Web Analytics
More
  Reklāma

  Japāņu miljardieris meklē astoņus līdzbraucējus ceļojumam uz Mēnesi

  Jaunākie raksti

  Japāņu miljardieris Yusaku Maezawa otrdien, 2. februārī, nācis klajā ar publisku paziņojumu, ka piedāvā astoņas bezmaksas vietas uz “SpaceX” kosmosa kuģa “Starship”, lai jau 2023. gadā dotos kopīgā braucienā uz Mēnesi. Tas būtu pirmais privātais kosmosa lidojums un vienlaikus pirmā komerciālā kosmosa misija, kurā cilvēki dodas ārpus Zemes orbītas. Tik tālu no Zemes neviens cilvēks vēl iepriekš nebūs devies.

  2018. gadā oficiāli tika paziņots, ka Yusaku Maezawa kļuvis par pirmo cilvēku, kurš pēc pieciem gadiem ar “SpaceX” kosmosa kuģi dosies pretī Mēnesim. Miljardieris, kuru ļoti saista māksla, toreiz iepazīstināja ar savu projektu “Dear Moon”, kura mērķis ir piesaistīt sešus līdz astoņus atzītus māksliniekus, kuri kopā ar Yusaku Maezawa dotos šajā kosmosa ceļojumā. Savukārt pēc atgriešanās uz Zemes šiem māksliniekiem būtu jārada kāds mākslas šedevrs, kas iedvesmotu citus cilvēkus piepildīt savus sapņus.

  Reklāma

  Attiecībā uz “Dear Moon” projektu Yusaku Maezawa plāni ir nedaudz mainījušies, un šobrīd miljardieris piedāvā kādu no astoņām bezmaksas sēdvietām teju jebkuram interesentam, kurš nodarbojas ar kaut ko radošu un sauc sevi par mākslinieku. Taču ir vēl divi noteikumi. Ja vēlies doties šajā ceļojumā, tev, pirmkārt, jābūt vēlmei kaut kādā veidā palīdzēt citiem cilvēkiem un plašākai sabiedrībai. Otrkārt, šajos centienos jāatbalsta pārējie brauciena dalībnieki. Ja noteikumi apmierina, līdz 14. martam iespējams reģistrēties “Dear Moon” vietnē un spert vienu soli tuvāk lidojumam uz Mēnesi.

  Sīkākas detaļas miljardieris vēl nav atklājis. Vienlaikus pašreiz ir zināmas šaubas, vai šis brauciens tik tiešām varētu notikt paredzētajā 2023. gadā. “Starship” prototipi tiek aktīvi testēti, tomēr Īlons Masks pērn izteicies, ka nepieciešami simtiem misiju ar satelītiem pirms ar šo kosmosa kuģi pārvadāt cilvēkus.

  AvotsVerge
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma