Reklāma

Mākslīgā intelekta kursam reģistrējušies 6,8 tūkstoši; lielāka interese sievietēm

Jaunākie raksti

HP OMEN 15 spēlēm paredzētā klēpjdatora apskats

Man saņemt palietošanai HP OMEN datoru bija vismaz pāris gadu sens sapnis. Kādā pasākumā dzirdēju, ka vietējie Latvijas strīmerzēni...

“Telegram” ļaus ieplānot balss čatus

Izskatās, ka pēdējā pusgada laikā saziņas lietotne "Telegram" ļoti cenšas uzfrišināt savu audio komunikācijas piedāvājumu. Pērnā gada decembra beigās...

Masks savulaik centies nolīgt tagadējo “Volkswagen” vadītāju Dīzu

Herberts Dīzs ir cilvēks, kura vadībā "Volkswagen" koncerns platiem soļiem dodas elektroauto virzienā. Tagad parādījusies informācija, ka vēl 2015....

“DJI” gatavojas iesaistīties autonomās braukšanas tehnoloģiju izstrādē

"DJI" pazīstam kā uzņēmumu, kas ražo dronus, taču uzņēmums, acīmredzot, plāno paplašināt savu darbības sfēru - "DJI" gatavojas piegādāt...

Pirmais uz MEB platformas bāzētais “Ford” būs izmēros mazs krosovers

"Ford" elektrifikācijas plāns Eiropā ietver vēlmi izmantot "Volkswagen" izstrādāto MEB platformu elektriskajām mašīnām. Plānots, ka pirmais "Ford" uz šīs...

Latvijā mākslīgā intelekta kursam “Elements of AI”, kas ir pieejams bezmaksas un kura pildīšanai nav nepieciešamas priekšzināšanas, ir reģistrējušies vairāk nekā 6,8 tūkst. cilvēku. Lielākā daļa jeb 76% cilvēku kursu ir izvēlējušies pildīt latviešu valodā, bet pusotrs tūkstotis – angļu valodā. Par kursu lielāka interese ir sievietēm.

Mākslīgā intelekta kurss “Elements of AI” ir pieejams mājas lapā www.elementsofai.lv, vidējais kursa izpildes laiks ir 31 diena un, kursu pabeidzot, ir iespēja saņemt zināšanas apliecinošu sertifikātu no Helsinku Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes.

Kopumā, kopš pērnā gada maija, kad mākslīgā intelekta kurss ir pieejams latviešu valodā, kursa mājas lapu ir apmeklējuši 35 tūkst. interneta lietotāju. Vislielākā interese (32,2%) par kursu ir iedzīvotājiem vecuma grupā – no 25 līdz 34 gadiem, kam seko cilvēki vecuma posmā no 35 līdz 44 gadiem (18,1%), kā arī iedzīvotāji no 45 līdz 54 gadiem (14,5%). Interesanti, ka iedzīvotāji vecuma posmā no 55 līdz 64 gadiem aktīvāk pilda kursu nekā jaunieši vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem – attiecīgi 14,4% un 11,9%. Vērtējot dzimumu proporciju – 61,6% ir sievietes, bet 38,4% – vīrieši.

No tiem, kuri reģistrācijas procesā ir norādījuši savu dzīves vietas pasta indeksu, visaktīvākie bijuši Pierīgas iedzīvotāji, kam seko Zemgales, Kurzemes un Vidzemes iedzīvotāji, bet visvairāk kursu pabeiguši ir kurzemnieki, kam seko Pierīgas un Latgales iedzīvotāji, liecina “Elements of AI” oficiālā partnera Latvijā IT Izglītības fonda Start(IT) apkopotie dati.

“Šobrīd dzīvojam pārmaiņu un digitalizācijas laikā, līdz ar to ikvienam iedzīvotājam ir svarīgi pilnveidot savas prasmes. Tāpat ņemot vērā to, ka daļa iedzīvotāju atrodas pašizolācijā vai dīkstāvē, tad attiecīgo laiku ir iespējams izmantot lietderīgi un apgūt kaut ko jaunu. Viens no veidiem, kā uzlabot savas zināšanas par mākslīgo intelektu, ir “Elements of AI”, kas ir pieejams bezmaksas latviešu un angļu valodās un kura pildīšanai nav nepieciešamas priekšzināšanas. Vēlos uzrunāt arī jaunās māmiņas un ikvienu iedzīvotāju, kas meklē iespējas apgūt jaunas iemaņas, jo kursu ir iespējams pildīt sev vēlamā laikā un tempā un to ir iespējams apgūt datorā, planšetē vai viedtālrunī,” skaidro IT Izglītības fonda Start(IT) projektu vadītāja Ance Kancere.

IT Izglītības fonds Start(IT) 2020. gada maijā prezentēja pasaulē par Nr.1 atzīto tiešsaistes datorzinātņu studiju kursu par mākslīgo intelektu (MI) “Elements of AI”, kuru var apgūt bezmaksas arī latviešu valodā. Kopš “Elements of AI” izveides 2018. gada pavasarī kopumā tam pasaulē reģistrējušies vairāk nekā 550 tūkst. cilvēku no vairāk nekā 170 valstīm. Start(IT) ir izvirzījis mērķi bezmaksas mākslīgā intelekta mācībās “Elements of AI” iesaistīt vismaz 10 tūkst. Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju.

IT Izglītības fonds StartIT kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) ir oficiālie mākslīgā intelekta kursa “Elements of AI” partneri Latvijā. “Elements of AI” autori ir tehnoloģiju uzņēmums “Reaktor” un Helsinku Universitāte. Kursu finansē Somijas valdība Somijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē 2019. gada ietvaros. Tulkojumu ES valodās nodrošināja Eiropas Komisija.

IT Izglītības fonda atbalstītāji ir “Accenture”, RTU, “MAK IT”, “Latvijas Mobilais Telefons”, “eazyBI”, VEFRESH, “VISMA”, “Reihmanis & Partneri”. Start(IT) sadarbības partneri ir Valsts izglītības satura centrs, Skola2030, “Printful”, “Elements of AI”, Riga TechGirls, Latvijas Universitāte, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija, Latvijas Informātikas skolotāju asociācija, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas 22. vidusskola un Transporta un sakaru institūts.

Reklāma

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Aigars Axx

Nedz šeit, nedz norādītajā lapā neatradu izsmeļošu informāciju kas šie ir par kursiem un kā tas var kādam noderēt.

Mākslīgais

Godīgi sakot īsti neredzu jēgu šiem kursiem. Latvijā iekš IT mākslīgais intelekts nekur nefigurē. Mums tikai vieni fintechi vien ir.
Un pat ja būs kāda pozīcija, kur vajadzīgs AI, būs tāpat: “min 3 gadu pierdze darbā ar AI”

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: