Reklāma

TP-Link Tapo RGBW LED lentas un Tapo L530E, Tapo L520E viedo spuldžu apskats

Jaunākie raksti

Lētākais Google Chromecast HD Eiropā maksā 40 eiro

Google beidzot atjaunojusi Chromecast piedāvājumu ar Chromecast HD modeli, kas ir uz pusi lētāks par Chromecast 4K versiju. Chromecast...

Karam Ukrainā turpinoties, ASV astronauts uz kosmosa staciju dodas ar Krievijas raķeti

Karš Ukrainā norit jau septiņus mēnešus, un pagaidām nekas neliecina, ka tas tuvākajā laikā varētu norimt. Tieši pretēji. Tikmēr,...

Videospēle “God of War Ragnarök” aizņems divreiz vairāk vietas nekā iepriekšējā daļa

Pirms divām nedēļām PlayStation rīkotajā prezentācijā tika parādīti dažādu gaidāmo videospēļu reklāmas rullīši, tai skaitā "God of War Ragnarök"....

“Garmin” nāk klajā ar savu pirmo viedo asinsspiediena mērītāju

Bez viedajiem pulksteņiem elektronikas ražotājs "Garmin" piedāvā arī dažādas ierīces, kas ļauj būt labākā lietas kursā par veselību un...

Škoda Karoq apskats – joprojām brīnišķīgi universāls auto

Škoda Karoq ir kā zelta vidusceļš čehu autoražotāja krosoveru piedāvājumā – izmērā pietiekami liels, lai apmierinātu lielāko daļu ikdienas...

No TP-Link Tapo šoreiz pie mums nonāca trīs viedi mājokļa apgaismotāji – divas LED spuldzes TP-Link Tapo L530E un Tapo L520E, kā arī TP-Link Tapo L930-5, kas ir LED RGB lenta. Faktiski šī ir tā saucamā RGBW LED lenta, kas nozīmē, ka ir arī atsevišķa baltās krāsas diode, kas dod pareizāku balto krāsu. Parastās RGB LED lentas balto krāsu cenšas iegūt no visu krāsu miksa, bet beigās baltā šādā ceļā izskatās stipri zilgana. Protams, šis viss ir atkarīgs no LED lentas kvalitātes un arī cenas.

TP-Link Tapo spuldzes nav nekas unikāls, šādas un līdzīgas viedās spuldzes ir pilni veikalu plaukti. Vismaz mani TP-Link Tapo spuldzes vilinātu ar jēdzīgu viedtālruņa lietotni un pieņemamo cenu. Jā, šādas viedās spuldzes ar Wi-Fi savienojumu vēl arvien ir dārgas, bet tās spēj daļēji aizstāt mājas automatizācijas centienus.

Apskata tapšanas laikā TP-Link Tapo L530E krāsainā spuldze maksā ap 13 līdz 15 eiro, kas ir aptuveni 5 līdz 7 reizes dārgāk par parastu LED spuldzi, ko vari iegādāties lielveikalā pie kases. Te gan jāņem vērā, ka TP-Link Tapo L530E spuldzei ir iespējas pielāgot spilgtumu un krāsu, šādas dimmējamās LED spuldzes parasti ir cenā tuvāk pie 10 eiro.

Parastā Tapo L520E ir dimmējama viedā spuldze, tās cena ir ap 6 līdz 8 eiro, kas ir pat ļoti maz par šāda veida viedo spuldzi.

Dārgākā būs TP-Link Tapo L930-5 LED lenta, kuras cena ir ap 55 eiro apskata tapšanas laikā, bet te jau atkal ir jānorāda, ka TP-Link ir parūpējies par ērtu un labi strādājošu lietotni, lai Tapo L930-5 lentu būtu ērti izmantot.

Tapo L520E spuldze ir balta (4000 K), bet man šķiet, ka faktiski spuldze ir nedaudz siltāka, kaut kur uz 3500 K pusi. Parasti sev izvēlos kaut ko ap 3000 K, jo ir sajūta, ka šādas spuldzes veikalos ir daudz biežāk atrodamas. Jāņem vērā, ka Tapo L520E un arī Tapo L530E spuldzes ir ar E27 cokolu.

Tapo L530E LED spuldze darbosies no 2500 līdz 6500 K un piedāvās arī dažnedažādas gaismas nokrāsas.

Tapo L520E spuldzei ir 8 W elektrības tēriņu jauda (krāsainā spuldze ir ar 9 W tēriņiem) un 810 lm spilgtums. Tiek solīts, ka Tapo L520E LED spuldze darbosies līdz 15 000 stundu, bet te ir jāņem vērā, ka LED spuldzēm vismaz kādreiz vislielāko kaitējumu nodarīja tās slēgšana iekšā un ārā. Jo vairāk to slēgāsi, jo ātrāk LED spuldze beidz savu dzīvi. Tāpēc arī tualetēs LED spuldze izdeg ātrāk, nekā guļamistabā vai dzīvojamajā istabā.

Tapo L520E un Tapo L530E spuldzi nāksies turēt ieslēgtu visu laiku, lai tā saglabātu savienojumu ar mājas Wi-Fi. Attiecīgi taupīgākajiem jārēķinās, ka LED spuldze gaidīšanas (it kā izslēgtā) režīmā būs visu laiku savienota ar internetu un kaut kādus pāris vatus kopumā tās tērēs. Ražotājs gan sola, ka gaidīšanas režīmā Tapo L520E un Tapo L530E tērē tikai 0.2 W.

TP-Link Tapo L930-5 LED lenta ir visai smalks izstrādājums, bet tai ir minimāli aprīkots komplekts. 5 metru lentai nenāk līdzi neviens 90 grādu leņķa savienojums, kas nozīmē, ka Tapo L930-5 LED lenta pamatā paredzēta izmantot bez lieliem lauzieniem vai pagriezieniem. Tapo L930-5 LED lentas komplektā ir tikai barošanas bloks un Wi-Fi vadības ierīce ar ieslēgšanas pogu.

TP-Link Tapo L930-5 LED lentai tiek solīta 25 000 stundu darbība un tai ir 200 cd/m spilgtums, kas 5 metriem kopā dod 1000 cd spilgtumu. TP-Link Tapo L930-5 LED lenta darbojas ar 13 W maksimālo jaudu un tai arī ir 2500 K līdz 6500 K.

Tapo L930-5 LED lenta pie sienas vai mēbelēm stiprinās ar jau ierasto abpus līpošo līmlenti, bet tās kvalitāti tik īsā laika periodā novērtēt nevaru. Noteikti ir jāņem vērā, ka LED lentu izgaismojums vislabāk izskatās, kad tas tiek atstarots vai speciāli izkliedēts ar pienbaltu stiklu speciālā alumīnija sliedē.

Lietotne

Viedās spuldzes vai LED lentas iestatīšana ir ļoti vienkārša, atliek vien viedtālrunī uzstādīt TP-Link Tapo lietotni un atvērt tur ierīču pievienošanas sadaļu. Protams, spuldzi vai LED lentu nākas turēt ieslēgtu, lai tā sāktu savienoties ar mājas Wi-Fi. Man uzreiz LED spuldzes un LED lenta parādījās nepievienoto ierīču sarakstā, bet pastāv iespēja to arī manuāli meklēt lietotnē.

LED spuldzes iestatīšanas laikā norādīsi mājas Wi-Fi nosaukumu un paroli (ņem vērā, ka LED spuldze atpazīst tikai 2.4 GHz Wi-Fi), tāpat var norādīt, kurā istabā spuldze atrodas.

Viedās spuldzes ir saderīgas ar Google Assistant un Amazon Alexa, bet LED lentai klāt nāk arī Apple HomeKit atbalsts. Tātad šīs TP-Link Tapo apgaismes ierīces varēsi iekļaut viedās mājas komplektā.

Tapo L520E un Tapo L530E spuldzēm Tapo lietotne ir ļoti vienkārša – vari pieregulēt spilgtumu, Tapo L530E spuldze arī krāsu. Tāpat pastāv iespēja Tapo L520E un Tapo L530E spuldzes ieslēgt vai izslēgt noteiktos laikos vai kopā ar Saules lēktu vai rietēšanu.

Tapo L930-5 LED lentai klāt vēl nāk dažādi krāsu izgaismojuma scenāriji, kas pielāgoti pat dažām lielām svinībām. Tapo L930-5 LED lenta prot arī mirguļot kopā ar mūziku, bet šis efekts ir visai maigs un no tā nevajadzētu baidīties.

Nobeigumā

Jāsaka, ka LED spuldzes TP-Link Tapo L530E un Tapo L520E, kā arī TP-Link Tapo L930-5 LED lenta mani patīkami pārsteidza ar cenu. Tāpat ir noteikti jāpiemin, ka TP-Link Tapo lietotne darbojas ļoti stabili, kas ir patīkama atšķirība no tā dēvētajiem ķīniešu brīnumiem, kur parasti lietotnes nedarbojas vai ir ļoti gļukainas.

Ir redzēts, kā darbojas Xiaomi viedās LED spuldzes, tām lietotne piedāvā vēl pāris iespējas klāt, piemēram, kas ļauj maigāk aizmidzināt mazuļus, bet šādas iespējas diez vai kāds bieži izmanto.

Kopumā jāsaka, ka TP-Link Tapo viedās apgaismes ierīces šķiet vismaz divas reizes dārgākas, nekā tās atrodamas interneta veikalos. Un nevajag piemirst par stabilo TP-Link Tapo lietotni, kas ir pamatīgs pluss šāda tipa viedpalīgiem.

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
8 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Osvalds
12.09.2022 21:38

Lietoju jau gadus divus pirmo no Tapo viedo spuldžu sērijas Tapo L510 viedo spuldzi. Strāda labi un šo divu gadu laikā nekādu sūdzību nav.

Osvalds
12.09.2022 23:52
Reply to  Osvalds

Piebildīšu vēl ka Tapo L510e ir patīkami silta lampa – 2700K.
Specene no Tapo mājas lapas:
Typical Lumen Output:
806 lumens
Input Power (Actual power draw in Watts):
8.7 W
Color Temperature:
2,700

Osvalds
12.09.2022 23:55
Reply to  Osvalds
Kārlis
13.09.2022 08:57

vai lietojot app vajag kautkur mākonīs atzīmēties ar savu paroli?

phe
13.09.2022 09:55

Vai spuldzi var lietot arī ārā, piemēram, pie mājas ieejas durvīm?

REALAIS
13.09.2022 10:34

Tādas lentas cilpu uzmest 90° leņķim nav nekas traks. Pazaudē pāris centimetrus uz stūriem, bet līdz šim man nav bijušas problēmas ar šāda tipa lentām.

Bats
14.09.2022 06:37

Lente nevis lenta! Lenta ir krievu valodā.

Biteme
14.09.2022 10:41
Reply to  Bats

Šos pseido-viedos ķiņķēziņus vajadzētu apsaukāt to ķīniešu vārdā, nestrīdoties par lente/lenta.

Reklāma