Web Analytics
More
  Reklāma

  Noskaidroti hakatona Born Global uzvarētāji

  Jaunākie raksti

  No 6. līdz 8. maijam tiešsaistē norisinājās hakatons “Born Global”, kas norisinājās jau otro reizi un šoreiz koncentrējās tieši uz ilgtspējas jautājumiem. Hakatona mērķis bija pievērst uzmanību ilgtspējīgai biznesa praksei un ar mentoru palīdzību iztestēt jaunu ilgtspējīgu biznesa ideju potenciālu.

  Piektdien darbu hakatonā uzsāka 18 komandas, un pēc 48 h aktīva darba, konsultācijām ar nozares ekspertiem un, saņemot atbalstu no komandu mentoriem, 8. maija pēcpusdienā mēs varējām vērot prezentācijas ar hakatona laikā sasniegto no 10 labākajām komandām. Fināla komandas vērtēja starptautisku ekspertu žūrija, kuras sastāvā bija Ņikita Kazakevičs (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra), Linda Voeras (Karma Ventures), Jānis Bergs (SAF Tehnika), Egils Grasmanis (Brain Games), M Wallace Green (ActNow Venture Partners).

  Reklāma

  Kopējais hakatona balvu fonds bija 9000 eiro: finansējumu 3000 eiro apmērā saņēms katra no trīs labākajām hakatona komandām, kas izvēlējās savu ideju īstenot tālāk. Pēc fināla prezentācijām un žūrijas vērtējuma hakatonā par trīs labākajām komandām tika atzītas komandas – Contai, ar ideju atdalīt fiksēto kravas telpu no transportlīdzekļa, tādējādi dodot iespēju izmantot dažāda veida transportlīdzekļus/robotus dažāda veida braucieniem dažādos apstākļos, Seaweed packaging, kas ir atraduši Baltijas jūras zeltu – Ziemeļvalstu jūraszāles, un plāno izstrādāt revolucionāru materiālu no vietējiem dabas resursiem – jūraszālēm, tas būs bioloģiski noārdāms, kompostējams, elastīgs un jūrai drošs materiāls dažāda veida lietojumiem iepakošanas nozarē un komanda Mealy, kas plāno izstrādāt platformu, kas ļautu tajā ievietot pārtikas preces, kam tuvojas derīguma termiņa beigas vai kaut ko tādu, ko kāds vienkārši nelietos un pārdot kādam, kurš meklē kaut ko lētāku par pieejamajām tirgus cenām.

  “Šī bija mana un manas komandas pirmā reize piedaloties Hakatonā! Lēmums bija absolūti spontāns un patiesībā, nezinājām, ko sagaidīt un kā mums veiksies. Izdarījām vairāk nekā cerējām, iepazināmies ar kompetentiem mentoriem, validējām potenciālos klientu segmentus un saņēmām kontaktus no iespējamiem partneriem un pat klientiem. Šīs 48 h noteikti bija intensīvas, bet viennozīmīgi produktīvas un to vērtas! Uzvarot un iegūstot finansējumu, mums būs iespēja uzsākt materiāla prototipu izveidi un testēšanu. Esam ļoti pateicīgi par iespēju un gūto pieredzi,” stāsta komandas Seaweed packaging vadītāja Kitija Paula Melnbārde.

  Kā jau sākumā minēts, darbu hakatonā uzsāka 18 komandas, kas pārstāvēja Latviju, Vāciju, Somiju, Lietuvu, Igauniju un daudzas citas valstis, tai skaitā arī ārpus Eiropas Savienības robežām. Ideju daudzveidība bija tiešām manāma un variēja sākot no izejmateriālu iovatīvas otreizējās pārstrādes risinājumiem, turpinot ar dažādiem digitāliem risinājumiem ekoloģiskās pēdas mazināšanai.

  “Man kopā ar komandu šis bija pirmais hakatons, tāpēc sākumā valdīja tāda neziņa un patīkams satraukums. Beigās jau ar vērtīgiem mentores padomiem darbi aizgāja ļoti strauji, un visas šīs 48 stundas komandā valdīja entuziastiska vēlme darboties, kā arī azarts maksimāli daudz izdarīt. Visu laiku bija nerimstošs atbalsts no organizatoriem un es noteikti piedalītos vēlreiz, jo piedzīvotais bija tiešām neaizmirsta pieredze!” par hakatonā gūto pieredzi stāsta vienas no uzvarētāju komandu Mealy vadītājiem Dāvis Benefelds.

  “Born Global” Eksporta forumu un hakatonu organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Eksportētāju asociāciju “The Red Jackets” un inovāciju vadības uzņēmumu “Helve” ar atbalstu no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma