Jau otro reizi šogad Facebook ir brutāli salauzis vairāku populāru iOS lietotņu darbību. Proti, piemēram, Spotify, Pinterest un TikTok izslēdzas uzreiz pēc palaišanas. Pie vainas ir Facebook SDK (programmatūras izstrādes komplekts) kods, kas tiek iekļauts lietotnēs, lai varētu nodrošināt pieteikšanos ar Facebook kontu, analītiku vai reklāmas.

Šobrīd izskatās, ka Facebook ir veicis izmaiņas savā pusē un partneri nav bijuši gatavi savās lietotnēs apstrādāt atbildes, kas nu nāk no Facebook servisu puses. Facebook ir atcēlis labojumus, tomēr vēl būs jāpaiet kādam laikam, lai mēs savās ierīcēs varētu sajust izmaiņas. Lietotāji paši saviem spēkiem šeit neko nevar iesākt.

Ļaudis internetā raksta, ka problēmu var minimizēt, ja telefonu ieslēdzam lidmašīnas režīmā (pie reizes izslēdzam arī Wi-Fi bezvadu internetu). Tas ļaus iestartēt lietotni, taču daļā gadījumu no tā nav jēgas, jo lietotnēm tāpat vajadzīgs interneta pieslēgums. Varbūt vienīgi Spotify varēsim šādi izmantot, ja ierīcē jau ir saglabāta mūzika. Tiesa, ieslēdzot atpakaļ internetu, programma atkal izslēgsies.

Izskatās, ka Android ierīču lietotāji šoreiz ir pasargāti un programmas darbojas korekti.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Izskatās pēc diezgan klasiska gadījuma programmatūras izstrādē, kad labā roka nezina ko kreisā dara. Taču projektam jau termiņš piededzis un jālaiž tautā neskatoties uz sekām.

Nāme

1) nav ko steigties ar katru atjauninājuma instalēšanu (no sērijas ‘nav jālabo kas nav saplīsis’)
2) nesiet visus privāto datu ķērējus savā starpā kopā
Ir iOS un viss strādā.

Kekss

No rīta uz iphona Spotify arī bija “salūzis”, tagad darbojas.

aaa
  1. Problēmu izraisīja Facebook izmaiņas servera pusē. Facebook SDK nespēja apstrādāt atbildi, ko saņēma no servera. Facebook būtu jālabo savs SDK, lai turpmāk tādas problēmas neizraisītu visas aplikācijas crashu.
  2. Kods, kas izraisīja problēmu, tiek izpildīts palaižot aplikāciju. Jebkurā aplikācijā, kas izmanto Facebook SDK. Neatkarīgi no tā vai Tu izmanto Facebook login iespēju vai nē.
  3. Tev viss strādā, jo problēma jau tika salabota ap to laiku, kad tika publicēts šis raksts.
Last edited 29 days ago by aaa
Agris

Man ne tikai spotify negāja, bet arī mans rimi aplikācija, nezinu vai ar šo saistībā, bet tāpat aizvērās ciet uzreiz, kā atver app uz ios