Reklāma

Hakeri, kuri uzbruka galvenajam ASV degvielas cauruļvadam, saņēmuši izpirkumu kriptovalūtā

Jaunākie raksti

Apritējusi jau nedēļa kopš hakeri sarīkoja līdz šim iespaidīgāko kiberuzbrukumu ASV infrastruktūrai – lielākajam degvielas cauruļvadam “Colonial Pipeline”. Tā rezultātā kiberuzbrucēju grupa “DarkSide” nozaga 100 GB vērtīgus datus, un vairākas dienas cauruļvada darbība bija traucēta, radot sarežģījumus transporta jomā, īpaši iedzīvotājiem austrumkrasta štatos. Zināms, ka cauruļvada darbība pretēji vairāku mediju paustajam tika atjaunota jau trešdien, pateicoties tam, ka hakeri izpirkuma naudu saņēma.

Notikumam tuvu stāvošas personas zina teikt, ka “DarkSide” savu izpirkuma naudu teju piecu miljonu ASV dolāru apmērā saņēma jau pāris stundas pēc kiberuzbrukuma. Izpirkuma saņemšana gan bija visai atšķirīga no tā, ko var redzēt kriminālfilmās, un šoreiz iztrūka zaļu banknošu pilns koferis. Samaksa tika veikta mūsdienīgākā veidā – kriptovalūtā, pie tam, grūti izsekojamā. Protams, spiediens uz “Colonial Pipeline” bija ļoti milzīgs, jo šī cauruļvada darbība ASV ir kritiski svarīga.

Kad maksājums bija saņemts, hakeri uzņēmumam izsniedza atšifrēšanas rīku, kas ļāva piekļūt bloķētajiem datiem. Vienlaikus kiberdrošības kompānijas “LIFARS” izpilddirektors un dibinātājs Ondrejs Krehels norādījis, ka hakeru pieprasītā izpirkuma maksa par šāda veida uzbrukumu esot ļoti maza, ja salīdzina ar 25 – 35 miljonus USD lielām summām, ko parasti prasa par līdzīgiem incidentiem. Viņaprāt, kiberuzbrucēji sapratuši, ka izteikuši draudus nepareizajam uzņēmumam, un, baidoties no valdības reakcijas, neuzdrošinājās prasīt vairāk.

Reklāma

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Turpinājums ir aizraujošāks, var par to arī uzrakstīt :)
Vai nu paši saprata, ka labi nebūs, vai nu tiešām labi nebeidzās.
https://www.hackread.com/darkside-ransomware-quits-bitcoin-servers-seize/

vajadzēja uzrakstīt. paldies par linku, uzjautrinoši :)

+1 Izskatās gana labs veids kā ņemt pie bumbām kriptofanātus un noziedzniekus. Sākot ar viņu infrastruktūras konfiscēšanu un darījumu aplikšanu ar nodokļiem.

Reklāma
Reklāma
Reklāma