Web Analytics
More
  Reklāma

  BISSELL CrossWave Cordless mazgājošā slotas tipa putekļu sūcēja apskats

  Jaunākie raksti

  Nu jau esmu kļuvis par oficiālo tīrības un spodrības ziņnesi, šajā pavasarī turpinām dažādu mājsoļa palīgu apskatus ar vienu super interesantu un negaidīti noderīgu trīs-vienā slotas tipa putekļu sūcēju, kas paļaujas uz mitrās uzkopšanas spēku. BISSELL CrossWave Cordless ir pat man negaidīts pārsteigums, kas apvieno slotas tipa putekļu sūcēja manevru iespējas un gana kompaktu uzglabāšanu ar jaudīgu sūkšanas spēku un iespēju pie reizes izmazgāt cietos un arī mīkstos grīdas segumus.

  Ierīce, kas apvieno sevī putekļu sūcēju un mitru uzslaucīšanu. CrossWave Cordless vienlaicīgi uzsūc putekļus un mazgā. CrossWave Cordless piemērots dažādu grīdu tīrīšanai: flīzētas virsmas, koka grīdas, lamināti, linolejs, paklāja grīdas utt. Mitrā tīrīšana atsvaidzina arī paklāju. Virsmu tīrīšanai divsistēmu tvertne vienmēr nodrošina tīru mazgāšanas līdzekli. Netīrais ūdens tiek savākts atsevišķi. Kad tīrīšana ir pabeigta, var ieslēgt pašattīrīšanās režīmu, un iekārta pati sevi attīrīs (tomēr netīrais skalošanas ūdens ir jāizņem un jāizlej ar rokām).

  Reklāma

  Ar CrossWave Cordless varēsi sasūkt ne tikai cietos gružus, dzīvnieku spalvas un smiltis, bet arī savākt izlijušu ūdeni, pienu un citus šķidrumus. Reklāmas materiālos tiek minēts, ka CrossWave Cordless arī žāvē grīdu, bet pret šo apgalvojumu es atļaušos saglabāt veselīgu skepsi.

  Tehniskās nianses

  • Tīrā ūdens tvertne: 828 ml
  • Putekļu konteiners: 550 ml
  • Sūkšanas režīmi: 2 (cietiem vai mīkstiem grīdu segumiem)
  • LED indikatori: trīs par uzlādes līmeni un viens par piespiedu ierīces iztīrīšanu
  • Akumulators: 36 V Li-Ion, darbībā ap 30 minūtēm, uzlāde aizņem ap 4 stundām
  • Līdzi komplektā: 1 x Multi Surface birstes rullis, 1 x Multi Surface PET Formula – paraugs, izmērs 235 ml, 1 x Sanitis Formula – parauga izmērs 236 ml
  • Svars: 5.22 kg
  • Cena: aptuveni 360 eiro veikalos Latvijā

  Izskats un uzbūve

  BISSELL CrossWave Cordless uzbūvē izmantota kvalitatīva plastmasa un alumīnijs rokturī, šis putekļu sūcējs ir visai masīvs, bet ne brutāls, tomēr uzreiz norādīšu, ka tā svars ne visām trauslajām mājasmātēm būs pieņemams. Protams, ar šāda tipa putekļu sūcēju/ mazgātāju braukājam pa istabas grīdu, neviens ar CrossWave Cordless netīrīs skapjaugšas, bet tāpat ierīci ir jānoceļ no lādētāja un jānovieto uz tā atpakaļ. Manuprāt, CrossWave Cordless ir vairāk paredzēts gara auguma cilvēkiem (virs 1.8 metriem), jo īsākiem ļaudīm būs sarežģīti to nocelt no un uzcelt uz uzlādes doka.

  CrossWave Cordless ir daļēji caurspīdīga pēdas daļa ar rotējošu birsti, priekšpusē ir visai liela tilpuma gružu konteineris, bet aizmugurē atrodas tīrā ūdens un mazgāšanas līdzekļa tvertne. Abas tvertnes ir ērti noņemamas iztīrīšanai vai papildināšanai. Patīkami, ka CrossWave Cordless prot pats pret pēdu nofiksēties un balstīties vertikāli kamēr pabīdi mēbeles. Šajā vertikālajā pozā tiek apturēta rotējošā birste, lai vienā vietā ilgstoši nemaltu grīdas segumu.

  Putekļu sūcējs izmanto tā dēvēto ciklonisko putekļu un citu gružu atdalīšanu no cauri plūstošā gaisa. Putekļu konteinerī ir divi filtri – viens HEPA filtrs un viens priekšfiltrs, kas neļauj lielajiem gružiem ieķerties HEPA filtrā. Mazgājamā līdzekļa un ūdens tvertne ir gluži kā ar korķi uz leju novietota pudele, to var ērti noņemt un jebkurā mirklī uzpildīt. Mazgājamā līdzekļa un ūdens tvertnei ir atzīmes, kas parāda ieteicamo ūdens un tīrīšanas līdzekļa attiecību, CrossWave Cordless vajadzētu izmantot kopā ar ražotāja piedāvātajiem tīrīšanas līdzekļiem, jo tie nebojā ierīci un neputo tik traki.

  Uzlādes doks veidots no mazāk augstvērtīgas plastmasas, bet vēl arvien nerodas iespaids, ka tas varētu saplīst. CrossWave Cordless dokstacija ir gluži kā liela paplāte, uz tās novietojam putekļu sūcēju, iepildām paplātē ūdeni un ierīce ar vienu pogas spiedienu pati iztīrīsies, pēc tam atliek vien iztukšot gružu tvertni. Uzlādes dokam ir aptuveni 1.5 m garš vads, ar to pietiks, lai aizsniegtu līdz rozetei.

  CrossWave Cordless var uzglabāt iebūvētajā sienas skapī, bet pirms tam vajadzētu noņemt un izlikt žāvēties rotējošo birsti. Par CrossWave Cordless apkopšanu parunāsim vēlāk.

  Tīrīšana

  CrossWave Cordless ir absolūti labākais, ko var gaidīt no šāda izmēra putekļu sūcēja, jo visi sūkšanas darbi tiek pavadīti ar mitro uzkopšanu. CrossWave Cordless lietotājs pats var dozēt padoto mitrumu, tas norit ar slēdzi pie roktura. Vienlaikus ar mitruma padošanu ieslēdzas arī LED izgaismojums CrossWave Cordless priekšpusē. Šāda pieeja ar LED ieslēgšanu tikai slapināšanas laikā man nešķiet laba, jo mitrumu vajag padot varbūt ceturto daļu no grīdas uzkopšanas laika.

  CrossWave Cordless piedāvā divus uzkopšanas režīmus – cietajiem segumiem un paklājiem. Abos variantos iespējams manuāli padot mitrumu, arī abos režīmos darbojas rotējošā birste.

  Jāatzīst, ka CrossWave Cordless ar mitro uzkopšanu izceļ ārā no grīdām un paklājiem tādus mēslus, ko parastais putekļu sūcējs nevar izkasīt. Turklāt līdzi dotie tīrīšanas līdzekļi dikti, bet ne uzmācīgi patīkami smaržo. Vislielāko efektu redzēsi ar īsiem vai vidēja garuma paklājiem, te CrossWave Cordless ar rotējošo uzgali un mitro uzkopšanu izmāna ārā tādus mēslus, ko pat sapņos neesi redzējis. Un man mājās nav neviena dzīvnieka. Domājams, ka kaķu un suņu saimniekiem pārsteigumi būs vēl lielāki.

  Kādas būtu lielākās CrossWave Cordless nespējas? Putekļu sūcējs nespēs palīst zem skapja. Ja tavs skapis ir 10 cm no zemes un 60 cm dziļš, tad CrossWave Cordless iztīrīs tikai aptuveni 30 cm dziļumā, tālāk šis putekļu sūcējs nespēj sasniegt, jo tas neatloka uzgali tik tālu. Neesmu arī sajūsmā par to, ka šis putekļu sūcējs paredzēts tikai grīdām – to nav iespējams pārtaisīt par rokas putekļu sūcēju, attiecīgi mēbelēm, plauktiem un tehnikas nosūkšanai mājās vajadzēs arī vēl vienu parastu putekļu sūcēju. CrossWave Cordless arī netiek piedāvāti nekādi citi uzgaļi – ne lielāki, ne mazāki.

  Pēc uzkopšanas

  Šī ir visai svarīga sadaļa, jo te tomēr runājam par mitro uzkopšanu. Nevar tā ņemt un pamest CrossWave Cordless neapkoptu uz vairākām dienām, jo sasūktie gruži un putekļi vienkārši sāk pūt un nejauki ost. Pirmais solis ir jau minētā ūdens ieliešana dokstacijas paplātē un CrossWave Cordless šāda iekšu iztīrīšana.

  Tad nākas iztukšot gružu tvertni un pārbaudīt filtru stāvokli. Vismaz man nācās filtrus izkratīt pēc katras tīrīšanas. Ražotājs lietošanas instrukcijā iesaka arī izskalot rotējošo birsti un to novietot izžūšanai.

  Jāsaka, ka CrossWave Cordless apkopšana nav sarežģīta un ķēpīga, bet pie tās nāksies piešauties.

  Nobeigumā

  Noteikti jāsaka, ka ar CrossWave Cordless būs ideāli tīras grīdas, jo mitrajā uzkopšanas režīmā varēsi efektīvi iztīrīt arī gružus, matus un spalvas no paklājiem. Pats savām acīm neticēsi, kādi mēsli nāk ārā no visvienkāršākajiem paklājiem. Grīdu uzkopšanu pavada maigs tīrīšanas līdzekļa aromāts. Šis līdzeklis ir drošs bērniem un dzīvniekiem. No grīdu uzkopšanas viedokļa neko labāku neesmu redzējis.

  Patīkami, ka CrossWave Cordless ar vienu uzlādi tiešām darbosies gandrīz 30 solītās minūtes, ar to būs gana, lai uzkoptu līdz 100 kvadrātmetru mājokli.

  Lielākie CrossWave Cordless mīnusi ir ierīces visai lielais svars un tas, ka ar šo putekļu sūcēju varēsi uzkopt tikai grīdas, bet netiksi zem skapjiem, gultām un zem platākiem radiatoriem. Tāpat nevarēsi tīrīt mēbeles, plauktus un elektroniku.

  Patika

  • perfekti tīra cietos un mīkstos grīdas segumus
  • var savākt izlijušu ūdeni
  • visai efektīvi pats spēj dokstacijā attīrīties
  • ilgs akumulatora darbības laiks
  • vienkārši lietojams

  Ne tik ļoti gāja pie sirds

  • nav universāls (var kopt tikai grīdas)
  • smags
  • pēc katras sūkšanas to nākas iztīrīt
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  17 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  davix
  13.04.2021 15:00

  Bieži šādu gadžetu pašu iztīrīšana ir piņķerīgāka, kā pašas grīdas uzkopšana vienkārši ar putekļu sūcēju vai grīdas lupatu. Vismaz kas attiecas uz i-robotveidīgajiem. It kā grīdu viņš uzkopj, bet pēc tam pašam nākas manuāli ar roku tīrīt birstītes, skalot ūdens trauku. Ja vēl dzīvnieku spalvas satinas birstēs, tad pa visam švaki.

  Tas ir tāpat kā – nekas nav labāks (cena/kvalitāte) par veco Skaidras pastu.

  Pārējais bieži ir mārketings un šādi gadžeti – rotaļlietas turīgajiem.

  iRobot pārstāvis
  13.04.2021 19:05
  Reply to  davix

  Pamēģini to robotu biežāk palaist pa savu cūku kūti, tad nebūs jābesās tīrot robotu…

  Aigars Axx
  14.04.2021 01:01

  Da, labi. Muzejā tas der, bet mājās, kur dzīvo cilvēki, ātrāk un tīrāk ir darboties ar putekļu sūcēju. Sieva mēdz darbināt to i robotu, bet pēcāk tas jātīra man. Un tā verķa konstrukcija & apkopšana ir stipri tālu no pilnības. Tā kā nelej čugunu, dārgais pārstāvi!

  Skābene
  14.04.2021 10:30
  Reply to  Aigars Axx

  Vai ne, sievas laiž robotus, bet vīriem tos jātīra! :) Tas pats ar sulu spiedi, sieva spiež sulu, bet jātīra uzparikte vīram! :D

  Un kad jātīra nost mati, kas aptinušies ap ritenīšiem, vai birstēm, gribās to robotu izmest pa logu un uzdāvināt sievai Nimbus2000, lai var ne tikai māju tīrīt, bet arī uz salidojumu ar draudzenēm aizlaist! :)

  davix
  14.04.2021 10:46

  Kad kaut vienā i-robotu reklāmā starp smaidošo cilvēku sejām un spīdošajām grīdām godīgi iekļaus arī video fragmentu kā reāli dzīvē kāds to i-robotu arī tīra, tad varbūt mani pārliecinās – cik viss ir rozā un jauki :)

  Skābene
  13.04.2021 15:00

  Es kā reiz pētīju Karcher FC3-FC7, jo ir nepieciešamība pēc grīdas uzkopšanas ierīces kas mazgā un sūc. Tagad būs vēl viens pretendents uz mājas uzkopšanu.
  Būtu forši, ja varētu apskatīt arī Karcher produktu klāstu un sniegt viedokli, kas labāks, bizele, vai Karcher. :)

  13.04.2021 17:30
  Reply to  Skābene

  vajag paskatīties salīdzinošos testus :) tad var redzēt,kurs mazgā,bet kurš izsmērē:)

  Bissel vs Karcher.png
  svimart
  14.04.2021 00:11
  Reply to  Skābene

  Fc5 mazgā labi, pirms 3 gadi nemaz nebija ar ko salīdzināt. Bet nu plīst arī, jau 3x ir bijis remontā kurā mainīja visu to apakšu. Bet mazgā ļoti labi.

  13.04.2021 17:32

  Patīkami ,kad var izvēlēties no 30 Bisell putekļusūcēju veidiem visām vajadzībām:) un protams labākie modeļi jau ir labākajos veikalos:)

  Bezmaksas padomi
  13.04.2021 17:48
  Reply to  Janis Ladusans

  Kad?!?!?

  Aigars Axx
  14.04.2021 01:09

  Nespratīs. :-)
  No tās pašas sērijas kā mātes plates, produkti, bezgalīgā visa veikšana, utt

  0853
  14.04.2021 10:45

  roboti, roboti….varbūt nespējīgam, slimam cilvēkam tas nav slikti.
  tagad cilvēki kļuvuši tik slinki, ka paši savu māju uzkopj nejēdz, tā vietā čakarējas ar verķiem kas pēc tam vēl ir jāapkopj un jāremontē, un maksā kaudzi naudas.

  mājas izmazgāšana aizstāj stundu t.s. pakalnu slēpošanas! tā vietā, lai izkustētos, cilvēki nīkst pie ekrāniem un pēc tam tērē naudu, lai sviedrētavā palocītos pie uzpariktes vai pamītos uz velotrenažiera….vai, atkal gumijas skaidas uz grīdas, robot nāc uzkopt!

  Skābene
  14.04.2021 16:50
  Reply to  0853

  Vislabākais verķis ir apkopēja! Riktīgs kombo aparāts, sakārto māju, izsūc, izmazgā, pat virtuves skapīšiem augšas notīra, logus nomazgā, podus izbirstē un neviens aparāts to nespēj pārspēt. Un ja godīgi, nemaz nav tik dārgi, dažs labs mēnesī par Iphone maksā vairāk! :D
  Pagaidām labākais robots manā skatījumā ir zāles pļāvējs.

  Flare
  14.04.2021 14:53

  Nesen paņēmu Roborock H6, esmu ļoti apmierināts. Tiesa, nav slapjā mazgāšana, bet es arī gribēju putekļu sūcēju ne grīdas lupatu. Citādi viss lieliski – liels sūkšanas spēks, baterija (litija polimēru) ekonomiskākajā režīmā (pat tam spēks ir pietiekams) līdz 90min, motorizēta birste, ļoti viegls, kluss, labi un viegli kopjami filtri, dažādi uzgaļi un tas viss par krietni zemāku cenu kā vidējās un augstās klases Dyson. Vienīgais trūkums – netīrumu tvertne varētu būt nedaudz lielāka, bet tā, ja gribas piekasīties. Tik ar pieejamību šim modelim ir pašvaki pašreiz.

  Inese
  15.04.2021 13:22

  Nākamais apskatā būs mikserītis? Blenderis? Galda piederumu komplekts? :-D

  Kursors.lv
  15.04.2021 13:34
  Reply to  Inese

  Nē, vēl labāk – vibrators.

  Skābene
  16.04.2021 11:20

  Celtniecības, priekš betonēšanas darbiem? :D

  Reklāma