Pagājušajā nedēļā pie pirmajiem laimīgajiem pircējiem nonācā jaunā Xbox Series X spēļu konsole, un tā rezultātā diezgan strauji palielinājās interneta patēriņš gan Lielbritānijā, gan citās pasaules valstīs.

Interneta servisa sniedzēji Lielbritānijā norādīja uz to, ka ikdienas plūsma tika ļoti noslogota, jo klienti uzreiz slēdza savas spēļu konsoles iekšā un veica visus jaunākos programmu atjauninājumus, kā arī lejupielādēja spēles. Pakalpojumu sniedzējam Virgin Media patēriņš bija par 30% lielāks nekā ierasti oktobrī. 10. novembrī, kad konsole nonāca pie pircējiem, tika izmantoti 108 petabaiti ar datiem, kas vidēji bija 20 GB uz lietotāju. Jāpiezīmē, ka jaunās spēles var aizņemt ļoti daudz atmiņas. Piemēram, Call of Duty: Modern Warfare vien aizņem 250 GB.

Reklāma

Tāpat šajās dienās pie Apple Mac datoru lietotājiem nonāca jaunā macOS Big Sur operētājsistēmas versija, kuru lietotāji vēlējās lejupielādēt un instalēt.

Šādas interneta tīklu noslodzes apliecina arī koronavīrusa pandēmijas radītās sekas, kad cilvēkiem esot mājās, nākas patērēt arvien vairāk un vairāk datu, lai strādātu vai izklaidētos, kas ir jauns izaicinājums tieši infrastuktūrai. Šis izaicinājums vismaz tuvākajā laikā vēl nemaz tā nebeigsies.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
25 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Andris

Visu cieņu raksta autoram, bet nu šādu nekam nederīgu info es pirmo reizi Kursorā lasu un ceru, ka pēdējo.

Kristaps Skutelis

Come on, nav pirmo reizi. Būs vēl!

Latviešu valodas skolotāja

Pati ziņa vēl daudz maz varbūt būtu ok, bet redaktora latviešu valodas zināšanas vienkārši atspārda līdz bezsamaņai. Četras rindkopas pārlasīt divreiz, pat trīsreiz pirms publicēšanas nu gan ir smags darbs! Kauns, nav pirmā reize, ka tā kursors.lv redaktori rīkojas!

Kristaps Skutelis

Normāla ziņa un normāls saprotams teksts. Ja meklē dižus valodas lidojumus, tad nopērc Rīgas Laika jaunāko eksemplāru, ja šāds izdevums vispār vēl ir dzīvs.

Latviešu valodas skolotāja

Paklau, drukas kļūdas izlabo tad pats, ja Tavi redaktori nejēdz…paskaties pats, trešā rindkopa, 18. vārds “vēlējas”, tāda vārda latviešu valodā nav!
Un vari paskatīties pats, cik pirms pēdējiem labojumiem bija citu kļūdu.
Izlasiet savus publicētos rakstus divreiz, lai nav kauns un negods!

Kristaps Skutelis

Es pats esmu mūsu redaktors un parasti cenšos izlabot tās kļūdas, kuras par tādām uzskatu. Tāpēc izloki savus pirksteļus Ctrl+Enter kombinācijā un atzīmē tās vietas, kuras uzskati par kļūdām un skatīšos vai to ņemt vērā.

Latviešu valodas skolotāja

Atkārtošu vēlreiz, paskaties, cik šim rakstam ir bijuši tādi izlocīti pirkstiņi Ctrl+Enter kombinācijā un tad puksti tālāk. Negaidīti kašķīgs paliec, kad uz kļūdām Tev kāds norāda!

Kristaps Skutelis

Protams, ka es palieku kašķīgs, kad cilvēks bezjēdzīgi smird komentāros.

Latviešu valodas skolotāja

Vārda “vēlējas” vietā ir jālieto vārds “vēlējās”…ar garo ā, nevis ar īso a, easy!

Aha

Učik, bez anglicismiem.

Kārlis

… ja jau kasāmies, tad mani 5 pudeļu korķi. Iekārtas nevis slēdz iekšā, bet gan ieslēdz.
Es saprotu, te ir tehnisks forums, kur vieglāk ir burtiski iztulkot … bet tomēr. Ja paši nelietosim pareizi, tad mūsu vietā ‘toč’ to neviens nedarīs.

reiny

Kas par problēmu? Interesanta ziņa. Un pa tēmu.

Juris

…”Tāpat šajās dienās pie Apple Mac datoru lietotājiem nonāca jaunā macOS Big Sur operētājsistēmas versija, kuru lietotāji vēlējās lejupielādēt un instalēt. Saistībā ar videospēļu nozari jāpiezīmē, ka jaunās spēles var aizņemt ļoti daudz atmiņas. Piemēram, Call of Duty: Modern Warfare vien aizņem 250 GB.” ….

Tas ir tāpat kā – es šodien brokastīs ēdu maizi. Bet arī ārā ir labs laiks, lai ietu skriet.

WTF? Kāds sakars macOS un spēlei??? Varbūt info par spēli jaunā rindkopā, ko?!

Kristaps Skutelis

Salabots! Paldies!

Mkj

Skatos, te izversas diskusija par valodas lietojumu. Ka reiz skatijos so video: https://youtu.be/hdUbIlwHRkY

Isuma- “pareizā” literara valoda dzive isti neeksiste.. tpc ta tiek macita skolas- jo dzive ta neviens neruna.
Un var diskutet par to, ka medijiem jalieto oficiali “pareiza” valoda, utt, bet fakts ir tads, ka valoda mainas un tie visi likumi klust arvien mazsvarigaki. Luk, mans teksts labs piemers- nekadu garumzimju, mikstinajuma zimju.. bet visi tapat saprot. Kas ari ir galvenais valodas merkis- komunikacija.
Taka dzive tada konstanta pareiza valoda neeksiste- ta nepartraukti mainas. Mainas ta ka cilvekiem ir ertak.

digitalk

nesapratu, ko teici?

digitalk

a es domāju, ka te komentāros kāda interesanta diskusija :(
izr;ad;as, ka cilv;ekiem tikai slinkums ctrl+enter nospiest.

Krotow

Tā sanāk. Pēc komentāru skaita likās, ka te apspriež jaunā X-a plusus un mīnusus. Taču patiesībā zicelējas ap gramatiku :)

Agris

Normāls cilvēks tak nospiedīs tos taustiņus uz klaviatūras, ja būs tāda iespēja un neko te nekomentēs, bet ne jau visi sēž valsts darbā pie datora un lasa kursoru – daži ir dīvāna eksperti un dīvānā ērtāk lasīt telefonā, tāpēc ieteikums par control – enter praktiski 99% gadījumu var atstāt pie sevis gan Kristaps, gan pārējie aizskārtie gudreļi.
Protams, augstprātība un kļūdu atzīšanas nespēja ir šī vortāla būtība – tehnoloģiju ziņas – tās nu tā, starp citu :)
Protams, tas arī saprotams, jo tajā lauciņā ir tik daudz visa kā, ka figviņuzina par ko rakstīt.

Kristaps Skutelis

Taisnība, ka liela daļa apmeklējuma ir no mobilajām ierīcēm un tajās kļūdas pieteikšanas iespēja nedarbojas. Paldies par kļūdu labojumu ieteikumiem, bet es vēlreiz uzsvēršu, ka ne visi no tiem tiek ņemti vērā. Daļā (mazā, tiesa) mēs paturam tiesības nepiekrist tam, ka atzīmētie vārdi vai teikumi ir kļūdaini.

digitalk

vai tad nespējniekiem lietot dīvāna laptopu ir kāds piespiedis komentēt autora drukas kļūdas, ja nevar nospiest ctrl+enter? pat mobilo lietotājiem ir pieejami kontakti.

Last edited 12 days ago by digitalk
Agris

Pirmo teikumu vispār nesapratu, ko Tu gribēji pateikt. Pat 5x pārlasot..
Jā, nu kādam noteikti darīt nav ko kā sazināties caur kontaktformu – tā taču nepiesaistīsi plašu uzmanību sev, nevarēsi diži patēlot gudrītis utt.

Lingonis

Kad iznāks jaunais Tildes HD Lingonis un Karogs, tad Latvijā arī nets izbeigsies.

Krotow

Kopš Windows 10 parādījās korekts latviešu valodas atbalsts, no papildus instalējamiem Tildes lokalizācijas pielikumiem vairs nav jēgas. Vārdnīca kā atsevišķa programma un tiešsaistes serviss gan vēl der.