Vācu autoražotājs “BMW” paziņojis par līguma noslēgšanu ar Zviedrijas kompāniju “Northvolt” par bateriju piegādi 2 miljardu eiro vērtībā. “Northvolt” baterijas ražos jaunā rūpnīcā, kas tiek būvēta Zviedrijas ziemeļu daļā.

Kompānijas savā paziņojumā uzsver, ka bateriju ražošanā plānots 100% apjomā izmantot elektrību, kas iegūta no atjaunojamajiem resursiem, proti, vēja vai ūdens (HES). “Northwolt” ražošanu jaunajā rūpnīcā plāno uzsākt 2024. gadā.

Paredzēts, ka kompānija jaunajā rūpnīcā nodarbosies ne tikai ar jaunu bateriju ražošanu, bet arī ar bateriju pārstrādi, kad tās sasniegušas sava mūža beigas. Plānots, ka 2022. gadā uzņēmums pārstrādās 25 tūkstošus tonnu vecu bateriju. Tāpat iecerēts, ka 2030. gadā 50% no materiāliem jaunām baterijām tiks iegūti pārstrādes ceļā. “BMW” savās jaunajās baterijās plāno pilnībā izskaust retzemju metālu izmantošanu.

Akumulatori “BMW” būs vajadzīgi, jo autoražotājs vēlas ieņemt līderpozīcijas lādējamo hibrīdu segmentā un tikko ir prezentējis arī jauno BMW iX3 elektrisko krosoveru.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Andrīts

Pag, cik tur nulles jāliek tajos miljardos bija? 😅

Krotow

Northwolt arī elektrību savām baterijām varēja uzreiz no hidroelektrostacijām teleportēt pa gaisu :P