Pagājušas tikai pāris dienas, kad fokusā nonāca vēsts par arābu pirmajiem centieniem iekarot Marsu. Tikmēr arī Ķīna nesēž, rokas klēpī salikusi. Tehnoloģiju lielvalsts 23. jūlija agrā rīta stundā, 12:41 pēc vietējā laika no Vančangas satelītu palaišanas centra Hainaņas salā kosmosā palaida raķeti “Tianwen-1”, kas nu jau veiksmīgi uzsākusi savu ceļu uz Marsu.

Norādīts, ka Tianwen-1 ir kombinācija no kosmosa kuģa un Mars Rover braucamā. Misijas ietvaros transportlīdzekli, kas darbināms ar saules baterijām, plānots izvietot uz Marsa un veikt 90 dienu ekskursiju pa sarkano planētu. Mars Rover ekskursijas gaitā vāks paraugus un nolasīs dažāda veida informāciju, ieskaitot datus par Marsa virsmas sastāvu, laika apstākļu rādījumus, rādītājus par magnētisko lauku, kā arī centīsies iegūt multispektrālas fotogrāfijas. Savukārt kosmosa kuģis, izmantojot savas kameras un rīkus, vāks spektrometra rādījumus, iegūs attēlus, kā arī darbosies kā starpnieks, lai iegūtos datus no Mars Rover nosūtītu uz Zemi.

Paredzams, ka Tianwen-1 sasniegs Marsu 2021. gada februārī, kas, iespējams, būs īsākais ceļojums starp abām planētām. Jācer vien, ka šis Ķīnai izvērtīsies krietni veiksmīgāks  mēģinājums nekā 2011. gadā, kad orbitālais Marsa satelīts “Yinghuo-1” neizgāja no Zemes orbītas.

Šis ir laiks, kad Zeme un Marss atrodas vistuvāk viens otram to relatīvajās orbītās, un šāda situācija tiek aktīvi izmantota, lai mestos Marsa izpētē. Tianwen-1 ir jau otrais kosmosa kuģis, kas šomēnes devies misijā uz Marsu. 18. jūlijā savu vēsturisko misiju uz sarkano planētu veica Apvienoto Arābu Emirātu kosmosa kuģis “Hope”. Tikmēr vēl 30. jūlijā labvēlīgu laikapstākļu gadījumā šo aktīvo Marsa iekarošanas mēnesi noslēgs NASA, kas uz planētas plāno izvietot transportlīdzekli “Mars Perserverance Rover” – “Curiosity Rover” pēcteci. Tas aprīkots ar jauniem rīkiem, ieskaitot nelielu autonomu helikopteru. Tas varētu kļūt par pirmo lidaparātu, kas pacelsies no Marsa virsmas, tādējādi iegūstot kaudzi jaunas informācijas par planētu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments