Reklāma

Apple samazina iPhone SE (2022) ražošanas apjomus

Jaunākie raksti

Volvo investēs 1,25 miljardus eiro elektroauto rūpnīcā Slovākijā

Slovākijas ekonomikas ministrs Ričards Suliks pavēstījis, ka zviedru autoražotājs Volvo valsts austrumdaļā plāno būvēt jaunu elektroauto rūpnīcu. Kopējās investīcijas...

Huawei pēc šķiršanās no Leica izziņo XMAGE

Huawei paziņojis, ka turpmāk pie viedtālruņu kameru tehnoloģijām strādā ar XMAGE zīmolu. Šāds paziņojums nāk neilgi pēc Huawei un...

Jaguar ap 2025. gadu iepazīstinās ar trim elektriskiem SUV

Britu sporta auto ražotājs Jaguar 2025. gadā iepazīstinās ar trim pilnībā elektriskiem SUV, ziņo Autocar. Tas nozīmē, ka vismaz pagaidām...

Apple Watch 7 izturības reklāma varētu būt priekšvēstnesis izturīgāka modeļa iznākšanai

Iesākot jūliju, Apple izlaidis sava stila košu un produktus slavinošu reklāmu, šajā reizē norādot uz Apple Watch Series 7...

Samsung Galaxy S22 Ultra pārdošana pārsniedz jebkuru Note sērijas modeli

Samsung, iespējams, paši bija vainīgi pie zemiem Galaxy Note sēriju pārdošanas apjomiem, jo Galaxy Note bija lielāka izmēra viedtālruņi,...

Trešās paaudzes Apple iPhone SE tika izziņots 8. martā, un Latvijā to var iegūt vien no pagājušās piektdienas, bet ir jau zināms, ka uzņēmums pamatīgi samazinājis ražošanas apjomus zemā pieprasījuma dēļ.

Kā norāda Apple analītiķi, tad viens no pirmajiem rādītājiem ir tas, ka jaunāko un lētāko iPhone modeli joprojām var iegādāties un tas ir noliktavās. Zināmais Ming Chi Kuo ir samazinājis savu prognozi līdz 15-20 miljoniem pārdoto vienību, salīdzinot ar iepriekš izteiktajiem 25-30 miljoniem. Tas ir 10 miljonu samazinājums, kas ir visai iespaidīgi. Protams, to var daļēji saistīt ar notiekošo karu Ukrainā, un esošo politisko situāciju pasaulē, tomēr nedomāju, ka Ukraina un Krievija būtu galvenie noieta tirgi šim Apple telefonam.

Visticamāk, ka vājais pieprasījums un prognožu samazinājums ir tieši saistīts ar pašu viedtālruni, kas ir saņēmis jaudīgāko Apple mobilo procesoru, bet atrodas morāli novecojušā dizainā. Tāpat cena ir kļuvusi augstāka, un, šis it kā budžeta klases iPhone SE, Latvijā maksā 529 EUR. Tā izskats joprojām ir identisks iPhone 7 un iPhone 8, kas tika izlaisti pirms vairākiem gadiem un jau ir morāli novecojuši. Pieprasījuma daudzums norāda uz to, ka Apple ir laiks spert soļus mūsdienīgāka dizaina virzienā, piedāvājot iPhone budžeta versiju.

Tāpat ir laiks atvadīties no pirkstu nospieduma lasītāja ekrāna priekšpusē, jo, kaut arī pēc tā ir liela interese, acīmredzot reālais pieprasījums nav tik liels. Paralēles var vilkt ar ekrānu izmēriem, jo ir dzirdēts, ka daudziem potenciālajiem iPhone lietotājiem interesē iPhone 12/13 mini modelis, tomēr reālie pārdošanas apjomi apliecina, ka cilvēki jau ir pieraduši pie lielākiem ekrāniem.

Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Levans
30.03.2022 18:44

Tikai Apple var karinat lohiem makaronus uz ausim, tirgojot 5 gadus veca mobilnika dizaina lūzni par 450 EUR, kurā iebazuši tik jaunu proci un viss. Tas būs brinums, ja vini pārdos kaut tos pašus 15 miljonus SE. Tas pats 11, 12 un to mini, vai pat Xr bus daudz daudz labaka izvele.

Kursors.lv
30.03.2022 18:56
Reply to  Levans

Šis ir tāds interesants jautājums. Šobrīd kāreiz testējam iPhone SE (2022) un tas viedoklis ir tāds interesants. Drīzumā publicēsim mūsu apskatu šai ierīcei.

Artūrs Šmitiņš
31.03.2022 12:32

Es piekrītu, ka Apple vajadzēja izmantot iPhone 12/13 mini dizianu un tajā ielikt atbilstošus dzelžus SE versijai. Wasted opportunity. Jā, cilvēki nepērk tik daudz mini, bet, ja tas būtu SE versijā, ar vēl draudzīgāku cenu, tad noiets būtu lielāks – es savai sievai noteikti paņemtu, jo viņa ilgojas pēc 5S izmēra, kas nemaksā mēnešalgu. Pats Stīvs Džobss arī bija teicis, ka cilvēki nezina, ko viņiem vajag, līdz ierauga un patur to rokā.

NNNN
20.04.2022 15:17

Šī telefona apskats vaig! Būs, vai ne?

Kursors.lv
20.04.2022 15:18
Reply to  NNNN

Jā, ir plānā. Ierīce ir notestēta un atlicis tikai sadrukāt iespaidus.

Ivo
03.05.2022 20:00

Esmu lietojis iPhone 6S, pēc tam iegadajos SE 2020, tagat jauno iPhone SE 2022! Tas viss ir gaumes lieta! Patīk mazais ekrāns, kompakts priekš kabatas un protams poga… Cena?! Ir okey, atbilst kvalitātei!

Reklāma