Reklāma

LMT beidzot sācis 5G mobilo internetu piedāvāt arī viedtālruņiem

Jaunākie raksti

Kas notiek otrā pusē, kad sazināmies ar banku? Saruna ar klientu apkalpošanas vadītāju

Katram, visdrīzāk, ir bijusi situācija, kad bez zvanīšanas vai jebkādas citas saziņas ar savu banku nevar iztikt. Protams, var...

MKBHD parodē jaunāko Intel reklāmu, kas aicina boikotēt Apple datorus

Oktobra sākumā uzņēmums Intel izlaida visai neviennozīmīgi vērtējamu video, mēģinot pārliecināt esošus Apple datoru lietotājus par to, ka viņiem...

Volkswagen noliedz runas, ka ražotājam, iespējams, nāksies atlaist 30 tūkstošus darbinieku

Vācijas autobūves koncerns Volkswagen noraidīja iepriekš izskanējušo informāciju, ka tam varētu nākties likvidēt līdz pat 30 000 darbavietu, ja...

Sony papildina savu bezvadu austiņu klāstu ar WF-C500 un WH-XB910N

Sony laiž klajā divus jaunus bezvadu austiņu modeļus WF-C500 un WH-XB910N, lai mūzikas klausīšanās būtu vēl patīkamāka un ērtāka....

Klajā nākusi Garmin DriveSmart – navigācija drošākai un ērtākai braukšanai

Garmin nācis klajā ar jaunu, portatīvo GPS satelīta navigācijas sistēmu Garmin DriveSmart, kas autovadītājiem brauciena laikā sniedz vēl nebijušu...

Ar smaidu atceros 2019. gada 18. jūliju, kad aptuveni vienā un tajā pašā laikā par 5G tīkla palaišanu nokliedzās Tele2 un LMT. Savās preses relīzēs abi operatori zīmēja skaistas pasaku pilis, taču tas, kas notika pēc tam vairs neizskatījās nemaz tik rožaini. Tele2 tik tiešām bija palaiduši vienu bāzes staciju pie sava biroja un mums pat izdevās redzēt, ka tā darbojas.

Bite vairākus gadus teica, ka eksperimentē ar 5G un operators pat rīkoja speciālus pasākumus žurnālistiem, kuros kontrolētā veidā savā birojā rādīja, ka viņiem patiešām eksistē 5G internets. Ar LMT bija vissliktākā situācija, jo pašā startā 5G internets bija pieejams tikai Liepājā un tas nebija izmantojams mobilajos telefonos. Es zinu, man nācās par to vilties dzīvajā. Visas skaistās 5G pasaku pilis tika sagrautas burtiski tajā pašā 2019. gadā.

Ko dara Bite?

Nākamajos gados visi trīs operatori turpināja darbu 5G tīkla izvēršanā un reāli tikai šogad tas sāk nest kaut kādus augļus. 2021. gada sākumā Bite paziņoja, ka viņu 5G tīklā komercrežīmā sāk darboties Samsung ierīces. Lai arī pārklājuma kartē Bitei vēl nav informācijas par 5G tīklu, taču ir zināms, ka tas kaut kādā mērā ir pieejams “22 kvadrātkilometru platībā Vecrīgā, Daugavas krastmalā, Ķīpsalā un Uriekstes ielas apkaimē”, kā arī pirmās 5G stacijas Bite uzstādījusi Jelgavā un Valmierā.

Ko dara Tele2?

Arī Tele2 savā pārklājuma kartē nenorāda 5G tīklu, taču ir zināms, ka uzņēmums 5G komercrežīmā palaida 2020. gada sākumā un 5G stacijas līdz šim ir tikušas uzstādītas Rīgā, Daugavpilī un Jelgavā, kā arī šogad bija plāns tās palaist vēl 13 Latvijas pilsētās.

Aleluja, beidzot LMT 5G pieejams telefonos!

Pēc ilgas muļļāšanās ar rūteriem un citiem savdabīgiem gadžetiem, beidzot (beidzot, beidzot, BEIDZOT) savu 5G tīklu sāks piedāvāt arī viedierīcēm. LMT arī publiski saka, ka līdz 2021. gada beigām plāno visā Latvijas teritorijā uzstādīt simts 5G bāzes staciju. LMT ir vienīgais operators, kas šobrīd publiski pārklājuma kartē parāda savu 5G pārklājumu. Neko dižs tas nav. Paši viņi raksta, ka “šobrīd vairāki desmiti 5G bāzes staciju uzstādītas Rīgā, Kuldīgā, Ventspilī, Ogrē, Ikšķilē, Siguldā, Skrīveros, kā arī daudzās citās Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās”.

Pavisam klusu un nemanot, LMT no 15. septembra ir sācis 5G iespējas piedāvāt jaunākajos dažu ražotāju viedtālruņos, kas atbalsta 5G tīklus. Pie tam, 5G ir pieejams privātpersonām un uzņēmumiem ne tikai izmantojot 5G rūterus, bet arī pēcapmaksas un priekšapmaksas pakalpojumu lietotājiem viņu viedtālruņos un planšetēs.

Uz doto brīdi atbalstītas ir šādas ierīces: Samsung viedtālruņi Galaxy Z Fold2, Z Fold 3 5G, Galaxy Z Flip3 5G Galaxy A52s, A52 5G, A22 5G, Galaxy S21 Ultra, S21+, S21, S20 Ultra 5G Dual SIM, S20+ 5G Dual SIM, Galaxy Note 10+ 5G, Note 20 Ultra 5G, kā arī citu ražotāju viedtālruņi – Poco M3 Pro 5G, Sony Xperia 1 II, Xperia 5 II, Xiaomi Mi10T, Mi11, Mi11 Lite 5G, Redmi Note 10 5G. 5G pieejams arī planšetdatoros Samsung Galaxy Tab S7 un S7+.

Šobrīd LMT 5G nav pieejams Apple iPhone viedtālruņos, taču operators strādā, lai arī šie telefoni izietu sertifikācijas procesu un mēs varētu tikt pie ātrāka interneta labumiem. LMT ir izveidojis atsevišķu 5G tīmekļa lapu, kurā varam pārbaudīt vai mūsu ierīce ir atbalstīta.

Lai aktivizētu 5G iespēju savā iekārtā, klientam jānosūta īsziņa ar komandu 5G uz 1688.

Tādi, lūk, 5G pīrādziņi!

Ir pagājuši vairāki gadi un 5G Latvijā nekur tālu nav ticis, ja paraugāmies no patērētāju skatu punkta. Operatoru ļaudis noteikti ir strādājuši vaiga sviedros, jo ne tīkli, ne pakalpojumi nerodas paši no sevis tukšā vietā, tomēr šis ir tāds labs atgādinājums, ka lielu tehnoloģiju izziņošanas reklāmas ir jāuztver ar krietnu devu skepses.

Vai tu jau esi savā telefonā noķēris 5G labumus? Pastāsti komentāros, kādu ierīci un operatoru izmanto un kur esi redzējis 5G tīklu? Paldies!

Reklāma

40 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
40 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Ādažos ir. Telefonā radās 5G, bet ātrums ir ļoti līdzīgs tam kas bija 4G, baigo atšķirību un Ooo efektu nejūtu.

Samsung S21 Ultra. Mēbeļu nama rajonā. Ātrumu nesanāca nomērīt, jo biju pie auto stūres.

Ja paskatās speedtest lapā par 5G reģionā, tad pārsteidz leiši…šie nav nekā, ne testa režīmā, ne kā citādi. Cita politika? Vienā brīdī ieslēgs kā Ziemassvēku lampiņas?
Igauņi, protams, kā teju visur priekšā mums.

Man TELE2 abiem ar sievu, noslēdzu 5G telefonos (Ultras S20 un S21) nost, lai lieki neēd battery, tāpat lielāko laiku atrodos ārpus Rīgas. Pilnīgi pietiek ar 4G.

Shis vecais krakjis ir aizsedejies un joprojam turas uz veciem lauriem. Laiks to krakji mainiit buutu. Uznjemumam vajag parmainjas un jaunu seju.

Tu gan esi svarīgs čiekurs, ja pats Binde ar tevi komunicē sakaru jautājumos. Piezemētākai tautai gan nav problēmu komunicēt jau jaukām LMT korporatīvo klientu konsultantēm.

Piezemētā tauta tagad galvenokārt komunicē ar automatiskajiem sarunas pārvirzītājiem: “… nospiediet taustiņu 1, nospiediet taustiņu 5, nospiediet …… AAAAAAAAAA, danu viņus nah…..”

Tieši gaidu kad manā pagasta centrā varēs ieraudzīt 5G… pagaidām vakaros te Lmt no 60mbps nokrīt lidz pat 0.7mbps(videji no pulksten 19:00 lidz 10:00 aptuveni 3mbps

Ja tavs pagasts nav pierīgā un ir ļoti maz apdzīvots, tad gaidīsi vēl ļoti ilgi, varbūt pat nesagaidīsi.

Man ir sanācis saķert 5G. Bet ar Biti gan pie viņu biroja Uriekstes ielā gan Doma laukumā Rīgā. Teikšu godīgi internets bija ātrāks par 4G nu 2 reizes varbūt. Varat man neticēt bet ar Biti Domā laukumā 4G+ tīkla kaukur ap 200mbs saķeru un 5G tīkla tuvi pie 500mbs. Taču cik saprotu tas ko Bite piedāvā 5G ir 4G+5G hibrīds tātad neīstais 5G taču vienalga atšķirība bija redzama un ātrāko ko dabūju pie Bites biroja 5G tīkla bija 588mbs tātad 5G Bitei ir reāls un komerciāli pieejams un ir iespējams just atšķirību vismaz kautkādu starp 4G+ un 5G. Pievienošu attēlu… Read more »

IMG_20210921_185020.jpg

Kādēļ Tu raksti 200mbs ar mazo “m”, kas nozīmē “mili”, bet 5G tomēr ar lielo “G”?

Jā jums taisnība. Nezinu kāpēc tā nu 5G ar lielo burtu rakstu tāpēc ka tā esmu redzējis kad tā raksta un man likās ka tā ir pareizi bet par tiem mbs varētu tā būt ka būtu jābūt savādāk laikam jau labāk jāraksta mbps. Paldies ka pateicāt!

Pareizi būtu Mb/s vai Mbps.

Šodien Siguldā pieslēdzās pie 5G. S21+
Diezko labi nesanāca startiņš :) Bet gan jau ar laiku visu sakārtos.

WhatsApp Image 2021-09-23 at 13.59.31.jpeg

Jelgava, centrs un ap to nez.. 1-2km areālā +/- (manā dzīvesvietā ir), operators BITE. Lejupielādes ātrums 250-350Mbps, augšupielāde gan liek raudāt..vairāk par padsmit Mbps nav bijis.
Mobilais telefons Samsung A52 5G. Pirku martā, kopš iegādes arī 5G ir lietots.

Pirms pāris dienām pamēģināju LMT 5G Galaxy S21 telefonā. Download rādīja 146 Mbps. Ikdienā gan neizmantoju, jo pārklājums pagaidām ļoti lokāls un pārslēgšanās atpakaļ uz LTE ne vienmēr notiek uzreiz un bez aizķeršanās.

Lietoju lmt ar iPhone 12 pro… joprojām gaidu 5G Apple ierīcēs…

Ir interesanti ka poco m3 pro 5G tiek atbalstits , bet poco f3 kas izmanto tas pasas 5G frekvences nav saraksta :D

Man ir Tele2, esmu no Vidzemes un 5G manā Xiaomi telefonā ir parādījies Siguldā un Valmierā. Bet par ātrumu gan esmu vīlies. Vairāk par 120 Mbit lejupielāde un 60 augšupielādi dažādās vietās neesmu noķēris. Tas nozīmē, ka tas ir tikai nedaudz vairāk kā ar 4G,bet ne solītie daži simti Mbit.

Mja, laikam LMT 5G var izmantot tikai izredzetie. Note 20 Ultra 5G vinjiem nahren nevajag.

Screenshot_20210923-174753_Samsung Internet.jpg

Kāds ir aizmirsis pieminēt, ka pusvadītāju krīze jau 1.5 gadu garumā, kura, visticamāk vēl apmēram tik pat ilgi turpināsies, 5G tehnoloģiju ieviešanu ir iekavējusi par ~13 mēnešiem visā pasaulē. Un nevajag stāstīt, ka Verizon un Deutche telecom ir. Nav. Nekur, nevienam nav. Jo ne Nokia ne Ericson nav palaiduši normālas pēdējās relīzes 5G Core tehnoloģijas. Tā kā – nomierināmies, visā pasaulē 5G ir tikai “uz papīra”.

Vai telefonu lietotājiem 5G vispār dod kādus uzlabojumus, salīdzinot ar 4G?

Rīgas centrs (Ģertrūdes iela) Tele2 4G ātrums iespārda, pie ļoti laba signāla.
https://www.speedtest.net/my-result/a/7755386903

Screenshot_2021-09-26-20-44-52-164_de.android.telnet2.jpg

Mēģināju gan Kauguros, gan VEF rajonā 5G tīklā un download bija no 60-100Mbps, līdzīgi kā 4G+

5G iemēģināts Somijā. Mājās vienīgais kas kaut cik kustās ir Tele2, LMT nets zem katras kritikas.

Screenshot_20210921-130910_Speedcheck Pro.jpg

Lietoju 5G no Tele2 Mūkusalas ielā, tieši blakus Tele2 birojam, kur viņiem arī bija pirmā 5G stacija. Novērojums, ka 5G faktiski ir tikai tiesas redzamības ietvaros. Ja priekšā koki, vai līst lietus, vai māja, tad telefons pārslēdzas uz 4G. Arī 5G ātrumi baigi variē, cik mēriju, tad brīžiem kosmoss, brīžiem viņa līmenī ar 4G.

Reāla 5G (un arī 4G un 3G) pārklājuma karte pēc lietotāju datiem ir pieejama iekš Android aplikācijas Speedtest. Tur var redzēt piemēram, ka Tele2 pārklājums ir Rīga Mūkusalas iela (1 tornis), Rīgas centrā 2 vai 3 troņi, tad ir pa tornim Liepājas , Jelgavas, Daugavpils centrā. Un Ādažos pie armijas bāzes. Tas arī viss.

Paskatieties sīkāk to LMT pārklājuma karti. Ievērojam, ka lielās pilsētās Rēzeknē, vai Jēkabpilī vai Talsos nav nekā. Toties 5G ir Puikulē. Jūs nedomāt kur tā ir (ok, es arī nezināju), – tas ir LV ziemeļos, nekurienē starp Rūjienu un Limbažiem. Puikulē ir… Nē, nav NATO bāze, vai TET mākoņa datu centrs… Puikulē ir pansionāts. Un viss. …Penši sajūsmā slēdz iekšā savus 8K televizorus,un 120fps kvalitāte skatās šlāgerkanālu, pumpē Bitkoinus, un rauj onlainā CyberPunk…. Ar ko gribēju teikt ka pārklājums ir ne vien švaks, bet arī gaužām nesaprotams.

Tas bija uzjautrinoši 😀

Tele2 5G strādā Tērbatas ielā pie Vernisāžas. Eleganti lido.

IMG_20210923_215147.jpg

Rīgā, pie Mežciema darbojas.

Screenshot_20210924-115018_Samsung Internet.jpg

Nez kas ar LMT info.lmt.lv. nedarbojas.
Noriebies maksāt.

Samsung S20 Ultra 5G. Pie Tele2 torņa 5G pat neieslēdzās tieši tam stāvot blakus autostāvvietās. Ātrums kā 4G vai 3G vai sliktāks. Kāpēc neņem manu telefonu? Kam tas Tele2 karogs pie antenas pielikts, ja tehnoloģija nedarbojas? Pusmastā tam būtu jābūt.

Screenshot_20210924-184033_Speedtest.jpg

Mērījums pie centrālā biroja.

5G jau Latvijā, bet E-sim karte ( virtuālā ) – Apple Wach vēl nav :( Jau vairākus gadus gaidu, bet nekā! Laikam tas ir sarežģītāk uztaisīt nekā 5G! :)

Zini, šim vairs neticu: Igaunijā un Lietuvā Telia ir sarakstā:

https://www.apple.com/watch/cellular/

Šķiet ka Telia ir LMT līdzīpašnieks. Pieņemu ka kaut kādas aktivitātes prasās arī no operatora puses, jo, kā saprotu, Ābolam tāds mazs tirgus ir pie vienas vietas.

Gandrīz 1/4 daļa Telias mums ir:

Latvijas Mobilais Telefons

SIA Lattelecom (23%) Sonera Holding B.V. (24.5%) Telia Company AB (24.5%) The Republic of Latvia (5%) VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (23%)


Reklāma
Reklāma
Reklāma