SpaceX radīto satelītu Starlink skaits debesīs sāk pieaugt, un jau šobrīd virs mūsu galvām riņķo aptuveni 700 satelīti, kuri īstenos Īlona Maska sapni, lai visā pasaulē nodrošinātu ātra un stabila interneta pieejamību.

Lai realitātē īstenotu šīs iespējas, kompānijas izmantos speciālus “kosmosa” lāzerus, kuri signālu nodrošinās gan starp pašiem satelītiem, gan novadot signālu uz zemes. Šobrīd šis savienojuma veids ļauj satelītiem vienam uz otru pārraidīt signālu ar 100 Mbps lielu ātrumu, un paredzams, ka tāds pats tas saglabāsies, kad to novadīs mūsu virzienā.

Tas, protams, skan lieliski un nozīmē, ka jebkurā pasaules malā mēs tiešām varētu piekļūt internetam, kurš ir ātrāks par mums šobrīd pieejamo 4G savienojumu. SpaceX apgalvo, ka nākotnē šis ātrums varētu pat palielināties līdz 1 Gbps, kas jau sasniegs 5G ātrumus. Uzņēmums sola, ka pie klientiem Starlink tīkls nonāks jau 2020. gada beigās, kad tas būs pieejams Ziemeļamerikā un Kanādā, bet 2021. gadā sāksies pasaules komercializācija.

Pieslēgumu satelītu tīklam būšot iespējams nodrošināt vien ar personīgo uztveršanas ierīci. Šī brīža testos lejupielādes ātrums svārstās no 11 līdz 60 Mbps, bet augšupielāde no 5 līdz 18 Mbps.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
16 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Arčiņš

Varēja jau testa režīmā palaist internetu Baltkrievijas virzienā. Vai baķa spētu bloķēt šos signālus?

Uldis

100Mbps? Jā, saprotu ka priekš jebkuras vietas pasaulē tas ir diezgan ok, bet ņemot vērā ka starp pašiem satelītiem tāds datu apmaiņas ātrums, rodas bažas par to kas notiks kad Starlinkam pieslēgsies vairāki milioni lietotāju?

svimart

Drošie vien nebūs nekāds lētais prieks….

Uldis

Droši vien, īpaši sākumā. Bet domāju ka tik un tā pa pasauli salasīsies gana daudz gribētāju to lietot. Pasaulē ir gana daudz bagātu cilvēku eksotiskās vietās, salās u.t.t. Tad vēl visādi kuģi, ceļotāji, misionāri, un pat institūcijas…

Reinis Rozitis

Gan jau tas ir pārdomāts, proti, vai nu kaut kāds tīklojuma / “mesh” mehānisms – šobrīd ir 700 satelīti, bet plāno līdz 12k un, ja nemaldos, atļauja ir saņemta (vai prasīta) palaist 42k, tā kā tās “optiskās dzīslas” jebšu “kosmiskie lāzeri” tur būs diezgan padaudz.

Otrs – Maska uzņēmumiem vismaz līdz šim ir bijis princips, ka uzražo kaut kādu sākotnējo versiju un tad to attīsta/pārstrādā – nebūtu brīnums, kā pagaidām viss ir “proof of concept” / demo (lai saņemt grantu/rersusus no FCC nomaļo reģionu internetizācijai) un tad kaut kādai v2 satelītu versijai būtu jau gibits un tālāk jau 100G utt..

Last edited 17 days ago by Reinis Rozitis
0955

kas ir speciālie “kosmosa” lāzeri?
vai un ar ko tie atšķiras no citiem, piem. zemūdens lāzeriem?

0955

ā, tie ko bērni spīdina debesīs)

Uldis M.

Tie ir tie no fantastikas filmām – kas lido ar aci saskatāmā ātrumā un vēl ar skaņu :D

capsx

Nez kas tur vēl uz tiem satikiem būs uzmontēts :)

Last edited 17 days ago by capsx
Fedja

Kā kas, smadzeņu implantu kontroles ierīce! :)

ggggg

Eu bet viss līmējas kopā! Šī ziņa par satelītu tīklu perfekti saskan ar to, ka tikko tika prezentēti Neuralink čipi. Gaidiet Memory Water čaļa viedokli par šo visu. :D

Čiekurs

Memory Water čalis pienes ūdeni tiem miljoniem, kas toč tic visām 5g un Covid saistītajām konspirācijām. It kā rēcīgi, līdz brīdim, kad šie iet balsot vēlēšanās. Drīz Mr. Puņķu ēdājs atkal izveidos savu partiju un veiksmīgi savāks balsis uz pamuļķu rēķina.

ggggg

Nav jau izveidotas konspirācijas ap šo tēmu? 5G mind control torņi, kas novietoti pilsētā ir viens, bet visuresošs 12k satelītu tīkls virs galvām skan vēl iespaidīgāk. Varbūt… 5G torņi bija tikai lokāla testa versija globālam prāta kontroles tīklam?

Krotow

Erm… Jūs visi te zirgojieties, taču plakanzemes piekritēji, folijgalvas un Jāņa Kazugalvas atnākšanas gaidītāji pēc tam ar jaudu spamos soctīklos un atsauksies uz jums kā avotu.