Reklāma

Ķīniešu urķi izmanto VLC pleijeri, lai ielauztos Windows datoros

Jaunākie raksti

Dienvidkoreja palaidusi satelītu, izmantojot pirmo pašu radīto raķeti

Dienvidkoreja nupat spērusi nozīmīgu soli, lai kļūtu par daļu no kosmosa valstu saimes. Tiek ziņots, ka Dienvidkoreja pirmo reizi...

“Amazon” iepazīstina ar savu pirmo pilnībā autonomo mobilo noliktavas robotu

Ņemot vērā iespējamo krīzi nodarbinātības jomā, "Amazon" jo cītīgi jāstrādā pie automatizācijas un robotikas risinājumu integrācijas savās noliktavās. Šajā...

Turpinoties lielam pieprasījumam pēc Apple AirTag, varētu tikt izlaists uzlabots modelis

Apple AirTag ierīču izsekotājs tika izlaists nedaudz vairāk kā pirms gada, un izskatās, ka tas ir bijis salīdzinoši populārs,...

PCI Express 7 astoņkārt pārsniegs PCI Express 5 ātrumus

PCI Express 5.0 vēl nav nonācis pie lietotājiem datoros, kad jau PCI-SIG komiteja uzsākusi darbu pie PCI Express 7.0....

Seagate IronWolf Pro 6 TB NAS cietā diska apskats

Seagate IronWolf un IronWolf Pro sērijas diski aptver ietilpības variantus no 1 TB līdz pat iespaidīgiem 20 TB un...

Symantec drošības pētnieki atraduši, ka Ķīnā bāzēts urķu grupējums Cicada varot piekļūt Windows datoriem ar uzstādītu VLC mediju atskaņotāju. Urķu mērķis gan neesot mājas lietotāji, tā vietā urķi tēmē uz valsts un pašvaldību iestādēm, reliģiskām organizācijām un dažādiem biznesa lietotājiem.

Tiek lēsts, ka uzbrukumi ar VLC starpniecību veikti ASV, Kanādā, Honkongā, Turcijā, Izraēlā, Indijā, Melnkalnē un Itālijā.

Symantec skaidro, ka urķi ar VLC starpniecību spēj iegūt attālinātu kontroli pār Windows datoru. Pēcāk ir iespējams datorā uzstādīt citu programmatūru, kas liedz atklāt ielaušanos un pēc tam ar datoru var darīt to, kas vien ienāk prātā.

Symantec uzskata, ka VLC arī šobrīd tiek izmantot uzbrukumos un šāda pieeja esot atklāta Microsoft Exchange jau 2021. gadā.

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
5 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Oskars
11.04.2022 20:36

Jasaka godigi, ka parsteidz, ka ir vel, kas lieto VLC atskanotaju. Jo musdienas pamata lielaka dalja ir pieejams interneta un nav nepieciesams atseviscs atskanotajs.

Krotow
11.04.2022 22:39
Reply to  Oskars

Būsi pārsteigts, cik daudz vēl to lieto. Vēl jo vairāk kad jāskatās arī pašu safilmētais.

hmmm :)
11.04.2022 20:50

Gan jau pie vainas daļēji arī ir torrentos lādētās filmas ?

digitalk
11.04.2022 21:31
Reply to  hmmm :)

nope.

Reinis Rozitis
11.04.2022 21:18

Visraksts “Ķīniešu urķi izmanto VLC pleijeri, lai ielauztos Windows datoros” tāds zināmā mērā maldinošs un tālāk rakstā arī minetais, iespējams, kaut kur nepareizi interpretēts tulkojumos/repostos. Proti “Symantec uzskata, ka VLC arī šobrīd tiek izmantot uzbrukumos un šāda pieeja esot atklāta Microsoft Exchange jau 2021. gadā.” – pareiza daļa ir, ka tiek izmantots uzbrukumos, taču vēsturiskajam piemēram caurums, lai “ielauztos”, nav viss VLC, bet gan bijis Exchange serverī (tāpēc būtiski vienmēr ir paskatīties arī oriģinālu (Symantec postu): “In several cases, the initial activity on victim networks is seen on Microsoft Exchange Servers, suggesting the possibility that a known, unpatched vulnerability in… Read more »

Reklāma