Web Analytics
More
  Reklāma

  “AirPods” nākotnē varētu apstiprināt lietotāja identitāti pēc gaitas vai auss kanāla formas

  Jaunākie raksti

  Šobrīd jau liela daļa “Apple” ierīču var pārbaudīt lietotāja identitāti, izmantojot pirkstu nospiedumu lasītāju vai sejas atpazīšanu. Uzņēmums tagad apsver biometrisko identifikāciju ienest arī nākotnes “Airpods” austiņās, tāpēc iesniedzis patentu “Lietotāja identifikācija, izmantojot austiņas”.

  “Apple” norāda, ka šī brīža problēma, kas saistās ar austiņām – tās nespēj noteikt, vai to nēsātājs ir arī īstais īpašnieks. Uzņēmums skaidro, ka būtībā jebkurš var izmantot austiņas, kamēr tās ir savienojumā ar ierīci, kas pieder citai personai, piemēram, “iPhone”. Tas, savukārt, rada riskus, ka svešinieks piekļūs privātai informācijai, dodot komandas balss asistentam Siri. Līdz ar to ir vajadzīgs risinājums lietotāju identificēšanai.

  “Apple” savā patentā norādījis divus iespējumus variantus, kā austiņas pašas varētu identificēt lietotāju. Viena iespēja ir izmantot ultraskaņas signāla atbalsi. Dažādas auss īpašības, piemēram, auss kanāla forma, kas katram ir atšķirīga, rada arī unikālu ultraskaņas signāla atbalsi. Līdz ar to, ieliekot austiņas ausīs, ierīce uzreiz varētu noteikt, vai lietotājs ir vai nav īstais īpašnieks. Otrs veids, kā “AirPods” spētu noteikt lietotāja identitāti – izmantojot datus par gaitu un balsi no ierīces žiroskopiem, akselerometriem un mikrofoniem.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma