Reklāma

Krievijai tiek liegta pieeja pie Intel, AMD un TSMC mikroprocesoriem

Jaunākie raksti

Apple paredz augstu pieprasījumu pēc iPhone 14 viedtālruņiem

Uzņēmums Apple, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, paredz, ka arī šajā rudenī būs pietiekami liels pieprasījums pēc nākamajiem iPhone...

“Xiaomi” prezentējis strādājošu cilvēkveidīgo robotu “CyberOne”

Laikam jau sen aiz muguras ir tie laiki, kad elektronikas uzņēmums varēja izziņot jaunu tālruni un dēvēt to par...

“Meta” beidzot sāk testēt “Messenger” sarunu šifrēšanu

Uzņēmums "Meta" jau samērā ilgi strādā pie tā, lai tai piederošās saziņas lietotnes sniegtu pilnu šifrēšanu (end-to-end encryption) čatiem....

Shazam datora versija beidzot iegūst oficiālu atbalstu Apple M sērijas procesoriem

Apple oficiāli jau vairākus gadus ir Shazam īpašnieks, bet tās datora versija bija palikusi nedaudz ēnā, un beidzot, pēc...

Opel Astra apskats – vai Stellantis spēs izglābt Opel?

Opel savas laikā ir piedzīvojis pamatīgas izmaiņas. Pēdējās izmaiņas ir kopš 2017. gada, kad PSA (Peugeot Citroën) automobiļu ražošanas...

ASV ieviestie eksporta aizliegumi attieksies arī uz Intel un AMD procesoriem, turklāt ar to viss nebeidzas, jo krievu pašu izstrādātie procesori arī nebūs pieejami.

Pat Taivānas TSMC paziņojis, ka nepiegādās Krievijai procesorus, turklāt Ķīnas IT uzņēmumi ir brīdināti, ka tiem ir liegts Intel pārdot tālāk krieviem. TSMC ražo Krievijā izstrādātus Baikal, MCST, Yadro un STC Module mikroprocesorus.

Pagaidām zināms, ka Krievijai netiks piegādāti mikroprocesori, kas izmantojami kaujas tehnikās vai arī tādi procesori, kas izmantojami vienlaikus civiliem un arī militāriem mērķiem.

Krievijas valdības pasūtījumi tiek lēsti aptuveni 0.1% apmērā jeb ap 50.3 miljardiem dolāru no kopējiem pasaules procesoru pasūtījumiem.

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Usinss
28.02.2022 16:30

Viņiem tak savi baikāli un Elbruss CPU ir. Ja nemaldos lielākais telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs jau uz kadiem 40-50% ir pārgājis. Bet nu veiktspēja… 10 gadus veci AMD… pat ne Intel.
Bet nu viņi pirks caur trešajām valstīm, kuras neīsteno sankcijas. Indija, Ķīna utt.

uozolins
28.02.2022 17:27
Reply to  Usinss

Kurus ražo tai pašā TSMC :)

Krotow
28.02.2022 17:37
Reply to  Usinss

Nekā nebija. Viņiem nav pat savu procesoru ražošanas līniju, visu taisa tai pašā TSMC. Tagad pasākumam ir amba. Varēs pirkt Zhaoxin un ARM klonus no ķīniešiem pa trīskāršu cenu. Krievu procesor, ej na**i!

digitalk
01.03.2022 00:08
Reply to  Krotow

cik zinu, tad armijnieki (ne debīlskolkovo) mēģināja iedzīvināt (fak, neatceros precīzi) laikam 14 nm procesa TSMC līniju(?). skuju ziepes tur viņiem sanāca. tomēr savus 8 nm, pret radiācijas izturīgos čipus priekš ICBM un satelītiem, par tiem izstrādātājs lepojās.

Alberts Kviesis
28.02.2022 22:35
Reply to  Usinss

Es esmu krievu procesors Baikal, Elbruss, MCST, Yadro un STC Module – AMD un Intel padodaties.
Krievu procesor, ej na**i!

digitalk
28.02.2022 23:54

nebūtu slikti, krievu procesor, ja tu varētu nodrošināt lielāku veiktspēju, kā CPM-1. ;D

BTR
01.03.2022 12:31
Reply to  Usinss

Nav viņiem savu pikroshēmu un procesoru, Ragozins (centās viltīgi apiet importa aizvietošanu), tika pirkti patiesība izstrādāti un ražoti Taivānas produkti uz kuriem jau krievijā tika līmēts uzlīmes ELBRUS u.c.

gron
28.02.2022 20:59

Nvidia arī varētu paziņot, ka netirgos viņiem videokartes :D

Agris Matejuns
28.02.2022 23:05

ārzemju mašinas dargas nebus cpu nebus nēbus youtube rewenue visi vlogeri izputēs . saldajā laikam nesen redzēju ka būs obligāti centrālai bankai japardod 80% ārvalstu valūta kas pilsonim pieder

Krotow
01.03.2022 18:41
Reply to  Agris Matejuns

Vlogeri, īpaši tie, kuri savulaik slavināja 2014. gada iebrukumu Ukrainā, jau sāk publiski pinkšķēt par noņemtajiem Instagram kontiem un vispār kontiem. Dumjās galvas – viņiem taču solīja, ka tas notiks.

Reklāma