Reklāma

Bijušie Vertu darbinieki rada jaunu luksusa klases telefonu

Jaunākie raksti

Capital uzņēmumiem dod iespēju gudri pārvaldīt savas Apple ierīces ar Apple Business Manager

Uzņēmums Capital, kas ir Apple oficiālais pārstāvis, piedāvā ne tikai iegādāties ierīces, bet arī sniedz dažāda veida pakalpojumus. Pēdējo...

“Audi” pēc 2026. gada vairs neradīs jaunus modeļus ar iekšdedzes dzinējiem

Kā vēsta ziņu aģentūra Reuters, vācu autoražotājs jau no 2026. gada vairs neradīs jaunus modeļus ar iekšdedzes dzinējiem, tiesa, "Audi"...

ASUS izziņojis pieejamas cenas ExpertBook B1 un L1

ASUS izziņojis jaunos ExpertBook B1 un L1 klēpjdatorus, kas ir ne tikai pietiekami viegli un jaudīgi, bet tie arī...

Kļūda iOS operētājsistēmā pārtrauc Wi-Fi pieslēgumu, ja tam ir dīvains nosaukums

Interesantu kļūdu iOS 14 operētājsistēmā atradis drošības pētnieks Karls Šū (Carl Shou), apgalvojot, ka iPhone pieslēdzoties pie bezvadu interneta...

RTU zinātnieki attīsta risinājumu, kas ļaus ēkām pielāgotiess temperatūras maiņām

Aizgūstot idejas no dabas, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) zinātnieki attīsta viedu un...

Vertu aizgāja skuju taku (šajā gadījumā – bankrotēja) 2017. gadā, kaut arī pēcāk, 2018. gada nogalē, Vertu izdevās izlaist Aster P viedtālruni. Diemžēl Aster P jau tika veidots un ražots Ķīnā. Internets arī vēsta, ka Vertu rūpnīca Lielbritānijā bija pamesta un to šī gada maijā nolīdzināja līdz ar zemi. Ekskluzīvo telefonu kādreizējās ražotnes vietā tiks ierīkots tirdzniecības centrs.

Tāpat kā zemes pleķis nepaliek tukšs, arī ekskluzīvu telefonu nišu kāds pamanās aizņemt. Bijušie Vertu darbinieki izveidojuši Xor zīmolu, kas arī piedāvās augstas klases un arī cenas telefonus. Viens no Xor dibinātājiem ir bijušais Vertu galvenais dizainers.

Uzņēmuma pirmais telefons ir Xor Titanium, tas ir parasts 2G/3G telefons, kas prot nosūtīt SMS un veikt balss zvanus. Xor Titanium ticis pie gaisa kvalitātes sensora, bet tas arī ir viss. Xor Titanium izmanto uz Linux bāzes veidotu programmatūru, kas aptuveni atbilst Nokia Series 40 spējām.

Zvans starp diviem Xor Titanium telefoniem tiks šifrēts, turklāt telefons ar atšķirīgu zvana signālu ziņos, ja ienākošais zvans tiks šifrēts. Xor Titanium cena? 3000 britu mārciņas, tas būšot pieejams nākamā gada pirmajā ceturksnī.

Lielākā Xor Titanium problēma varētu būt neziņa par 2G un 3G sakaru tīkla izslēgšanu Eiropā un citviet pasaulē. Pagaidām tikai retais sakaru operators Eiropā skaidri izteicies par 2G vai 3G izslēgšanu. Vodafone un Deutsche Telekom jau šobrīd Eiropā slēdz ārā 3G, bet par 2G izslēgšanu Vodafone, Deutsche Telekom un Telefonica neko skaidri nesaka. GSM un UMTS aktīvi tiek nīdēti ārā Šveicē, Norvēģijā un Zviedrijā.

Reklāma

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Dizainiski nu galīgi nelīdzinās Vertu . Nedaudz no Bellperre un citiem …

Vai lielais vairums mesendžeru arī nešifrē saraksti un balsi? tad sanāk, ka pārmaksa ir par seno simbolu uz muguras, kas lietotāju pasargā no 2G tīkla starojuma…knifs tajā, ka tas darbojas tikai ja ir pirkts par 3K#, un neko nedod, ja to uzzīmēsiet ar savu roku.

Gan jau ka joprojām ir pieprasījums pēc telefoniem, kas izskatās pēc bieza aksesuāra. Vertu, cik atceros, korpusa materiāls bija daudzkārt vērtīgāks nekā saturs.

Reklāma
Reklāma
Reklāma