Reklāma

LMT šogad uzstādīs simts 5G bāzes stacijas

Jaunākie raksti

Kas notiek otrā pusē, kad sazināmies ar banku? Saruna ar klientu apkalpošanas vadītāju

Katram, visdrīzāk, ir bijusi situācija, kad bez zvanīšanas vai jebkādas citas saziņas ar savu banku nevar iztikt. Protams, var...

MKBHD parodē jaunāko Intel reklāmu, kas aicina boikotēt Apple datorus

Oktobra sākumā uzņēmums Intel izlaida visai neviennozīmīgi vērtējamu video, mēģinot pārliecināt esošus Apple datoru lietotājus par to, ka viņiem...

Volkswagen noliedz runas, ka ražotājam, iespējams, nāksies atlaist 30 tūkstošus darbinieku

Vācijas autobūves koncerns Volkswagen noraidīja iepriekš izskanējušo informāciju, ka tam varētu nākties likvidēt līdz pat 30 000 darbavietu, ja...

Sony papildina savu bezvadu austiņu klāstu ar WF-C500 un WH-XB910N

Sony laiž klajā divus jaunus bezvadu austiņu modeļus WF-C500 un WH-XB910N, lai mūzikas klausīšanās būtu vēl patīkamāka un ērtāka....

Klajā nākusi Garmin DriveSmart – navigācija drošākai un ērtākai braukšanai

Garmin nācis klajā ar jaunu, portatīvo GPS satelīta navigācijas sistēmu Garmin DriveSmart, kas autovadītājiem brauciena laikā sniedz vēl nebijušu...

Latvijas mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT līdz 2021. gada beigām plāno visā Latvijas teritorijā uzstādīt simt 5G bāzes staciju. Līdz ar to 5G iespējas būs pieejamas arvien plašākam privātpersonu un uzņēmēju lokam.

“Strauji augot datu patēriņam, tīkla kvalitāte arvien vairāk ietekmē sabiedrības funkciju nodrošināšanu un veselu tautsaimniecības nozaru spēju izdzīvot. Tāpēc visaptverošs, jaudīgs 5G datu pārraides tīkls, kas paver jaunas iespējas mākslīgā intelekta, lietu interneta (IoT), dronu un citu risinājumu izmantošanai ikdienā, ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem mūsu valsts un sabiedrības attīstībai ilgtermiņā. Jau vairākus gadus esam mērķtiecīgi strādājuši, lai Latvijā 5G būtu pieejams risinājumu izstrādātājiem, un nu ir pienācis tas brīdis, kad 5G sniegtās iespējas varēs izmantot daudz plašāks klientu loks,” norāda LMT prezidents Juris Binde.

Šobrīd vairāki desmiti 5G bāzes staciju jau uzstādītas  Rīgā, Kuldīgā, Ventspilī, Ogrē, Ikšķilē, Siguldā, Skrīveros, kā arī daudzās citās Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās. Šajās vietās ar atbilstošu 5G tīkla pārklājumu un kapacitāti klienti savās mājās un birojos varēs izmantot visas tīkla priekšrocības, izmantojot 5G rūteri.

Jau ziņots, ka LMT kopā ar tehnoloģiju uzņēmumu “MikroTik” radījis 5G rūteri, kas ļauj lejupielādēt datus ar vēl nebijušu jaudu, nodrošinot lietotājiem labāku pakalpojuma lietošanas pieredzi arī lielākās noslodzes stundās un ļaujot izbaudīt ātrāku internetu, video straumēšanu vairākās iekārtās vienlaicīgi utt. Pirmie LMT klienti – Ādažu iedzīvotāji – 5G internetu un jaunākās paaudzes rūteri mājās uzsāka lietot jau šī gada pavasarī.

Kā uzsver LMT prezidents: “LMT jau šobrīd piedalās arī vairākos Eiropas izpētes un attīstības projektos, kas ļauj būt klātesošiem jaunāko inovāciju projektu izstrādē, radīt jaunus inovatīvu tehnoloģiju produktus eksportam, kā arī sadarboties un attīstīt partnerību ar starptautiskajiem uzņēmumiem un augstskolām. 5G tīkla paplašināšana visā Latvijas teritorijā šīs iespējas būtiski vairos.”

Reklāma

14 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
14 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Pēc kartes sanāk ka pārklājums ir tādā kā taureņa spārnu formā uz abām pusēm no bāzes stacijas un pārklājums uz katru pusi ir ne vairāk kā 1,5km. Attiecīgi 500metros ir teicams signāls, no 500-1000m labs, bet no 1000-1500m jau pašvaki.

Ikšķilē, Ādažos un Kuldīgā vajadzētu būt ok.

Jo augstāka frekvence jo sliktāk izplatās signāls. Skatoties kartē ir labi redzams ka LMT izmanto 3400 MHz–3800 MHz frekvenču diapazonu. No nākamā gada Latvijā virszemes Televīzijai ir jāatbrīvo 700MHz josla sakarā ar Eiropas direktīvu 2017/899 par 470–790 MHz radiofrekvenču joslas izmantošanu Eiropas Savienībā. Un lai cik jocīgi nebūtu 700MHz josla pat labad ir Virszemes televīzijas apraidē bet to plāno kā 5G interneta datu pārraidei izmantot lauku reģionos. Un televīzija pazaudēs decimetru diapazonu kanālus no 49. līdz 60. kanālam ieskaitot. Arī TET apkalpotais virszemes apraides licenze beidzās šogad 31. decembrī. Mums pat nav izsludināts konkurss par šo tēmu.

Tad sanāk ka tumši sarkanās būs antivakceru brīvās zonas ? Kaut kā pamaz vēl. Bet ja nopietni ,tad kāds būs jūtamākais uzlabojums ,ko sajutīs parastā 5g telefona lietotājs?
Interneta ātrums?

Gan interneta ātrums būs lielāks, gan savienojuma izveides laiks būs ievērojami zemāks (ļoti svarīgi datorspēlēs un autonomajās automašīnās u.c.) kā arī viena bāzes stacija varēs apkalpot vairāk vienlaicīgu pieslēgumu (piemēram, masu pasākumu laikā)

Jautājums bija par telefonu , tātad reālais ieguvums būs ka mani varēs sazvanīt 18 novembrī salūta laikā. Pasbaucošas mašīnas un inteliģenti luksofori un roboti policisti būs kruta.

Un gaiši sarkanās būs vakseru zonas. :-) Būtiskākais uzlabojums, ko sajutīs vakseri lietojot 5g – nebūs ar roku jātur telefons pie auss, jo tas pats pielips pie magnetizētās galvas. :-)

Man telefonu ka tādu nevajadzēs ,jo esmu pieslēgts tīklam pa taisno. :)

5G gan jau ir labi, bet pēdējos mēnešus ar vien lēnāks paliek 4G, tajos pašos Ādažos brīvdienu vakaros internets jau vairs nav lietojams…

Man 3g ir septiņas reizes ātrāks par 4g

Dzīvoju Salaspils novadā. LMT 4G rūters nu ļoti švaki strādā. Pasaules hokeja čempionāta laikā vispār pazuda signāls. A maksājam tāpat kā Rīgas kundziņi. Nu švaks tas LMT. Par TET vispār nerunājot. Manā ciemā šie neko nepiedāvā.

Mazāk par 108 dBm nav. Visu laiku maksāju par vāju signālu LMT un tas ir telefons kurš nolikts pie loga, nekas priekšā netraucē. Vidēji vairāk par 20 nevar dabūt. Neko lielāku par 10GB nav vērts lādēt jo aizņem pārāk daudz laika. Vairāk par 2 ierīcēm arī nevelk.

LMT 5G Vaivaros ap 100mbps, torņa tiešā redzamībā pie Kauguru Rimi. Apmēram tā pat kā ar 4G+

Screenshot_20210917-184615.png
Reklāma
Reklāma
Reklāma