ekrāna kalibrēšanu, ja vien tev pieder attiecīgs kalibrēšanas rīks OLED ekrāniem.

  ASUS nav šoreiz pakautrējies un McAffee vīruss ir te visā savā godībā. Veiktspējas testi tika laisti ar visu aktīvo McAffee vīrusu uz borta.

  Akumulators

  Ar vienu uzlādi Zenbook Pro 16X OLED darbosies līdz 9 stundām. Vai vismaz tā sola ASUS. PCMark10 Office akumulatora testā tas visai jūtami piekāpjas līderiem ar īstenām gandrīz 7 stundām (ekrāns lietojamā spilgtumā, Wi-Fi iespējots). 96 Wh akumulatoram šis ir lielisks veikums. Te gan jānorāda, ka spēlēs ar RTX 3060 darbināšanu akumulatora darbība ir tuvāk 1 stundai un 10 minūtēm.

  Veiktspēja

  Arī Zenbook Pro 16X OLED ir nedaudz iekritis Intel karstajos slazdos – datoriņš manāmi silst dažādu prasīgāku uzdevumu veikšanas laikā. Zenbook Pro 16X OLED dzesēšana ir manāmi skaļa, bet ne pārāk traucējoša. Maksimālās korpusa temperatūras bija ap 45 grādiem, kas ir gana daudz, ja turi klēpjdatoru uz ceļiem.

  3DMark dati norāda, ka te šoreiz neapskatām īsti spēlēm paredzētu klēpjdatoru, bet vēl arvien vienkāršākajās spēlēs varam sagaidīt tīri ciešamu kadru skaitu sekundē pat visai augstā izšķirtspējā. Turklāt ir jāņem vērā, ka te ir Studio, nevis Game Ready draiveri.

  Klēpjdatoram ir apskaužami ātra 2 TB M.2 NVMe PCIe 4.0 atmiņa.

  PassMark testā gan redzam visai viduvēju veikumu, jo te tomēr nav pati jaudīgākā videokarte un arī Core i7 mēdz piekāpties i9 veikumam. Ar RTX 3070 aprīkots līdzīgs klēpjdators uzrāda tuvāk 6100 punktiem.

  Spēlēs redzam, ka nekādi prieki ar 4K nav gaidāmi. Var mēģināt kaut ko spēlēt ar 1400p izšķirtspēju, bet RTX 3060 videokarte drīzāk derēs 1080p izšķirtspējai. Tas gan ļoti atkarīgs no spēles, kā arī jāņem vērā, ka nav jēgas kāpt pār 60 kadriem sekundē, jo te ir tikai 60 Hz ekrāns.

  Nobeigumā

  Manā skatījumā Zenbook Pro 16X OLED ir fantastisks darba rīks, bet tas ir arī gana dārgs, lai Intel un Windows vietā paglūnētu uz Apple un macOS, kur arī var iegūt 16 collu klēpjdatorus ar baismu jaudu un lieliskiem ekrāniem. Te gan jāsaka, ka 16 collu MacBook Pro ar 16 GB RAM un 1 TB atmiņu maksās ap 3000 eiro, bet 2 TB un 32 GB operatīvā atmiņa MacBook Pro noliks pie 4000 eiro.

  Protams, jāņem vērā, ka Intel procesori vēl arvien ir ļoti silti, bet Zenbook Pro 16X OLED ar to vairumā gadījumu tiek labi galā. Nekāds klusais gan Zenbook Pro 16X OLED nebūs, ja to tā pamatīgāk slogosi.

  Ja neņem vērā cenu, tad Zenbook Pro 16X OLED ir pēdēja droši vien pusgada laikā sabalansētākais un foršākais redzētais klēpjdators ar jaudu, ekrānu un iespējām darbiem, bet ar RTX 3060 vari arī kādu spēlīti uzraut.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma