Web Analytics
More
  Reklāma

  Ķīnas centrālā banka testa versijā palaidusi digitālās juaņas maciņu

  Jaunākie raksti

  Ķīnas centrālā banka ļoti aktīvi strādā pie savas digitālās valūtas – digitālās juaņas – izveides. Lai to varētu pienācīgi izmantot norēķinos, nepieciešams digitālais maks, kura izmēģinājuma versija dažiem lietotājiem jau pieejama.

  Ķīnas Tautas bankas digitālās valūtas pētniecības institūts izstrādājis digitālā maka testa versiju – lietotni “e-CNY”, kas atrodama Ķīnas “Android” un “Apple” lietotņu veikalos. Ar tās palīdzību iespējams izmēģināt digitālās juaņas maka lietojamību un pārvaldību, kā arī veikt darījumus. Tā kā “e-CNY” joprojām atrodas izstrādes fāzē, to var izmēģināt tikai atsevišķi lietotāji.

  Reklāma

  2021. gada rudenī tika paziņots, ka Ķīna turpinās attīstīt savu centrālās bankas digitālo valūtu, uzlabojot tās dizainu, lietojamību, sastrādāšanos ar citām maksājumu sistēmām. Šajā ziņā Ķīna ir pasaules līdere, apsteidzot lielāko daļu valstu, kuras joprojām atrodas centrālās bankas digitālās valūtas izpētes stadijā.

  Ķīnas Tautas banka arī paziņojusi, ka digitālo juaņu norēķiniem varētu izmantot jau šogad notiekošajās Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs. Vienlaikus ASV senatori pauduši bažas par šo piedāvājumu un aicinājuši amerikāņu sportistus šādā veidā spēļu laikā labāk nenorēķināties.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma