Reklāma

Firefox trīs gados zaudējis 46 miljonus lietotāju

Jaunākie raksti

Kas notiek otrā pusē, kad sazināmies ar banku? Saruna ar klientu apkalpošanas vadītāju

Katram, visdrīzāk, ir bijusi situācija, kad bez zvanīšanas vai jebkādas citas saziņas ar savu banku nevar iztikt. Protams, var...

MKBHD parodē jaunāko Intel reklāmu, kas aicina boikotēt Apple datorus

Oktobra sākumā uzņēmums Intel izlaida visai neviennozīmīgi vērtējamu video, mēģinot pārliecināt esošus Apple datoru lietotājus par to, ka viņiem...

Volkswagen noliedz runas, ka ražotājam, iespējams, nāksies atlaist 30 tūkstošus darbinieku

Vācijas autobūves koncerns Volkswagen noraidīja iepriekš izskanējušo informāciju, ka tam varētu nākties likvidēt līdz pat 30 000 darbavietu, ja...

Sony papildina savu bezvadu austiņu klāstu ar WF-C500 un WH-XB910N

Sony laiž klajā divus jaunus bezvadu austiņu modeļus WF-C500 un WH-XB910N, lai mūzikas klausīšanās būtu vēl patīkamāka un ērtāka....

Klajā nākusi Garmin DriveSmart – navigācija drošākai un ērtākai braukšanai

Garmin nācis klajā ar jaunu, portatīvo GPS satelīta navigācijas sistēmu Garmin DriveSmart, kas autovadītājiem brauciena laikā sniedz vēl nebijušu...

Mozilla Public Data Report ziņojumā redzams, ka Firefox tīmekļa pārlūks trīs gadu laikā zaudējis 46 miljonus aktīvo lietotāju. Firefox ir pēdējais kaut cik vērā ņemamais tīmekļa pārlūks, kas vēl konkurēt ar Apple Safari un Google Chrome.

Firefox tīmekļa pārlūks pirmo reizi pie apvāršņa parādījās 2002. gadā, lai visai pārskatāmā nākotnē pabojātu Safari (iznāca 2003. gadā) un Chrome (iznāca 2008. gadā) gandrīz vai monopolu. Tehniski šāda situācija gan laikam ir tuvāka oligopolam.

Firefox tīmekļa pārlūks vēl 2018. gadā varēja lepoties ar 244 miljoniem lietotāju ik mēnesi, bet nu šis aktīvo lietotāju skaits sarucis līdz knapiem 50 miljoniem. Visticamāk, daudzi fani pametuši Firefox tīmekļa pārlūku, lai dotos Chromium bāzēto pārlūku virzienā. Šobrīd tiek arī lēsts, ka Microsoft Edge pārlūks tiek izmantots tik pat bieži kā Firefox tīmekļa pārlūks.

Te varētu piekrist Chromium bāzēto pārlūku faniem, jo daudzas tīmekļa vietnes tiek optimizētas tieši šiem pārlūkiem. Daudzviet ar Firefox tīmekļa pārlūku nemaz nav pieejamas tā dēvētās drag-and-drop iespējas, kamēr ar Chromium bāzētu pārlūku viss izdarāms ar vienu peles kustību, pārvelkot datnes no darbvirsmas vai citas vietas uz Chromium bāzētu pārlūku.

Mozilla arī nesen attiecās no Firefox Lite.

Avotsgizmodo
Reklāma

22 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
22 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Lietoju FF sākot no pirmajām versijām un turpināšu to darīt, kamēr viņi izraus rozeti savā galā. Manām vajadzībām tur nekā netrūkst.

Pievienojos pulciņam.

Rakstā vajadzētu kārtīgi palabot faktus par 2002. gadu. 2002 gadā neviens vēl nezināja, kas ir Chrome un nezināja ka būs Safari. Tajā laikā 92-95% lietoja ēzelīti, maza kripatiņa procentu Netscape Navigatoru un pavisam dīvainie Operu.

Neizmirsti IE monopolu kas bija un bija tīmekļa vietnes strādaja tikai uz IE

Labākais pārlūks vēl arvien ir Firefox. Opera, lai gan ir citās rokās arī nav slikts. Pavisam dīvainie lieto pārlūkus bāzētus uz chromium. Lietotāji, kas planētu ved tuvāk totālai kontrolei jeb apokalipsei. Drag & drop ir vajadzīgs slinķiem, kuriem tauki jau sakrājušies galvā.

Opera jau sen kā chromium..

Vivaldi pārlūks arī ir labs ..

Kārtējais chromium forks..

Firefox nevaid miris. Google solītā reklāmu bloķētāju iznīdēšana Chrome tur nedraud. Arī WebKit gļuki nē. Dzīvos.

Par Chrome un Safari 2002. gadā autors gan ir sapūtis. Tolaik nebija ne viena ne otra. Par to bija 90%+ IE monopols. Kur lielāko daļu bija paņēmis IE6, kas uzvēma visiem iespējamajiem standartiem no 5. stāva un bija bezgala caurumains (un tāpēc urķu ļoti iemīlēts).

Neesmu šajā jomā zinošs, bet kas tieši vainas Chromium bāzētiem pārlūkiem, kaut vai tam pašam Edge? Esmu lietojis un nav ne vainas…

Monopols. Ja nav konkurences, attīstība iebremzējas.

FF ir ļoti prasīgs pēc datora resursiem un nenormāli bremzē vecākus datorus. Ar Chrome nav tādu problēmu.

Tas gan tiesa. Starp 50. un 80. versiju FF uz 10 gadus veciem datoriem bija manāmi lēnāks kā to laiku Chrome. Pēdējās versijas gan ātrdarbībā no Chrome vairs neatšķiras (varbūt Chrome apresnējies).

Nevajag nemaz 10 gadus vecu datoru – arī 2016. gada Dell atšķirība ir ļoti jūtama.

Paldies! Pamēģināju 91.0 versiju – tiešām nejūtu atšķirību no Chrome. Varbūt pat ir mazliet ātrāks.

Windows lietoju Waterfox Classic, kas būtībā ir ff forks. Tagadējais ff ir neglānjami sačakarēts.

*neglābjami

Kas tad FF ir sačakarēts? Jā, XUL un Netscape API jau pasen aizvāca. Nu un? E-paraksts FF tāpat darbojas. Ublock Origin arī. Java, Silverlight, Flash… da nu tos caurumus pārlūkā.

Es gan minētu citu problēmu jūsu pārlūka lietošanā.Edge un Crome ir tā sevi uzbūvējusi ka veselas problēmas lai no tiem izvairītos tie kā nakts sikspārņi ir visur uz katra stūra un kaut,kad apnīk tas un padodas viņiem.Vērtējuma man nav nekāda ne slikta ne laba ,bet to ka jāsāk pamest internetu vispār to gan personiski es esmu izlēmis.Man ir apnicis Oligarhu terors.

iemācies komatus plz

Ari esmu pie Firefox lietotajiem. No pirmsakumiem, i vel Netscape laikiem. Nu nav tik masivs nemaz Firefox. Ja palukosieties, ka uzvedas Chrome ar vairakiem Tab, tad Firefox ir mazak prasigs.

pārsvarā lietoju firefox esr, man patīk. reizēm pamēģinu edge.

Reklāma
Reklāma
Reklāma