Ņemot vērā sasniegto, robotika ir viena no straujāk augošajām tehnoloģiju jomām. Roboti  šobrīd jau paši veic tādus pienākumus kā, piemēram, preču piegāde vai mājlopu ganīšana. Vienlaikus vairumā gadījumā robotam joprojām nepieciešama diezgan liela virsma, lai varētu normāli pārvietoties un pildīt savas funkcijas. Itāļu robotikas pētnieki šādu pārvietošanās problēmu vēlas risināt, izveidojot robotu vadības sistēmu, kas attīsta robotu kustības iespējas. Tā palīdz četrkājainam robotam noturēt līdzsvaru un ļauj pārvietoties pa ļoti šaurām virsmām.

Izveidotā vadības sistēma palīdz robotam saglabāt līdzsvaru un ļauj tikai ar divām ekstremitātēm uz papēžiem pārvietoties pa līdzsvara siju. Digitālajās simulācijās vadības sistēma ļāva 90 kg smagam robotam šķērsot vien 6 cm platu virsmu. Savukārt zemāk esošajā video Itālijas tehnoloģiju institūta pētnieki (Instituto Italiano di Tecnologia – IIT) demonstrē, kā robots, kurš aprīkots ar vadības sistēmu, notur līdzsvaru uz divām kājām pat tad, kad stumdīts un grūstīts. Ar pētnieku atklājumiem tuvāk iespējams iepazīties šeit.

Šobrīd neapšaubāmi populārākais četrkāju robots vismaz ASV ir Boston Dynamics radītais Spots, kuru pat par zināmām naudiņām iespējams iegūt savā īpašumā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Joprojām gaidu kad “sunīši” sāks spert pretīm :)

Prusljix

Digitālajā simulācijā arī es varētu staigāt pa virvi.

igors

izrāvi man vārdus no mutes :)