Amerikas Ierakstu industrijas asociācija nākusi klajā ar pusgada pārskatu, kas vēsta par jaunākajām tendencēm ASV mūzikas industrijā. Lai arī kaut kas no tā visa bija jau nedaudz paredzams, piemēram, straumēšanas pakalpojumu pieprasījuma pieaugums un fiziskās mūzikas pārdošanas kritums, pārskata rezultāti slēpa arī pāris pārsteigumus.

Visai interesanta tendence novērota tieši fiziskās mūzikas pārdošanas jomā. Proti, pirmo reizi kopš 1980. gadiem vinila plašu pārdošanas apjomi pārsnieguši nopirkto kompaktdisku rādītājus. Vinila plašu pārdošanas apjomi 2019. gada pirmajā pusgadā pieauga par 4%, sasniedzot 232 miljonus ASV dolāru. No šī pusgada kopējiem fiziskās mūzikas pārdošanas apjomiem, vinila plates veido 62%, bet tikai 4% no kopējiem ASV mūzikas industrijas ieņēmumiem.

Vienlaikus kopējie fiziskās mūzikas pārdošanas apjomi šī gada pirmajā pusgadā ASV samazinājušies par 376 miljoniem ASV dolāru. Salīdzinot ar 2019. gadu, tas ir kritums par 23%. Galvenie iemesli tam ir cilvēku nevēlēšanās apmeklēt mūzikas ierakstu veikalus un iegādāties tos pašus CD. Zaudējumus rada arī atceltās un pārceltās koncerttūres. Vienlaikus šī situācija radījusi labu augsni straumēšanas pakalpojumu uzvaras gājienam. Tieši mūzikas straumēšana šī gada pirmajos sešos mēnešos veidojusi 85% no visiem ASV mūzikas industrijas ieņēmumiem. Šī gada pirmajos sešos mēnešos lietotāji straumēšanas pakalpojumos atstājuši jau ap 4.8 miljardiem dolāru, kas ir par 12% vairāk nekā pērn tajā pašā laika periodā.

Būtiski, ka krietni lielu pīrāga daļa no ieņēmumiem nokodis Spotify, kas šī gada pirmo sešu mēnešu laikā ieguvis 12 miljonus jaunu Premium pakas abonentu, sasniedzot kopumā 138 miljonus šādu lietotāju.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

CD noriets kopš MP3, USB atmiņas datu pārnešanai un straumēšanas parādīšanās bija vairāk kā paredzams. Bet plates šobrīd ir topā kā hipsterisma un statusa rādītājs zināmās aprindās. Un arī dīdžejiem patīkot.