Tirgus izpētes kompānija “Niko Partners” sadarbībā ar Google 2019. gadā veikusi interesantu pētījumu par globālajiem videospēļu spēlēšanas paradumiem. Iegūtie rezultāti atklājuši faktu, ka, piemēram, sievietes Āzijā pat aktīvāk nekā vīrieši pievēršas videospēlēm. Pie tam, sievietes nodrošina aizvien līdzvērtīgākus konkurences apstākļus visos Āzijas galvenajos videospēļu tirgos, ieskaitot Ķīnu, Indiju un Japānu.

Noskaidrots, ka 2019. gadā sieviešu – videospēļu spēlētāju kopiena visā pasaulē palielinājusies par 19%. Savukārt no visiem 1.33 miljardiem videospēļu spēlētājiem sieviešu īpatsvars 2019. gadā sasniedza 38%. Tomēr tieši Āzijā sieviešu – geimeru skaits ir krietni lielāks nekā citviet pasaulē. Piemēram, Ķīnā no visiem videospēļu spēlētājiem 45% ir sievietes. Dienvidkorejā, Japānā un Dienvidaustrumu Āzijā šis rādītājs sasniedz 40%.

Āzija tiek uzskatīta par videospēļu pasaules galvaspilsētu, kur tiek iegūta teju puse jeb 48% no globālajiem nozares ieņēmumiem un kur pēdējā laikā novērojams īpaši straujš sieviešu – geimeru pieaugums. Ik gadu šai kopienai pievienojas miljoniem sieviešu, un tam ir vairāki iemesli. Piemēram, videospēļu sižeti kļūst aizvien saistošāki tieši sieviešu auditorijai. Tāpat jāņem vērā arī tā pati tehnoloģiskā attīstība, kas dod iespēju šādu hobiju attīstīt tādos Āzijas reģionos, kur tas mobilā tīkla kvalitātes dēļ agrāk nebija iespējams.

Līdz ar sieviešu aizvien aktīvāko iesaisti videospēļu pasaulē, Āzijā šis hobijs tiek paplašināts reģionālā un starptautiskā līmenī. Piemēram, Sieviešu e-sporta līga piedalās sacensībās un arī organizē pasākumus komandām visā Dienvidaustrumu Āzijā. Tikmēr globālā līmenī prasmīgāko e-sporta dalībnieču ienākumi sasniedz 20 miljonus dolāru gadā. Parasti šāda līmeņa spēlētājām ir miljoniem sekotāju, kuriem ir iespēja regulāri caur dažādām platformām vērot šo sieviešu veikumu e-sportā, kā arī noskatīties videospēļu strīmus.

Arī Latvijā netrūkst sieviešu, kuras par savu hobiju sauc videospēļu spēlēšanu un pat guvušas panākumus e-sportā. Viena no tām ir Dana Dima, kura plašāk pazīstama kā DanucD. Viņa noslēgusi līgumu ar vienu no pasaulē prestižākajām e-sporta komandām “Team SoloMid”.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
22 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

pfff, jebkura sekretāre vai grāmatvede periodā 1990-2010 spēlēja solitairu vai bumbiņas pieci strīpā :D

Čiekurs

Aizmirsi pašu sūrāko! Manā gadījumā Karogs.

Screenshot_20200715-103745_Firefox.jpg
digitalk

bet iepostēji Lingo skrīnšotu? :)
man patika uzraut latviešu Scrabble variantu no vardes.lv, kur, liekas, to vairs nepiedāvā.

Krotow

Varbūt dēļ atmirušā Flash atbalsta? Sieviešu dzimuma spēlētāju Flash spēļu trenkātāju vidū arī bija daudz. Kopumā, cik novērots, parasti sievietes trenkāja to, kas speciāli nebija jāinstalē datorā – Windows iebūvētās spēles, Flash spēles u.tml. Protams, bija reti izņēmumi :)

Krotow

Arī tetri dzenāja, kur tas bija.

Krotow

Nu gan bildi rakstam pielikuši. Tā taču no rīta nevar cilvēkus baidīt.

digitalk

ja tu pēc piektdienas, no rīta pamodies gultā neredzi šādu seju, tad vakars ir izdevies ;-P

Last edited 3 months ago by digitalk
Krotow

Nebūtu priecīgs ja man sestdienas rītā guļot, iegrūstu sejā geimpadu.

digitalk

tu gan esi kaprīzs ;) ja vakardienas seksis bija labais, tad kāpēc lai sievieti neiepriecētu ar pāris izrautiem mugurkauliem Mortal Kombat’ā?

Krotow

Manas sievietes Mortal Kombat nespēlēja. Tiesa manīju trenkājam niknos putnus.

Alberts Kviesis

kaut ko primitīvu jau var iedot. Zuma bumbas, solitairi un citas figņas. Kamēr neredzēšu šeiderus, tekstūras un pikseļus zinošu zaķi – neticēšu. Viņas pārsvarā ir diezgan dumas

digitalk

paga, paga. Zuma ir tāda reakcijas un stratēģijas spēle, ka maz nesaliekas. ja beibe cērt Zumu, tad laba spēlētāja sertifikātam nav nepieciešams Doom’s ar pikseļiem un šeideriem.

Alberts Kviesis

klikšķināt kaut ko gatavu var līdz gadiem 18. Pēc tam jāsāk domāt pašiem

digitalk

mēs tagad par spēlēm uz datora, kuras tāpat ir gatavas by default? Zuma nav statisks klikšķināmais.

[edit] bez tam mahjong un dažādie advancētie solitairi prasa labu analītisku smadzeņu darbību, kas pat 18 gados ne visiem ir sasniedzams.

Last edited 3 months ago by digitalk
KKTK

OK, instalēju Solitari! :D

1040

bet Pro versiju!

digitalk

labāk pamēģini īsto mahjong’u. man te jaunietis ierādīja kā tas izskatās Yakuza Kiwami. tas tev nav vienkārši divus vienādos kauliņus noņemt.

Last edited 3 months ago by digitalk
Čiekurs

Pārfrāzējot

20200715_140756.jpg
Reinis Rozitis

Droši vien būtiski par kādu “konkurenci” ir runa – ja par izklaides (“strīmošanu”/fanošanu), tad tā ir tāda visai nosacīta, proti, večiem ir krietni (lai neteiktu vairāk) grūtāk – faktiski visi lielie twitch streameri ir pateikuši, ka jāiegulda krietni vairāk darba un pūļu (nu vai tev faktiski ir jābūt pro līmeņa spēlētājam), lai kāds par tevi interesētos, pretēji sievietēm pietiek uzstādīt videokameru, gana labi izskatīties un/vai prasmīgi lietot kosmētiku un ar to veiksme garantēta (nemaz nerunājot, ja vēl ir “biznesa idejas” (lasi, piem Belle Delphine, kas var tirgot pat ‘gamer girl’ (lietotu) vannas ūdeni). Var, protams, to uzskatīt par seksismu, bet… Read more »

Last edited 3 months ago by Reinis Rozitis
Artis Ābols

Āmen. Labi, ka Twitch un citi piegrieza to pasīvo prostitūciju, kad meičas strīmoja ļoti nabadzīgi apģērbtas. Protams, ka daudz patīkamāk ir vērot meičas, jo viņas ir koptas, nevis pustumsā kaut kādu pumpainu čali ar speķainu parūku.

Zīmīgi, ka izvēlētā titulbilde arī ir ar zaķi, kas iemieso aptuveni to, ko varētu pieaugušo satura lapās atrast zem sadaļas “Teacher”.

Last edited 3 months ago by Artis Ābols
digitalk

pēdējais teikums, kā kulaks uz acs :D

Last edited 3 months ago by digitalk
0842

Kuras lapas iesaki? Jāpaskatās kādas tur vispār ir sadaļas.