More
  Reklāma

  LMT radījis jaunu kiberdrošības risinājumu “LMT Interneta sargs”

  Jaunākie raksti

  Reaģējot uz arvien pieaugušo kibernoziedzības apdraudējumu, tostarp Ukrainas karā pielietotajiem hibrīdkara un dezinformācijas paņēmieniem, mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT, izmantojot arī Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV DNS ugunsmūra funkcionalitāti, ir izveidojis jaunu interneta drošības risinājumu “LMT Interneta sargs”. Pakalpojums būs pieejams LMT klientiem, pasargājot gan datoru, gan viedierīču lietotājus no ļaunatūras, datorvīrusiem, krāpnieciskām vietnēm un nevēlama satura.

  “Katru dienu pasaulē tiek radīts vairāk nekā 300 tūkstoši dažādu ļaunprātīgu programmatūru, un vidēji katra trīspadsmitā lapa rada apdraudējumu tās apmeklētājam. Attīstoties tehnoloģijām, vienlaikus attīstās dažādu kaitniecisku programmatūru iespējas, un lietotājam kļūst arvien sarežģītāk pasargāt sevi un savus datus. LMT jau no darbības pirmsākumiem strādā, lai sniegtu tehnoloģisku atbalstu un rūpētos par sabiedrības drošību valsts, pilsētu infrastruktūras un drošu sakaru līmenī, kas Ukrainas kara kontekstā pieredzēto kiberdrošības risku ziņā ir svarīgāk kā jebkad Jaunais piedāvājums būs vēl viens solis klientu drošības sajūtas nostiprināšanai,” teic LMT prezidents Juris Binde.

  “Lai arī daudziem šķiet, ka viņi nekad neapmeklē bīstamas vietnes vai nav interesanti kibernoziedzniekiem, tomēr kiberuzbrukumu riskam ir pakļauts pilnīgi ikviens Latvijas iedzīvotājs. 2021. gadā gandrīz trešdaļa Latvijas iedzīvotāju cietuši vismaz vienā kiberincidentā. Nodarītie materiālie zaudējumi atsevišķos gadījumos pārsniedza 30 000 eiro, bet kopā izkrāpti vairāk nekā 14,5 miljoni eiro. Noziedznieku panākumi lielā mērā ir atkarīgi no tā, cik nopietni cilvēks uztver šādus draudus. Gluži tāpat kā pašsaprotami šķiet mājas durvis un vārtus aprīkot ar atslēgām, arī visas viedierīces, tostarp telefonus un datorus, ir nepieciešams aprīkot ar aizsardzības elementiem. Tehnoloģijas var sniegt nozīmīgu atbalstu iekārtu un datu aizsardzībā, piedāvājot rīkus, kuros ērti apvienoti dažādi mūsdienīgi risinājumi. Kā lielisks piemērs minams “LMT Interneta sargs”, kurš tiešsaistē nepārtraukti tiek papildināts arī ar visu CERT.LV un NIC (augstākā līmeņa domēna .lv reģistra uzturētājs) nodrošinātajā DNS ugunsmūrī iekļauto informāciju par kaitīgām vietnēm un apdraudējumiem. Tādējādi lietotājam nepārtraukti tiek nodrošināta aktualizēta digitālā aizsardzība,” uzsver CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina.

  “LMT Interneta sargs” aizsargās ierīces no dažādiem vīrusiem, krāpnieciskām vietnēm un nevēlama satura lietotnēs, pārlūkos un saziņas rīkos. Jaunais pakalpojums neļauj lietotājam doties uz ļaunprātīgi veidotu lapu, piemēram, noklikšķināt uz saites, banera vai reklāmas, un brīdina klientu par potenciāli bīstamas lapas apmeklēšanu. Tā kā jaunais pakalpojums darbojas tīkla līmenī, lietotājam nav jāveic nekādas darbības, tostarp nav nepieciešams lejupielādēt kādu speciālu programmu vai mainīt telefona (rūtera) uzstādījumus. LMT tīklā tiek veiktas pārbaudes visām viedierīcēm – telefoniem, planšetdatoriem un datoriem – ar jebkādu pārlūkprogrammu.

  Jaunais pakalpojums ne tikai aizsargā pret ļaunatūru, bet arī ļauj uzlikt ierobežojumus saturam, tāpēc tas būs noderīgs palīgs vecākiem. Lai uzliktu izvēlētos satura filtrus – konkrētu lapu vai lietošanas laika ierobežojumus, – atliks tikai ielogoties savā “Mans LMT” kontā. Turpat būs iespējams saņemt arī pilnu atskaiti par draudiem, ar ko saskārušās visas kontam piesaistītās ierīces. “LMT Interneta sargs” ir pakalpojums, ko var pieslēgt ikviens LMT klients sava interneta telefonā vai mājas interneta aizsardzībai no 1,20 eiro mēnesī. Pirms pakalpojuma abonēšanas pieslēgšanas ikvienam numuram būs vienreizēja iespēja to 30 dienas izmēģināt bez maksas.

  6 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Māris O
  23.03.2022 21:35

  Vai arī vienkārši uzlieciet paši mazāk fancy, bet ar pamatfunkcionalitāti – dnsmuris.lv Tur arī pamācību var atrast.

  grh
  23.03.2022 21:54

  Ja LMT sargs saņem visu info no CERT ugunsmūra, tad kāpēc man maksāt par to naudu LMT, ja CERT to nodrošina par brīvu? Jāmaksā par brendu?

  Usinss
  23.03.2022 22:49

  Viss jau forši. Bet Chrome un Android ļoti ciniski izmanto 8.8.8.8 DNS un ignorē DHCP iedalīto. Tas ir neskaitāmas reizes pierādījies. DHCP norādītajam DNS pietiek tikai reizi “aizgulēties” lai Android un Chrome pārlūks pārslēgtos uz 8.8.8.8 DNS serveri, kuru izmantos kādu laika periodu.

  Usinss
  24.03.2022 09:38

  DNS proxy saukt par kiberaizsardzības rīku ir tā dīvaini. Ok, tas pasargā no 90% pikšķerēšanas un sliktiem javascript. Bet tajā pašā laikā tas nepasargā no tā, ja uzbrucējs domēna vārda vietā izmantos IP adresi…. Bet to nevar uzskatīt par kiberdrošības risinājumu. Jebkurā gadījumā Mikrotik ir ļoti sabojāta slava kiberdrošības jomā, kad simtiem tūkstošu viņu produktu tika uzlauzti un lietoti botu tīklos, kuri piedalījās dažāos kiberuzbrukumos un izspiegoja lietotāju darbības lokālajos tīklos.

  Vecais123
  24.03.2022 11:59
  Reply to  Usinss

  Te tev jāpiekrīt, ka Mikrotikam ir problēmas ar drošības konfigurāciju, kuras pa lielam nav. Pašam viss no nulles ir jāsabūvē utt.Protams var jau izmantot ”default config”, bet tas tāpat nav baigi drošas risinājums, jo nav īsti saprotams, kāpēc šīs iekārtas sākotn;eji no secure puses netiek piedāvātas kā ”closed all”, kā tas ir normāliem firewall. From factory pa lielam viss ir ”open”, vaļā kaudze portu,servisu,kam jābūt aizvērtiem utt.Tas ir galīgi greizi! Nav saprotama viņu loģika. Uzstādot firewall, sākotnēji visam ir jābūt slēgtam un tikai pēc tam lietotājs pats atver vajadzīgo portu, servisu, pievieno rules LAN to WAN un tādā garā. Un… Read more »

  bobis
  24.03.2022 10:17

  Krapnieki tikai jedz meligas pasta vestules sutit, kapec man par to jacepas un vel par papildus maksu. Man dators ne visu lauj no interneta ieladet un ielida kaut kada pretvirusu programa, kas blokeja kaut kadu blackliste launaturu un kluso pazinojumu rezijumu ievero, nevaru sudzeties par sava datora drosibu.

  Reklāma