web analytics

Igauņu TransferWise kļūst par Wise

Jaunākie raksti

Jaunais “Hyundai IONIQ 5” arī praksē demonstrē teicamas uzlādes spējas

"Hyundai" nesen prezentēja savu jauno elektroauto "IONIQ 5", solot augstu efektivitāti un vairāk nekā 450 kilometrus ar vienu uzlādi,...

“Jaguar Land Rover” sliktā reputācija būtiski ietekmē auto tirdzniecības apjomus

Pirmie vārdi, kas ienāk prātā, dzirdot "Jaguar Land Rover" noteikti nav "tehniski uzticami" auto. Arī koncerna vadītājs Tjerī Bolors...

Ar uzsaukumu uz hakatonu atklāj pirmo mobilitātes inkubatoru Latvijā

Šī gada vasarā norisināsies pirmā mobilitātei veltītā uzņēmējdarbības inkubatora programma Latvijā “Urban mobility incubator”, ko piedāvā inovāciju kustība “VEFRESH”...

“Volvo” samazinās sedanu un universāļu piedāvājumu, koncentrējoties uz krosoveriem

"Volvo" šomēnes rūpējas, lai autožurnālistiem visā pasaulē būtu interesantas darba dienas - paziņojums par pilnīgu pāreju uz elektroauto, jauna...

Konkursā “E-komercijas zvaigzne 2021” noteiks Latvijas labākos e-veikalus

Pirmo reizi Latvijā norisināsies konkurss “E-komercijas zvaigzne 2021”, kurā tiks noskaidroti izcilākie Latvijas e-komercijas uzņēmumi. Konkursā līdz 8. aprīlim ir...

Viens no igauņu veiksmes stāstiem, fintech uzņēmums TransferWise, ir paziņojis, ka pēc desmit gadu darbības nomainījis nosaukumu uz Wise. Šo gadu gaitā uzņēmums ir piesaistījis finansējumu 1.1 miljarda ASV dolāru vērtībā un uzņēmuma vērtība tiek lēsta ap 5 miljardu dolāru apmērā. Jau tagad ir zināms, ka uzņēmums šogad plāno uzsākt savu akciju kotēšanu biržā.

Uzņēmuma dibinātāji skaidro, ka 2011. gadā radīja TransferWise, lai atvieglotu naudas pārskaitījumus starp valstīm. Toreiz nebija pārāk daudz efektīvu veidu, kā pārskaitīt naudu un bankas par šīm transakcijām pieprasīja zvērīgas komisijas maksas. Šobrīd uzņēmumam ir 10 miljoni privāto un uzņēmumu klientu, kam tas spēj ievērojami ietaupīt naudas līdzekļus. Klienti joprojām var nosūtīt un saņemt naudu šajā servisā un tas nākotnē nemainīsies, taču tiks attīstīti Wise Business un Wise Platform pakalpojumi, ko arvien vairāk sāk iecienīt uzņēmumi un bankas.

Nesen TransferWise izlaida savu debetkarti un sāk kopēt funkcijas, kas ir ierastas klasiskām bankām. Paši gan viņi norāda, ka neplāno saņemt bankas licenci. Tā kā uzņēmums ir pāraudzis naudas pārskaitījumu fāzi, tad līdz ar to ir bijis jāmainās arī nosaukumam. Pilnībā pāreja uz jauno nosaukumu notiks šī gada martā.

16 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
16 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
REALAIS

Izmantoju Transferwise jau gadiem. Manām vajadzībām ļoti apmierinoši. Dzīvoju UK, tā kā ik pa laikam vajag kādas darbības starp £ un €. Piemērs ar tām pašām pasēm. Lai tās atjaunotu Londonā, var norēķināties tikai ar €. Smuki apeju savas bankas komisijas par pirkumiem svešā valūtā. Vajag nošmuglēt Youtube Premium caur Indiju? Nekādu problēmu, attaisu virtuālo transferwise kontu rūpijām un aiziet :D
Atbrauc kāds ciemos no Latvijas? Uzskaita € uz transferwise konta. Pa lēto konvertē uz £, iedodu transferwise bankas karti un aiziet. Lietas notiek.

Gmb

Youtube vispār ir svēta vieta, tur visu var atrast kā smuki uzlikt, uzzinstalēt utt. Un nav nekādas klišejas, kas tiek te pasniegtas, kā piemērs, Huawei ir bez google servisiem, ja ļoti gribas tos, tad arī bez problēmām var uzlikt, lai ietu visi google servisi, gan arī attiecīgi visas banku aplikācijas par kurām autors čīkst.

REALAIS

Kurā vietā autors čīkst par banku aplikācijām?

Jā, jā visu var uz android uzinstalēt no nezināmiem avotiem un nedrošām programmām. Veiksmi tev ar to.

digitalk

māka izmantot uzticamus avotus nav veiksme.

REALAIS

Kur var smuki uzlikt uzinstalēt youtubam no uzticamiem avotiem? Ir kāds piemērs?

digitalk

pirms sekot pirmajam jūtūbes slavas meklētājam varbūt jāieslēdz smadzene?

vismaz es tā daru, tāpēc man tā nav veiksme, tikai analītika.

REALAIS

Tātad tev nav atbildes.

wils

Drīz Google jau atslēgs dažas app, kas nedarbosies uz nesertificētiem aparātiem. Un ko darīs, ja Google to izdarīs ar GMS? Ne visiem ir laiks/vēlme/zināšanas apiet kārtējos ierobežojumus. Un to lieliski parāda Huawei pārdošanas kritumi.

REALAIS

Kāpēc tu to atbildi vērs man? Man viss ir oficiāli, tieši tie abi runā par apiešanas māku.

digitalk

ja uzdod stulbu jautājumu, kam nav nekādas saistības ar manis rakstīto, tad saņem atbildi, kas balstīta uz manis rakstīto, nevis tavām fantāzijām.

repetitio est mater studiorum
māka izmantot uzticamus avotus nav veiksme”.

REALAIS

Bet kur tu lien pilnīgā beztolkā? Youtube Premium nevar pa velti ielādēt no drošiem avotiem….
Varbūt pirms komentē apdomā par ko tu īsti komentē nevis bāz degunu pa vidu ar savām gudrībām, kas nedod nekādu jēgpilnu pamācību.

digitalk

ja jau runājam par beztolku, tad īss sarunas konspekts, kurā boldā iezīmēšu tavu bezsakaru. @Gmb — Youtube var atrast info par appiem ārpus GPlay @REALAIS — nedroši avoti un appi, veiksmi @digitalk — izmanto uzticamus avotus @REALAIS — Kur var smuki uzlikt uzinstalēt youtubam no uzticamiem avotiem? @digitalk [urbina degunu mēģinot iebraukt teiktajā] — koa? youtube -> linki -> smadzenes -> profit! @REALAIS — tev nav atbildes @digitalk — kam? fantāzijām? @REALAIS — Youtube Premium nevar pa velti ielādēt kāds bezsakars tavam jūtūbes premiumam ar ārpus GPlay avotiem, appiem un veiksmi? da nekāds. ja nav tava premiuma YT, tad tas… Read more »

REALAIS

Kur pirms GMB pirmā komenta, kas tika vērsts man, kāds kaut ko ir rakstījis par appu uzlikšanu ārpus Gplay? GMB jau sāk izvilkt nesakarīgus teikumus, un pēc tam pats nozūd, un tad tu iejaucies turpinot bezsakaru. Vienīgā aplikācija, kas tika pieminēta pirms GMB komenta, bija manis paša rakstītajā komentā par Youtube, jeb precīzāk par Youtube Premium, kas nav aplikācija pati par sevi, bet maksas abonoments. Tāpēc man nav saprotams, ko tu tagad mēģini pierādīt? Ka jūs abi divi nemaz neiedziļinājāties manā pirmajā komentārā un mistiski sākāt jau runāt par huawei un aplikāciju apiešanu no Gplay un drošo avotu izmantošanu? Vēlreiz… Read more »

digitalk

es tikai atbildēju uz tavu frāzi par veiksmi, kura (kā vari nojaust) nav vajadzīga, ja ieslēdz smadzeni. piedod, ka iejaucos jūsu augsti zinātniskajā diskusijā, norādot uz muļķīgu argumentu.

REALAIS

Tu esi unikums. Nemaz nesaproti par ko ir runa, un, ka tava “ieslēgtā smadzene” nestrādā 100% gadījumos.
Bet, protams, vieglāk ir runāt vispārināti, jo tad nekas nav reāli jāpierāda, un izrādies, cik zinošs esi neko īsti nezinot.

digitalk

es nevaru būt ūnikums, jo esmu vidusmēra cilvēks, tikai ar pieredzi dažās sfērās. tavs YT Premium man ir pie dirsas, toties man vajadzīgie AOSP un appi strādā. kāds tam sakars ar tavu “uzlikt uzinstalēt youtubam”? tu pats saprati, ko pateici?

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: