Web Analytics
More
  Reklāma

  CAT S53 apskats – pilns ar testosteronu

  Fotogrāfs: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš, @jekabsphotography

  CAT S53 ir milzīgs, ļoti izturīgs un būvēts kā tanks. Tomēr komponentes izvēlētas tādas, ka drīzāk atbilst budžeta klasei.

  Jaunākie raksti

  Glaudot plānās, gludās stikla sviestmaizes ar alumīnija pildījumu, var aizmirst, kādu šoku sagādā viens riktīgi muskuļains viedtālrunis. Nesatraucieties, neesmu pārkarsis saulē (apskats top karstuma viļņa laikā). Vienkārši uz mana galda stāv nesen apskatītais Nothing Phone (1), uz tā uzlikts Sony Xperia 10 IV (apskats vēl top), bet tiem blakus CAT 53, kas biezumā vienalga pārspēj abus, vienu uz otra uzliktus. Piedodiet, ka apskatā neievērošu dzimumu neitralitāti. Lai gan zinu dāmas, kas savā kombinezonā labāk lietotu CAT S53, te vienkārši viss brēc pēc testosterona, tāpēc ādas kurpes nomainīšu pret gumijniekiem un aidā uz stroiku!

  Tā nu sanācis, ka uz kopējā viedtālruņu fona ir ļoti maz nišas, kam izcelties – geimeru tālruņi, salokāmie brīnumi un tādi super izturīgie darba zirgi, kā CAT S53. Tiesa gan, apskatot iepriekš šādus muskuļkalnus man dažas atklāsmes jau ir radušās. Pirmā saistīta ar, kādu garāžas konspirāciju – ir sajūta, ka rūdīto viedtālruņu ražotāji satikušies, kādā garāžā, kur vienojušies, ka šādām trubām jābūt melnām ar oranžiem akcentiem un ar švakākām iekšām, kā konkurentiem. Otrā atklāsme, ka prasītajā cenā šādiem viedtelefoniem būtu grūti konkurēt ar “parastiem” telefoniem, kas vienkārši ietērpti ūdens un triecienu drošos maciņos. Kāpēc? Tāpēc, ka neapbruņotajiem konkurentiem parasti ir jaudīgāka veiktspēja, labāks ekrāns, krietni labākas kameras un opcija tos izņemt no maciņa, ejot uz operu. Tas protams uzdod jautājumu, kas ir CAT S53 mērķauditorija? To droši atstāj komentāros! Tikmēr ļaušos stereotipam par iekšlietu dienestiem, jaunbūvēm un makšķerniekiem.

  CAT S53 tehniskā specifikācija

  • Operētājsistēma: Android 11
  • Ekrāns: 6.5 collu IPS LCD, 720 x 1600, 20:9 malu attiecība, ap 270 ppi, 102.0 cm2, ap 73.6% ekrāna un korpusa attiecība
  • Procesors: Qualcomm Snapdragon 750G 5G (8 nm), astoņi kodoli: 2×2.0 GHz Kryo 570 & 6×1.7 GHz Kryo 570, Adreno 619 video apakšsistēma
  • RAM: 6 GB
  • Atmiņa: 128 GB, microSDXC atmiņu karšu atbalsts
  • Savienojumi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot, Bluetooth 5.1 (A2DP, LE), USB Type-C 3.0, 3.5 mm austiņu ligzda, NFC, 3G/4G/5G
  • GPS: A-GPS
  • Papildu: kapacitīvs pirkstu nospiedumu lasītājs aizmugurē, IP68/IP69K putekļu un ūdens aizsardzība, triecienu aizsardzība, MIL-STD-810H saderība, atsevišķs kabatas lukturītis
  • Kameras: 48 MP, f/1.8, galvenā kamera; 2 MP makro kamera; LED zibspuldze; 1080p@30fps video; 16 MP, f/2.0 pašiņu kamera, 16 MP, f/2.0 video
  • Izmēri un svars: 171 x 81 x 16 mm, 320 g
  • Akumulators: Li-Po 5500 mAh, Qi bezvadu uzlāde
  • Cena: ap 499 eiro

  Dizains – riktīgs ķieģelis

  Ievadā jau rakstīju par šoku, ko man izraisīja CAT S53 izmērs. Iedevu to paturēt rokā dažiem interesentiem, viņu reakcijas bija šādas: “tas gan ir riktīgs ķieģelis” vai “tāds pamatīgs, beidzot var just, ka ieliek kabatā”. Tieši pret kabatu ir lielākās iebildes. Proti, kombinezona priekšējā kabatā S53 guļ labi, tomēr citām drēbēm tā izmērs ir vienkārši par lielu. Vai tad mobilā tālruņa viena no priekšrocībām nav tieši mobilitāte? Katrā ziņā, CAT S53 prasa piemērotu garderobi. S53 sānus un aizmuguri sedz gumijots vienlaidus materiāls, kas taustei ir tīri patīkams. Sānu un aizmugures reljefi ļauj to vieglāk noturēt plaukstā. Rievotās diagonāles sniedzas no sāniem un ir izteiktas aizmugurē. Aizmugure tikusi pie milzīga izbīdījuma, kur atrodas kameras, LED zibspuldze un liels skaļrunis. Labā ziņa, ka izbīdījums ir simetrisks un CAT S53 uz galda negāzelējas.

  Tālruņa labajā sānā izvietoti bloķēšanas un skaļuma taustiņi. Nepatīkami pārsteidz, kā tie ļurkājas. Labā ziņa, ka tie izveidoti tā, ka man izdevās tos lietot pat ar cimdiem. Kreisajā sānā izvietots oranžs programmējamais taustiņš, kas apstiprina manu konspirāciju – rūdīto viedtālruņu ražotāji garāžā vienojušies, ka tā ir must have lieta šādām ierīcēm, turklāt oranžā krāsā. Par laimi, tas izveidots daudz stingrāks par otra sāna taustiņiem. Viena no lielākajām iebildēm ir pret vāciņiem, kas sedz karšu atviltni, USB un 3.5 mm austiņu ligzdu. Tie ir gana stingri, tomēr ļerpatiņa, ar ko vāciņi pievienoti korpusam nevieš uzticību. Ja SIM un atmiņu karšu slotu pārāk bieži nenāksies virināt, tad USB ligzda būs visai bieži jāatsedz, lādējot viedtālruni. Augša tikusi pie pamatīga lukturīša, kas atgādina vecas lokomotīves lampu. Tas ir visai praktisks palīgs S53 mērķauditorijai.

  Kopumā, kad uzkačāti muskuļi, lai CAT S53 noturētu rokā, tas pat uzskatāms par ergonomisku. Tomēr ķieģeļa izmērs un jancīgie vāciņi nebūs visiem pa prātam. Tādēļ pāriesim pie izturības sadaļas, kas CAT S53 paceļ virs konkurentiem.

  Izturīgs pēc vella

  Jāteic, ka visas dizaina dīvainības varu piedot. Tās jāpiecieš, jo runa ir par vienu super izturīgu tanku. Šoreiz CAT ir parūpējies ne tikai par laboratoriskiem testiem, bet testējis S53 arī reālā vidē. Tā vismaz ražotājs sola mājas lapā. Manuprāt, tas ir ļoti apsveicams solis, jo reāla vide vienmēr atšķiras no kontrolētas vides laboratorijā. Tas gan nemaina faktu, ka, lai tiktu pie visiem izturības sertifikātiem, rezultāti vienalga balstīti laboratorijas pieredzē. CAT S53 ticis pie IP68/IP69K putekļu un ūdens noturības. Tas nozīmē, ka ierīce izturēs pusstundas peldi 1.5 metru dziļumā. Nekur gan neatradu atsauci, vai CAT spēj pretoties sālsūdenim, bet pieļauju, ka uz jūru tas neattiecas.

  Ražotājs sola, ka S53 spēj izturēt kritienus līdz pat 1.8 m augstumam. Tiesa gan, testi veikti uz tērauda virsmas. Pieļauju, ka pie mums izplatītākais betons un bruģis, varētu šo lielumu samazināt. Tomēr uzbūve šķiet tik ļoti pārliecinoša, ka ar šo solījumu nevajadzētu būt problēmām. MIL-STD-810H sertifikāts saka, ka CAT S53 izturējis veselu kaudzi ar dažādiem šoka testiem. Tik tiešām, izmēģināju to dažādās vidēs ne smiltis, ne akmeņi, ne mitrums nav S53 šķērslis. Ar izturību tiešām viss ir štokos, bet tā jau arī ir CAT super spēja, ko lietotāji no ražotāja sagaida.

  Viduvējs ekrāns

  Turpinot garāžas konspirāciju, esam nonākuši pie pirmā kompromisa. CAT S53 izmanto tādu ekrānu, kādu konkurenti parasti izmanto budžeta klasē. Man nekas nav pret IPS matricām, tomēr 720 x 1600 izšķirtspēja šķiet pārāk maza ierīcei, kam cena jau pietuvojusies flagmaņu teritorijai. 270 pikseļi uz kvadrātcollu nozīmē neasu un reizēm pat miglainu attēlu. Toties pašai matricai nav ne vainas. Tā spēj sasniegt pietiekamu spilgtumu, lai to mierīgi varētu izmantot ārā. Arī skata leņķi ir ļoti labi, bet krāsu kalibrācija ir tālu no perfektas.

  CAT nenorāda, kāda rūdījuma aizsargstikls izmantots, toties ražotnē jau uzlīmēts pamatīgs papildu aizsargstikls. Tā vienīgais trūkums ir, ka tas vājprātīgi krāj pirkstu nospiedumus. Izmēģināju arī darbību ar cimdiem un mitriem pirkstiem, S53 pārsteidzoši labi ar to tiek galā. Protams, ka rāmis ap ekrānu ir milzīgs un lāses iegrauzums šķiet ļoti vecmodīgs, tomēr to es varu piedot, jo šoreiz runa ir par vienu riktīgi izturīgu aparātu.

  Kapacitīvs pirkstu nospiedumu lasītājs

  Jau sapriecājos, redzot pirkstu nospiedumu lasītāju aizmugurē. Tie parasti ir ātrāki un izgriež pogas smalkajiem, zem ekrāna novietotajiem. Šoreiz gan tā darbība nav visai ātra un uzticama. Pirksts tiek atpazīts 6 reizes no 10. Arī tā novietojums nav visai ergonomisks. Pirksts dabiski vēlas atstutēties uz milzīgās kameru salas, bet lasītājs novietots zemāk, kā šķistu organiski. Pieejama arī atbloķēšana ar seju, bet arī tā nav no veiklākajām.

  Mega skaļrunis

  Uz milzīgās kameru salas vietu radusi milzīga skaļruņa reste. Milzīgais skaļrunis spēj izdvest 107dB skaņu, kas ir tiešām iespaidīgi. Protams, šeit nav runa par melomānu priekiem, pietrūkst basu un skaņa izklausās plakana. Toties mērķi skaļrunis sasniedz – zvani un paziņojumi ir dzirdami arī ļoti trokšņainā vidē.

  Veiktspēja nepārsteidz, bet arī nepieviļ

  CAT mājaslapā dižojas, ka šis ir viņu pirmais 5G viedtālrunis, bet nenorāda, kāds procesors izmantots. Piemēram, GSMarena norāda, ka izmantots Qualcomm Snapdragon 480 5G procesors, kas mani jau uzvilka, jo nedrīkst šādā cenā izmantot tik vāju čipkopu. Man par lielu pārsteigumu CPU-Z aplikācija uzrādīja, ka tomēr izmantots Qualcomm Snapdragon 750G 5G procesors. Jā, tas nav svaigākais veikums, bet, ņemot vērā, ka CAT S53 nepiedāvā neko tādu, kam liela jauda būtu nepieciešama, nav arī tas sliktākais variants. Tas protams uzdod jautājumu, vai CAT S53 mērķauditorijai nav nepieciešamas funkcijas, kam būtu vajadzīga lielāka veiktspējas jauda, bet paliksim pie tā, ka procesors ir OK līmenī. Aplikācijas atveras pieņemami ātri un vienīgās bukses rada programmatūra, bet par to nedaudz vēlāk.

  S53 ticis pie 128 GB iekšējās atmiņas, kas papildināma ar atmiņu karti, un 6 GB RAM. Ar savienojumiem problēmu nav. Vienīgi dažas nekonsekvences novēroju GPS darbībā. Citādi viss kārtībā. Šoreiz veiktspēja nav vājais punkts.

  Iespaidīgs akumulators

  Agrāk, nez kādēļ, CAT nevarēja lepoties ar tiem ietilpīgākajiem akumulatoriem. Tas šķiet neloģiski, jo ekstremālos apstākļos akumulatora darbība var būt vitāli svarīga. Par laimi, tas nav CAT S53 stāsts. Li-Po 5500 mAh ietilpība ir krietni virs vidējā un nodrošina stabilu divu dienu darbību. Protams viss atkarīgs no lietošanas paradumiem, bet pie mazākas slodzes man pat izdevās izspiest 2.5 dienu darbību. Izcili! Par uzlādes ātrumu grūti spriest, jo CAT komplektā dod līdzi tikai vadu, bez sienas lādētāja. Ar citu ražotāju lādētājiem, kas mētājās manā mājā, uzlāde bija visai gausa un prasīja gandrīz 3h. Toties ir kāds cits negaidīts pārsteigums. CAT S53 ticis pie Qi bezvadu uzlādes. Gan jau tam ir skaidrojums ar kādiem militāriem aksesuāriem, bet šādu ekstru nebiju gaidījis.

  Vēl aizvien Android 11

  Pirms ķerties klāt saskarnei, gribu padalīties ar vairāku būvuzņēmēju pieredzi. Viņi stāstīja, ka agrāk jūsmojuši par CAT viedtelefoniem, jo, kas gan būvlaukumā labāks par šo. Tomēr, vājā veiktspēja, neizķertās blusas saskarnē un gandrīz neeksistējošs programmatūras atbalsts viņiem lika atteikties no CAT. Arī šoreiz nav pārāk patīkami, ka S53 ierodas ar veco Android 11 versiju. Īpaši, ja nav zināms, kāds būs turpmākais atbalsts. CAT S53 izmanto gandrīz tīru Android, kam pa virsu uzvilkta ikonu tēma, kas ikonas padara kantainas (lasi līdzīgākas One UI vai MIUI Xiaomi versijā).

  Faktiski saskarne ir tīra un papildināta tikai ar ToolBox, kur pieejamas CAT ieteiktās aplikācijas, un programmējamā taustiņa vadību.

  Lai gan tīrai saskarnei būtu jābūt kvalitātes standartam, programmatūra ir pilna ar blusām. Aplikācijas mēdz iesalt, atbloķētam tālrunim pirkstu nospiedumu lasītājs turpina reģistrēt pieskārienus un signalizē ar vibrāciju, kameras aplikācija mēdz nereaģēt un vēl, un vēl, un vēl… Diezgan skumjš izpildījums.

  Ko spēj labākās CAT kameras?

  CAT mājas lapa dižojas, ka S53 saņēmis labākās kameras, kādas CAT jebkad lietojis. Tās patiešām ir labākas, kā vecākiem kaķiem, bet krietni iepaliek konkurentiem. Turklāt to izvēle šķiet mulsinoša. Diemžēl, S53 nav saņēmis termālo kameru, kas reāli var noderēt darbā, tās vietā galvenā kamera papildināta ar nejēdzīgu makro kameru. Kam tā domāta? Lai uzņemtu zvīņu foto Lapzemē ķertam lasim vai makro kadru armatūrai? Grrrr… Un kamēr CAT viedtālruņus tiešām neviens nepērk to kameru dēļ, būvlaukumā ultra platleņķis šķistu noderīgāks par makro apendicītu, lai iekļautu kadrā visu būvobjektu.

  Kameras aplikācija ir samērā vienkārša, tajā viegli orientēties arī, pārnākot no citām saskarnēm. Tomēr šī aplikācija nodod kaķa iekšas, ka runa ir par parastu ķīniešu kopī kaķu piegājienu, nevis CAT individuāli pielāgotu risinājumu.

  Aplikācija nez kādēļ atsevišķi izdalījusi 1x, 2x, 3x un 5x lielumus. Neuzķerieties, pēdējie trīs ir digitālais palielinājums, kam kvalitāte zūd jau pie 2x lieluma. Iesaku paļauties uz 1x vai saulainā dienā arī uz 2x. Kopumā, digitālais palielinājums spēj sasniegt 10x, tomēr šie attēli reti sanāks izmantojami.

  Attēlos vērojams visai švaks dinamiskais diapazons un tieksme pārsātināt krāsas. Detaļu ēnās ir maz, bet debesis pārsvarā būs pārgaismotas. Protams, saulainā dienā var paveikties ar ciešamu bildi, bet vai tad CAT S53 nav domāts ekstremāliem apstākļiem? Bez galvenās kameras pieejams arī makro apendicīts, bet par tā eksistenci es jau gana pasūrojos.

  Viens no ekstremālajiem apstākļiem, kur kameras varētu būt noderīgas, ir tumša vide. Bet jau atkal jāteic, ka rezultāts nav spīdošs. Galvenās kameras spējas, mazinoties apgaismojumam, krasi krītas. Nakts režīms it kā jau detaļas atgūst, tomēr asu kadru gandrīz nav iespējams dabūt un graudainība ir iespaidīga.

  Līdzīgs stāsts arī iekštelpās. Galvenā kamera mēdz slimot ar akvareļu krāsu sindromu, ko parasti var uzlabot nakts režīms. Šoreiz, dīvainā kārtā, tas situāciju tikai pasliktina, jo asums objektiem krasi sarūk un pazūd detalizācija.

  Pieejams arī portreta režīms, kas automātiski pārslēdzas uz pašiņu kameru. Tā sniegumu neķidāšu, lai nemaitātu sev un citiem garastāvokli. Kopumā, kameru sniegums atbilst drīzāk budžeta klasei. Galvenās iebildes, ka kameru departamentā nav darīts nekas, kas tās padarītu praktiski noderīgas CAT S53 mērķauditorijai. Nav ultra platleņķa kamera, kas ļautu ietvert vairāk objektu kadrā, nav termālā kamera, kas ir reāli izmantojams instruments, tā vietā saņemam slikti realizētu pašiņu kameras portreta režīmu, vāju sniegumu vājā apgaismojumā un nejēdzīgu makro kameru. Nu ļoti noderīgi…

  Konkurence

  • Nokia XR20 – pieejams par 50 un vairāk eiro lētāk par CAT S53. Tas ir relatīvi elegants izturīgais tālrunis, kas ticis pie līdzīgas aizsardzības. Nokia piedāvā modernākas formas ekrānu ar augstāku izšķirtspēju, stereo skaļruņus un ultra platleņķa kameru. Lai gan Nokia arī piedāvā bezvadu uzlādi, tas saņēmis krietni mazāku akumulatoru. CAT atspēlējas ar pārāku veiktspēju.
  • CAT S62 – ticis pie mazāka, bet augstākas izšķirtspējas ekrāna. S62 korpuss šķiet simpātiskāks par S53, tas ticis pie noderīgās termo kameras. S53 uz to atbild ar ietilpīgāku akumulatoru, bezvadu uzlādi, jaudīgāku procesoru un labāku galveno kameru.
  • Blackview BL8800 Pro – līdzīgā cenā piedāvā augstākas izšķirtspējas ekrānu, termālo kameru un iespaidīgu Li-Po 8380 mAh akumulatoru. Par Blackview programmatūras atbalstu neko nevaru pateikt, bet nedomāju, ka tur var gaidīt brīnumus

  Nobeigumā – skarbs viedtālrunis

  Rakstot CAT S53 apskatu biju visai skarbs, bet arī pats viedtālrunis ir skarbs un domāts skarbai videi. Lielākās iebildes ir pret komponentēm, kuru sniegums atbilst drīzāk budžeta klases augšai vai vidējās klases lejai, un cenu, kas atbilst drīzāk flagmaņu klases lejas galam. Tālruni par pavisam sliktu nenosauksi – tam ir gana spilgts IPS ekrāns, iespaidīga izturība un pārsteidzoša akumulatora darbība ar bezvadu uzlādi. Tomēr ekrāna izšķirtspēja, kameru izvēle un sniegums un galīgi nenoslīpētā programmatūra nav cenai atbilstoša.

  Sausais atlikums gan ir jancīgs, tas uzdod jautājumu, vai CAT S53 spēj konkurēt ar vienkāršu vidējās klases viedtālruni, ko ietērpt militāri rūdītā miruma un triecienu drošā maciņā? Diemžēl, atbilde būtu, ka drīzāk nē. Neapbruņotie viedtālruņu visbiežāk būs ar daudz labākiem ekrāniem, veiktspēju, kamerām, turklāt, tie būs vieglāk pielāgojami garderobei (lasi nebūs tik monstrozi lieli). Vai es CAT S53 kādam ieteiktu? Gan jau ka īstajai personai, bet tad lūdzu pakomentējiet, kas ir CAT S53 mērķauditorija un vēlamās iespējas, lai varu pateikt, vai CAT tās vispār spēj nodrošināt.

  Gāja pie dūšas

  • Lieliska izturība, ja aprasts ar izmēru, S53 pat ir ergonomisks
  • Ekrāna spilgtums un skata leņķi
  • Iespaidīgs akumulators un bezvadu uzlāde
  • Pieņemama veiktspēja

  Negāja pie dūšas

  • Ekrāna izšķirtspēja, nav ātrā atsvaidze
  • Ķieģeļa izmērs
  • Android 11, nenoslīpēta programmatūra, ir bažas par atbalstu ilgtermiņā
  • Nav ultra platleņķa kamera vai termālā kamera, kas būtu noderīga, kameru sniegums kopumā ir vājš
  CAT S53 ir milzīgs, ļoti izturīgs un būvēts kā tanks. Tomēr komponentes izvēlētas tādas, ka drīzāk atbilst budžeta klasei.

  Detalizēts novērtējums

  Dizains un uzbūve
  8
  Ekrāns
  5
  Programmatūra
  4
  Veiktspēja
  7
  Akumulators
  9
  Kameras
  4
  Cena
  6
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  fufcix
  24.08.2022 08:24

  ej pie daktera,
  būs lētāk :-)

  davix
  24.08.2022 14:07
  Reply to  fufcix

  Esi drošs, ka pie pašreizējās “bezmaksas” medicīnas būs lētāk? :) Ar valsts nosūtījumu varbūt uz kādu nākošā gada aprīli ir kāds vēl brīvs pieraksts :)

  Edgars
  24.08.2022 22:48

  Vispār tā oranžā ieprogrammējamā poga ir super izdevīga,ja strādā stroikā. Ir aplikācijas,kuras to izmanto to kā rācijas pogu. Nospied pogu un ziņu atskaņo starp pārējiem “privātā čata ” dalībniekiem.

  Viktors
  02.09.2022 12:31

  Labak salidzinat ar Samsung xCover 5 serijas telefonu.

  Roberts
  12.09.2022 18:07

  Stulbo celtnieku 51 nokia ?

  Reklāma
  CAT S53 ir milzīgs, ļoti izturīgs un būvēts kā tanks. Tomēr komponentes izvēlētas tādas, ka drīzāk atbilst budžeta klasei.CAT S53 apskats - pilns ar testosteronu