[Papildināts ar Huawei komentāru] Lielbritānija ir bijis visai neizlēmīgs Huawei partneris vai nu jau bijušais partneris 5G tīkla tehnikas un aprīkojuma uzstādīšanā un šobrīd arī aizliegšanā. Pēc vairāku mēnešu nostājas maiņas Lielbritānija tomēr paziņojusi, ka Huawei 5G tehnoloģijas jānoņem līdz 2027. gada nogalei.

Ar to gan viss nebeidzas, jo Huawei tīkla tehniku nevarēs pirkt pēc šī gada 31. decembra, bet jau uzstādīto 2G, 3G un 4G tehniku varēs izmanto līdz tā būs savu nokalpojusi.

Iepriekš tika plānots, ka Huawei piegādās aptuveni trešo daļu no Lielbritānijai nepieciešamā 5G sakaru tīklu aprīkojuma, bet šis vairs nenotiks. Šobrīd tiek gaidīts Lielbritānijas lēmums par optiskā tīkla Huawei tehnoloģiju izmantošanu, arī šeit Lielbritānijas nostāja varētu būt negatīva.

Huawei jau nācis klajā ar paziņojumu, ka šāds valdības lēmums ietekmēs ikkatru, kuram ir viedtālrunis kabatā, kā arī paziņojumā tiek runāts par valsts digitālo atpalicību. Huawei esot gatavi nodrošināt atbalstu esošajiem klientiem un turpināt sarunas ar Lielbritāniju.

“Šis vilšanos izraisījušais lēmums ir sliktas ziņas visiem Apvienotajās Karalistes mobilo tālruņu lietotājiem. Tas draud ievērojami palēnināt Lielbritānijas digitālās attīstības ātrumu, paaugstināt pakalpojumu maksu, kā arī palielināt digitālo plaisu sabiedrībā. Tā vietā, lai dotos uz priekšu, valdība sper soli atpakaļ, un mēs to mudinām apdomāt šo lēmumu. Mēs aizvien esam pārliecināti, ka jaunie ASV noteiktie ierobežojumi neietekmētu mūsu Apvienotajai Karalistei piegādājamo produktu drošību.

Diemžēl mūsu nākotne Apvienotajā Karalistē ir kļuvusi politizēta, jo šajā lietā runa vairs ir tikai par ASV tirdzniecības politiku, nevis drošības jautājumiem. Pēdējo 20 gadu laikā Huawei ir palīdzējusi veidot labāku sakaru tīklu Apvienotajā Karalistē. Kā atbildīgs uzņēmums, mēs, gluži tāpat kā vienmēr esam to darījuši, turpināsim atbalstīt mūsu klientus.

Mēs noteikti veiksim detalizētu situācijas analīzi, lai precizētu, kā šis lēmums ietekmēs mūsu biznesu Apvienotajā Karalistē, un sadarbosimies ar valdību, skaidrojot, kā mēs varam sniegt savu ieguldījumu Lielbritānijas digitālajā nākotnē.”

Edvards Brūsters (Edward Brewster), Huawei pārstāvis Lielbritānijā

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
LAN

Nez, ķīnas automašīnas arī aizliegs? 🤔

2152

Mašīnās ir kameras un internets…labs instruments noteiktām vajadzībām….