Uzņēmums Boston Dynamics papildinājis savu nopērkamo produktu klāstu ar otru robotu Stretch, kas šajā reizē būs paredzēts kastu un iepakojumu pārvietošanai, ar uzsvaru uz loģistikas nozari.

Vispopulārākais uzņēmuma robots ir Spot, kas ir sunim līdzīgs visurgājējs un jau arvien aktīvāk tiek izmantots dažādos ikdienas darbos, uzņēmumos un zinātnē. Tagad Boston Dynamics ļaus ikvienam iegādāties, iespējams, vienkāršāku iekārtu ar šaurāku pielietojumu. Stretch ir aprīkots ar vienu kustīgu robota rokas daļu, kas ir piesūcekņu palīdzību ir spējīgs pārvietot kastes vai iepakojumus. Tas lieliski noderētu loģistikas uzņēmumiem vai lielām noliktavām, lai kravas novietotu uz pārvietošanas lentes.

Līdz šim par Stretch nebija pieejama pārāk liela informācija, jo tas bija izstrādes un testa fāzēs, bet uzņēmums jau noslēdzis darījumu ar DHL 15 miljonu dolāru apmērā. Tāpat savu interesi izteikuši apģērbu zīmoli GAP un H&M. Kaut arī robotu ir iespējams pasūtīt, tā piegāde ir gaidāma tikai 2023. un 2024. gadā, kas saistīts ar kopējo komponenšu deficītu pasaulē.

Lielākie ieguvumi ir tādi, ka Stretch ir spējīgs pielāgot savu robota roku, lai spētu pacelt dažāda veida iepakojumus un satvert dažādus materiālus. Tas ir aprīkots ar ietilpīgu bateriju, lai strādātu vienu maiņu bez uzlādes, te gan jautājums, cik ilga ir šī maiņa. Robots varēs pārvietoties pār nelieliem šķēršļiem noliktavā. Mājaslapā gan nav pieejams pats svarīgākais, kas ir šī robota cena.

Avots: Boston Dynamics
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
1 komentārs
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
LAN
05.04.2022 12:50

Lielāka versija priekš paletēm un BigBag maisiem gan būtu ļoti noderīga.