Reklāma

Salvadoras prezidents saka, ka uzcels “Bitcoin pilsētu”, ko darbinās vulkāns

Jaunākie raksti

Paziņotas šogad ASV lejupielādētākās App Store lietotnes un spēles

Dažas dienas iepriekš ar līdzīgu topu dalījās Google, publiskojot populārākās lietotnes un spēles 2021. gadā Android viedierīču lietotājiem. Tagad...

Izziņota Honor 60 sērija ar vloginga iespējām un žestu vadību

Ķīnā tikko izziņots Honor 60 viedtālrunis, kas izskata ziņā ir ļoti līdzīgs Honor 50 modelim, bet jaunais Honor 60...

Izziņotas jaunā Dacia Jogger cenas Latvijā

Jaunā Dacia Jogger pie dīleriem Latvijā ieradīsies nākamā gada pavasarī, bet jau izziņotas jaunā modeļa cenas. Piecvietīgajai Dacia Jogger...

“Porsche” pamatdarbības peļņa 2021. gada trīs ceturkšņos pieaug par 78,4%

“Porsche“ 2021. gada trešā ceturkšņa beigās sasniedzis peļņu no pārdošanas 15,5% apmērā. Šis rezultāts atkārtoti pārsniedz 15% references līmeni,...

9. decembrī notiks tiešsaistes diskusija “Latvija – mītne globāliem FinTech uzņēmumiem”

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar FinTech nozares partneriem 9. decembrī no plkst. 11 līdz 13 rīko...

Salvadoras jeb drīzāk tās prezidenta Najiba Bukeles (Nayib Bukele) ambīcijas attiecībā uz kriptovalūtas “Bitcoin” izmantošanu un integrāciju valstī top arvien lielākas un drosmīgākas. Vasaras sākumā Salvadora kļuva par pirmo valsti, kur oficiāli iespējams norēķināties ar “Bitcoin”. Novembrī ziņojām, ka prezidents tur vēlas uzcelt 20 “Bitcoin skolas” iedzīvotāju izglītošanai par šo valūtu. Taču nupat Bukele paziņojis, ka Salvadorā plāno uzcelt “Bitcoin pilsētu”, ko darbinās ģeotermālā enerģija no vulkāna.

40 gadus vecais Bukele atklājis, ka jaunais projekts atradīsies Salvadoras austrumu daļā un vienīgais nodoklis, ko pilsēta iekasēs no iedzīvotājiem, būs PVN. “Bitcoin pilsēta”, šķiet, tiks veidota ļoti pārdomāta, lai maksimāli līdzinātos “Bitcoin” – tai būs apļveida forma, gluži kā  monētai. Pilsētā atradīsies gan lidosta, gan dzīvojamie un biznesa rajoni. Ievērības cienīgs būšot centrālais laukums, kas no augšas izskatīsies kā “Bitcoin” simbols. Protams, nozīmīga loma šajā pilsētā būs “Bitcoin” ieguvei.

Lai šo projektu realizētu, Salvadora 2022. gadā emitēs miljardu USD “Bitcoin obligācijās”. “Bitcoin pilsēta” solās būt ļoti energoietilpīgs projekts, tāpēc saskaņā ar valdības paziņojumu – tās uzturēšanai valsts izmantos ģeotermālo enerģiju no Končagvas vulkāna.

Prezidents Najibs Bukele paziņojumā aicināja iedzīvotājus investēt šajā pilsētā, lai vēlāk tie varētu nopelnītu tik daudz naudas, cik vēlas. “Šī ir pilnībā ekoloģiska pilsēta, kurai enerģiju nodrošinās vulkāns,” tā viņš uzsver.

AvotsGizmodo
Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
4 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow(@krotow_2)
23.11.2021 13:45

Teksts par vulkānu uzjautrināja :) Būs viņam jauna Portrojāla, kur narkotirgoņi un citi cackeri varēs atprečot “godīgi iegūtos” shitcoinus.

Wil
23.11.2021 14:12

Nebūšu pārsteigts, ja izrādīsies, ka prezidents Najibs Bukele lielu daļu savu uzkrājumu ir pārvērtis bitkoinos ;)

KKTK
23.11.2021 15:24

Nu tas ir diezgan līdzīgi, kā mūsu Latvijas Valsts Meži, nevis maksā peļņas nodokli, bet brīvo naudu iegulda visādas “mācību namiņos”, kas baigi līdzinās kārtīgām mednieku mājām. Tā teikt, fak-jū – visas valsts resursu peļņa tiek izdalīta dažiem fruktiem siltos krēslos.

davix
23.11.2021 15:32
Reply to  KKTK

Precizējumam gan šis izteiktāk bija vērojams Rīgas Mežos (ar skolēnu mācību centru un sulas glāzēm, kas realitātē bija mednieku atpūtas bāze ar medījuma nodīrāšanas telpām un visiem bāra aksesuāriem), bet pēc atklātajiem skandāliem vismaz viens no vadības pārstāvjiem tagad ieguvis amatu Latvijas Valsts mežos. Kas bēdīgi, jo “tikumi” jau nemainās :(

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: