Reklāma

“airBaltic” tagad ļauj norēķināties arī ar “Dogecoin”, “Ethereum” un citām kriptovalūtām

Jaunākie raksti

Sensibo Pure viedā gaisa attīrītāja apskats

Parasti netīru, putekļu un putekšņu pilnu gaisu asociējam ar to, kas notiek aiz istabas logiem, bet nevajag piemirst, ka...

“Slack” nāk klajā ar jaunām iespējām, kas uzlabos biznesa komunikāciju attālinātā darba režīmā

Biznesa komunikācijas lietotne "Slack" nākusi klajā ar jaunu funkciju un papildinājusi jau esošās, dodot iespēju uzņēmumiem veiksmīgāk komunicēt hibrīda...

“Tele2” digitālajā attīstībā investējis 1,5 miljonus eiro

Mobilo sakaru operators “Tele2” kopš pandēmijas sākuma digitālajā attīstībā investējis 1,5 milj. eiro. Uzņēmuma dati liecina, ka šobrīd jau...

RTU aicina skolēnus uz Zinātnieku nakts pasākumiem 24. septembrī

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina dažāda vecuma skolēnus 24. septembrī piedalīties Zinātnieku naktī. Epidemioloģisko apstākļu dēļ šogad pasākums notiks...

IKEA jaunais bezvadu lādētājs jebkuru virsmu spēs pārvērst par bezvadu uzlādes punktu

Mēbeļu ražotājs IKEA vairs jau neražo tikai tās, bet savu produktu klāstu papildinājis ar bezvadu lādētāju Sjömärke, kuru būs...

Redzot kriptovalūtu popularitātes pieaugumu, arī Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” nolēmusi  sekot citu uzņēmumu piemēram un paplašināt norēķināšanās iespējas ar šiem maksājumu līdzekļiem. Jau kopš 2014. gada “airBaltic” piedāvā apmaksāt lidojumus ar bitkoiniem, kļūstot par pirmo aviokompāniju pasaulē, kas sniedz šādu iespēju. Tagad biļetes ar kriptovalūtām var apmaksāt arī “Bitcoin Cash”, “Ethereum”, “Dogecoin”, kā arī “Binance Dollar”, “Gemini Dollar”, “Paxos” un citu digitālo valūtu īpašnieki.

Būtiski, ka, pērkot lidojumus, cenas joprojām rādīsies eiro. Brīdī, kad klients veic apmaksu ar kriptovalūtām, maksājumu sistēmas operators “BitPay” to pārvērš eiro. Līdz ar to “airBaltic” maksājumu saņem nevis kriptovalūtā, bet eiro. Uzņēmuma izpilddirektors Martins Gauss atklāj, ka līdz šim iespēju iegādāties lidojumus ar “Bitcoin” izmantojuši vairāk nekā 1000 klientu, kas varētu nešķist daudz, taču tā ir unikāla norēķinu iespēja, ko citur grūti atrast.

Jāpiebilst, ka norēķināties ar kriptovalūtām klients var tajos gadījumos, kad pērk “airBaltic” Green biļetes. Tās šādā veidā var iegādāties ne ātrāk kā piecas dienas pirms plānotā lidojuma. Šiem maksājumiem arī netiek piemēroti papildus nodokļi.

Reklāma

17 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
17 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Norēķini ar kripto, vai pēdējā brīdī mainīt kripto pret eiropas monētam (ar pircējam neizdevīgu kursu) nav viens un tas pats.

nevis ‘ar pircējam neizdevīgu kursu’, bet pret reālo, nevis uzpūsto vērtību.

Cik liela ir tā reālā vērtība? Kā viņu nosaka?

Tieši tie paši gudrinieki kas noteica ka bitcoinam vispār ir kāda vērtība….

Jā!
Pēc virsraksts nodomāju, ka airbaltic ņēmuši piemēru no Tesla.

aliexpress pieņem maksājumus eiro un, tev nemanot, konvertē tos uz $ ar neizdevīgāku kursu nekā to izdarītu tava banka. neesmu manījis ka kāds sašutumā bļaustītos, ka aļiks “nepieņem eiro, bet maina”.

bet aļikā es redzu summu eiro un maksāju ar eiro.

Aber biļetes autentiskumu apstiprinošu NFT arī varēs iegādāties?

Akt tad uz eiro maina tikai pirkšanas brīdī. Vismaz ir nodrošinājušies pret kriptoburbuļa plīšanu.

Tas burbulis plīst jau 10 gadus

Ik pa laikam plīst. Savu iepriekšējo videokarti kāreiz pirku pēc pirmā bitkoina burbuļa plīšanas.

21 gadu

Un 21 gadu viss ko kriptovalūta dara ir tērē neveselīgi daudz elektrības. Un ar katru dienu, gan kripto “vērtība” gan patērētie procesoru cikli, gan patērētā elektroenerģija uz katru klucīti. Tā turpinoties, visu Mēnesi nosegs saules kolektori, kuru vienīgais mērķis būs rakt kriptovalūtu.

Un rakšanas “centri” jābūvē ēnas pusē. Lai gan vakuums pēc būtības ir draņķīgs dzesētājs.

un kāda ir tā lielā jēga? cik saprotu, tad tie ir parocīgi tieši kā ārpusbankas maksājumi, kas piedevām solās būt slikti izsekojami. bet lidojot, identitāte ir jāapstiprina.
sanāk, ka tas ir vajadzīgs tikai tiem, kas lido ar svešu identitāti.

citādi – kāds tur izdevīgums klientam, salīdzinot ar apmaksu eur/usd/jpy/whateveros?

ta ir elle kas tuvojas mums ar lielu joni viss ir saistits ar so plandemiju busim vergi kuriem ieskaitis kriptokapeicinas lai varam izvilkt vel vienu dienu ja busim paklausigi!

tieši tā, draugs, tieši tā..

Reklāma
Reklāma