Samsung ir radījis jaunu portatīvo cietvielu disku Samsung 870 QVO (solid state drive – SSD) ar 13 % lielāku veiktspēju nekā tā priekštecim. Tā atmiņa sasniedz industrijā lielāko ietilpību – 8 TB.

“Nodrošinot lielāku veiktspēju, Samsung piedāvā 870 QVO ar divreiz lielāku atmiņas ietilpību nekā iepriekšējam modelim. Jo augstāka ir ekrānu un citu tehnoloģiju kvalitāte, jo lielāka izmēra faili ir nepieciešami to izmantošanai. Attīstoties izklaidei tiešsaistē, arī dažādas datorspēles tagad prasa tik daudz diska vietas, ka ierīce ar 1 TB ietilpību parasti var uzglabāt vien 3–5 spēles. Jaunie SSD diski ļaus liela formāta failus un dokumentus atvērt un rediģēt ātrāk,” stāsta Sergejs Kostjučenko, Samsung Electronics Baltics sadzīves tehnikas biznesa direktors Baltijā.

Cietvielu diski var ievērojami uzlabot un paātrināt dažādas ikdienas darbības ar datoru, piemēram, foto un video apstrādi, videospēļu ielādi un atvēršanu. Jaunā 870 QVO priekštecis izpelnījās uzslavas visā pasaulē par tā iespaidīgo veiktspēju, taču jaunais modelis ir vēl vairāk uzlabots, lai būtu vēl ērtāks un ātrāks ikdienas darbiem pie datora. Sasniedzot SATA saskarnes iespēju robežas, secīgās lasīšanas ātrums sasniedz līdz pat 560 MB/s un secīgā rakstīšana – 530 MB/s. Visu uzlabojumu iespaidā jaunais 870 QVO ir par 13 % jaudīgāks un 30 % izturīgāks nekā iepriekšējais modelis.

Samsung 870 QVO būs pieejams ar 1 TB, 2 TB, 4 TB un līdz šim ikdienas lietotājiem lielāko pieejamo atmiņas ietilpību – 8 TB, padarot to piemērotu kā privātai, tā profesionālai lietošanai. SSD disks ir saderīgs ar Windows, MacOS un Android operētājsistēmām.

Jaunie Samsung 870 QVO pārdošanā Latvijā nonāks jūlija sākumā.

Samsung V-NAND 870 QVO tehniskā specifikācija

Kategorija Samsung 870 QVO
Saskarne SATA 6 Gbps
Formas faktors 2,5 collas
Uzglabāšanas atmiņa Samsung V-NAND 4-bit MLC (QLC)
Kontrolieris Samsung MKX kontrolieris
DRAM 8GB LPDDR4 (8TB)

4GB LPDDR4 (4TB)

2GB LPDDR4 (2TB)

1GB LPDDR4 (1TB)

Ietilpība 8 TB, 4 TB, 2 TB, 1 TB
Secīgā lasīšana/ rakstīšana Līdz 560/530 MB/s
Netīšā lasīšana/ rakstīšana Līdz 98K/88K IOPS
Pārvaldības programma Samsung Magician
Kopā sarakstītie biti 2,880 TB (8 TB)

1,440 TB (4 TB)

720 TB (2 TB)

360 TB (1 TB)

Garantija Trīs gadu ierobežotā garantija

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
16 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
1025

liela formāta failus)

Reinis Rozitis

> Jaunā 870 QVO priekštecis izpelnījās uzslavas visā pasaulē par tā iespaidīgo veiktspēju

Neesmu īsti nekur redzējis kādu ļoti slavējam QLC NAND (tik cik ražošanas izmaksas).

Disks ir normāli lietojams, ja IO operācija ietilpst keša (dram) izmērā, proti, ja, piemēram, kopēsi failu, kas ir par to lielāks, tad uz beigām būs bēdīgi (ja nemaldos iepriekšējais 860 palika pat lēnāks kā vidējs standarta rotējošais sata disks).

1025

Nē, kešam nav jāspēj ietilpināt visu failu – tas būtu ļoti primitīvs risinājums, jo faili var būt ļoti lieli un vienreiz izmantotu datu kešošana ir samērā bezjēdzīga – kam rūp vai vai darbība, ko veicam 1x mēnesī notiek 10min. vai 8. Kešam ir jāsatur karstie bloki, ko regulāri izmanto un tie nav jāatgriež no diska. Rakstīšanas gadījumā kešam jāspēj ņemt pretī dati un pirms kešs ir aizpildīts, tā saturs jāraksta diskā, atbrīvojot kešu no atrakstītajiem datiem un saņemot jaunus – bet vienreiz veicamai darbībai tas ir nesvarīgi un pat lieki, tam visam ir jēga pie regulārām darbībām ar vieniem un… Read more »

Reinis Rozitis

> tas būtu ļoti primitīvs risinājums Tāds tas risinājums arī ir… https://www.anandtech.com/show/15887/the-samsung-870-qvo-1tb-4tb-ssd-review-qlc-refreshed/2 “Both capacities of QLC drives offer a mere fraction of the post-cache write speed of mainstream TLC drives, and even the 2TB DRAMless TLC drive offers much better sequential write performance for almost all of the test duration.” tas, protams, visdrizāk neiestāsies (vai ļoti reti) standarta lietotāja gadījumā (īpaši jau 8Tb modelim, kam keša ir vairāk), bet tā kā preses relīzē ir minēts “profesionālai lietošanai” (un “secīgā rakstīšana – 530 MB/s.”), tad šāds aspekts ir jāņem vērā .. > Rakstīšanas gadījumā kešam jāspēj ņemt pretī dati un pirms… Read more »

Last edited 1 month ago by Reinis Rozitis
1025

Kā jau saka – there’s no free ride – vēl vairāk terabaitu, nepalielinot čipu skaitu (kastītes izmēri, el. patēriņš), bet gan slāņu skaitu un kaut kas cieš, šoreiz ātrums un ilgmūžība (ar ko gan pietiek plānotajam pielietojumam).

Lielie daudzslāņu diski, kā es to redzu, ir lieliski datu uzkrāšanai kur nav vajadzības pēc ļoti ātras rakstīšanas (ņemot vērā ka ražošana ir lētāka, palielinoties slāņu skaitam) – arhīvs, programmu instalācijas. Ja tos izmanto kā OS vai scratch disku redaktoriem, tie var nebūt labākais risinājums. Pludmalei čības neder operai utt.

Reinis Rozitis

> ar ko gan pietiek plānotajam pielietojumam Par to arī komentārs – proti atkarībā no pielietojuma minētajiem parametriem var būt nianses. Pretēji var sanākt kā ar “pa kluso iepludinātajiem” SMR diskiem (jebšu “pludmales čības tiek tirgotas arī operai”), kur šobrīd rit tiesvedība un daži NAS ražotāji (piem Synology) ir izmetuši tos no savietojamības: https://www.synology.com/en-global/compatibility?search_by=category&category=hdds_no_ssd_trim&filter_feature=SMR&p=1 Tas protams neliedz tos izmantot specifiskos gadījumos (piemēram, kā jau raksti – datu arhīvam). > Lielie daudzslāņu diski, kā es to redzu, ir lieliski datu uzkrāšanai kur nav vajadzības pēc ļoti ātras rakstīšanas Šis ir tikai viens no scenāŗijiem. No otras puses, ja tev ir lieli… Read more »

1025

>No otras puses, ja tev ir lieli Tb disku masīvi, kurus jāreplicē / jārestorē 

es laikam pārpratu, bet es šo disku uztvēru kā mājas lietotājam paredzētu, ambiciozam mājas lietotājam kurš ne tikai webu brauzē, bet arī pačibinās ar foto, home video utt.
enterprise masīvā es to neredzu, bet ko es gan zinu par mūsdienu ekonomiku.

digitalk

tomēr arī mājas lietošanā var būt pamatīgas nianses. cilvēks grib nobekapot savu telefonu, kuram, jopcik, ir veseli 256 GB. neviens nebūs priecīgs sēdēt un skatīties, kā process stundu bremzē.

1025

Kāpēc sēdēt un skatīties uz bakupa svītriņu, ja var gulēt un redzēt sapņus?!? Ja šo procesu var iešedulēt, tad pavisam glauni, bet es varētu palaist manuāli pirms miega un noteikti neceltos paskatīties, vai nav pabeidzies, pirms esmu aizmidzis…

Un tie 256GB būs ļoti aizlaists gadījums, parasti jau nobakupo tikai izmaiņas. OK, pieņemsim, ka cilvēks ir sācis jauno gadu ar zelta bakupu)

Igors

Reinis laikam bija vairāk domājis par lielu failu pārmešanu, nevis daily usage. Tik līdz kešs būs pilns, ātrums saruks ļoti spēcīgi, jo vēl nebūs paspēts parmēsts no keša uz pašu disku, un sāksies rakstīšana pa taisno uz diska

Janka

Varbūt kāds var iekomentēt kā tur ir ar SSD disku ilgmūžību.

Kristaps Skutelis

Katram SSD produktam ražotājs norāda, cik stundas un cik lielam datu ieraksta apjomam nevajadzētu kaitēt ierīcei. Konkrētajā gadījumā Samsung sola 1.5 miljona stundu darbību un 360 TB datu ierakstu 1TB modelī līdz pat 2880 TB datu ierakstu 8 TB modelī.

no name

ā ko tur iebilst – tas tak ir samsungs
multi multi level cell?
viss būs ok

no name

tikko papētīju visus diskus – visi vesali izņemoto vienu veco ssd tas uz 95% rukā
nu padomāju vai uzticēt mikrenēm savu saturu?
gan jau ka nē jo tas pat ir vecais labais single cell

no name

qlc es zaudēju 20% a pie šis cik?

Bien Venidos

Crucial bx100 250gb 5 gadus strādā kā sistēmas disks. No 75tb ierakstīti 50