Reklāma

Vai mans dators spēs darbināt Windows 11?

Jaunākie raksti

Latviešu 3D fotonikas un optisko risinājumu uzņēmums “Lightspace Technologies” piesaistījis 800 000 eiro

Latviešu uzņēmumi jau daudzkārt pierādījuši, ka, ja ir vēlme, pacietība un labvēlīgi apstākļi, iespējams izlolot patiesi veiksmīgus uzņēmumus, arī...

Apple iPhone 13 apskats – nekas īsti jau nav mainījies, bet tomēr…

Vēl viens gads riņķī, un Apple atkal ir izlaidis atjauninātu un uzlabotu uzņēmuma galveno produktu - iPhone viedtālruni. Apple...

“Tele2” pieslēgumu skaits pārsniedzis 1 miljonu

Mobilo sakaru operatora “Tele2” apgrozījums šī gada deviņos mēnešos palielinājies par 8,7%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu,...

Kopējais Tet grupas apgrozījums šogad audzis par 7%, eksports – par 37%

Šī gada deviņos mēnešos Tet grupas kopējais apgrozījums sasniedzis 174,6 miljonus eiro, augot par 7%, salīdzinot ar attiecīgo periodu...

Luminor uzņēmumiem turpmāk atvērs norēķinu kontus attālināti

Turpinot bankas pakalpojumu digitalizāciju un pielāgošanos ārkārtējās situācijas apstākļiem, sākot ar šī gada oktobri uzņēmēji varēs atvērt Luminor jaunu...

Microsoft ir nedaudz haotiski izziņojis Windows 11 – nav īsti skaidrs, kuri datori tad spēs darbināt jauno operētājsistēmu. Zināms, ka Windows 11 izmantošanai tiks pieprasīta TPM 2.0 (Trusted Platform Module) mikroshēma procesorā, lai sargātu lietotāja datus, bet Microsoft pašu veidotā PC Health App lietotne ne vienmēr ir precīza un spēj noteikt datora atbilstību jaunajiem nosacījumiem.

Skaidri zināms, ka Microsoft Windows 11 darbosies kopā ar šīm procesoru paaudzēm:

 • Intel 8th Gen (Coffee Lake)
 • Intel 9th Gen (Coffee Lake Refresh)
 • Intel 10th Gen (Comet Lake)
 • Intel 10th Gen (Ice Lake)
 • Intel 11th Gen (Rocket Lake)
 • Intel 11th Gen (Tiger Lake)
 • Intel Xeon Skylake-SP
 • Intel Xeon Cascade Lake-SP
 • Intel Xeon Cooper Lake-SP
 • Intel Xeon Ice Lake-SP
 • AMD Ryzen 2000
 • AMD Ryzen 3000
 • AMD Ryzen 4000
 • AMD Ryzen 5000
 • AMD Ryzen Threadripper 2000
 • AMD Ryzen Threadripper 3000
 • AMD Ryzen Threadripper Pro 3000
 • AMD EPYC 2nd Gen
 • AMD EPYC 3rd Gen

Mazāk skaidrs ir tas, ka pieprasītos drošības rīkus var nākties aktivizēt pirms PC Health App lietotnes palaišanas. Var nākties doties uz datora BIOS un iespējot PTT Intel sistēmām vai PSP fTPM AMD sistēmām. Klēpjdatoriem šie drošības rīki var būt nosaukti vēl citādāk.

No Microsoft vēl tiek gaidīta skaidrojoša informācija par to, kas notiks ar vecākiem datoriem, jo nav līdz galam pateikts, ka tie netiks pie Windows 11.

Windows 11 iznākšana datumi arī vēl nav iecirsti akmenī. Windows 11 vajadzētu pie lietotājiem nonākt šī gada oktobrī, vismaz tā stāsta vairākas nedaudz paslēptas norādes Windows 11 prezentācijā. Esošie Windows 10 lietotāji atjauninājumu līdz Windows 11 var gaidīt tikai 2022. gadā.

Reklāma

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Jā diezgan bēdīgi ar to TPM. Man kā cilvēkam, kuram ir 3 paaudzes intel procesors, tagad jāiztērē vismāz kādi 500€, lai nopirktu jaunu CPU, mātesplati un RAMu, lai varētu uzlikt 11 windowsu.
Visas spēles, kuras man interesē un es spēlēju tāpat velk vai nu uz high vai ultra, tā kā video karte ir diezgan laba, bet lai tupa uzliktu 11w, tagad jāiztērē normāls piķis.

smieklīgas žēlabas. esi uzdevis sev jautājumu, kāpēc tev vajag w11?

Drīzāk agri nekā vēlu parādīsies kaut kāda ikdienā vajadzīga draņķība, kas ies tikai uz Win11…

Nē nu var jau arī palikt pie windows XP, kāpēc gan ne? Visam kaut kad jau beidzas savs dzīves cikls. Protams, kad pienāks laiks, ka desmitais būs jau galīgi nelietojams, kā piemēram XP tagad, tad visticamāk, šā vai tā būšu apdeitojis dzelžus, bet tas fakts, ka uz pilnīgi normāli jaudīga datora nevarēs uzlikt jaunāko OS.
Tas būtu līdzīgi kā tagad, ja Apple pateiktu, ka Big Sur būs pieejams tikai M1 datoriem.

nu pag, ja tavā normāli jaudīgajā datorā nav iebūvētas drošības fīčas, kuras pieprasa win11, tad par ko sūdzība? Apple nogalināja 32bit programmas ar MacOS Catalina — gribi teikt, nevarēja pavilkt pēc jaudas vai tomēr ir arī citi kritēriji?

Procesorā vai fizisks TPM čips?

Viens vai otrs.

Mani gan vairāk interesē, kāpēc viņi izdomājuši, ka TPM 2.0 jābūt obligātam.
Ka tik nebūs tā, ka pēc haipa noņems šo prasību …

Kas vispār jauns tajā Windows 11 bez UI un pāris nenozīmīgām lietām? Indietis tak pateica, ka Windows 10 būs pēdējais Windows no Microsoft vispār ever un 4ever. Kas notikās? :-D Mārketingisti uzvarēja indieti? Neesmu vēl ticis pie preview versijas..bet tik tiešām viss “vecais” ir izravēts laukā beidzot? Nu tipo iekš Windows 10 20H/21H..vēl joprojāam ir daudz kas no vecā interefeisa (W7 laikiem) – saskarnes daudzas.

man stacionārajam ir 8 paudzes intels, bet neatbilst prasībām, tā arī neatradu kur ieslēgt tpm, bet īpaši arī nemeklēju, jo kamēr neesmu nomainījis veco labo gtx750ti uz kaut ko jaudīgāku, pat neceru uz to, ka atļaus uzlikt.

portatīvais atbilst visām prasībām, kas minētas ms lapā, bet tāpat bļauj, ka neatbilst (procesors 7 paaudezes, bet ir tpm 2.0)

Reklāma
Reklāma
Reklāma