Reklāma

Whatsapp maksājumu sistēma Brazīlijā piedzīvojusi neveiksmi

Jaunākie raksti

ASUS ROG Chakram X spēlēm paredzētās bezvadu peles apskats

ASUS tikai vasaras sākumā izziņoja ROG Chakram X spēlēm paredzēto bezvadu peli un nu tā nonākusi jau pie mums...

Huawei Watch D Eiropā nonāks oktobra vidū

Huawei Watch D nav nekāds jaunums, tas tika izziņots vēl 2021. gada decembrī, bet Ķīnā to varēja sākt iegādāties...

Tesla attīsta paši savu elektroauto diagnostikas sistēmu

Elektroauto ražotājs Tesla attīstot pats savu elektroauto diagnostikas un kļūdu noteikšanas sistēmu, kas iecerēta kā alternatīva šobrīd populārajai OBD...

Kimai Kardašjanai “Instagram” kriptoaktīvu reklamēšana izmaksājusi vairāk nekā miljonu dolāru

Sabiedrības dāma Kima Kardašjana kā jau daudzi populāri cilvēki un influenceri aktīvi lieto sociālos tīklus, audzējot sekotāju skaitu un...

Yamaha izziņo divus jaunus elektriskos kalnu divriteņus

Zīmols Yamaha izlaidis divus jaunus elektrisko kalnu velosipēdu modeļus, papildinot esošo sēriju ar augstākās raudzes modeļiem, kas tieši paredzēti...

Brazīlija ir otrs lielākais Whatsapp tirgus, kur nesen iedzīvotāji tika pie Whatsapp Business  papildinājuma, kas ļauj veikt arī bezskaidrus norēķinus. Taču vien nedēļu pēc tā palaišanas Brazīlijā Whatsapp maksājumu iespējas vairs nav pieejamas valstī.

Brazīlijas centrālā banka savā ziņojumā informē par Whatsapp Business pakalpojuma darbības pārtraukšanu un lēmumu saglabāt atbilstošu konkurences vidi mobilo maksājumu telpā un nodrošināt savstarpēji aizvietojamas, ātras, drošas, caurspīdīgas, atvērtas un lētas maksājumu sistēmas darbību.

Lēmums pieņemts, balstoties uz vietējo banku prasību Mastercard un Visa, kas ir vieni no Whatsapp maksājumu partneriem Brazīlijā, apturēt norēķinu iespējas lietotnē Whatsapp Business. Savukārt rīkojuma neievērošanas gadījumā šīm maksājumu kompānijām tiktu uzlikts gan naudas sods, gan administratīvās sankcijas. Tikmēr Brazīlijas centrālā banka norādījusi, ka tai nemaz neesot bijušas iespējas analizēt Whatsapp norēķinu pakalpojumu pirms tā ieviešanas.

Whatsapp pārstāvis norādījis, ka pakalpojuma mērķis ir fokusēties uz atvērtu modeli un sadarboties gan ar vietējiem partneriem, gan centrālo banku, lai tas būtu iespējams. Papildus aizstāvībai viņš arī uzsvēris, ka Whatsapp atbalsta Brazīlijas centrālās bankas projektu “PIX” par digitālajiem maksājumiem, ko plānots ieviest gada beigās.

Atšķirībā no Brazīlijas, Indijā Whatsapp Business bezskaidru norēķinu iespējas tiek izmēģinātas jau divus gadus. Vēl jāsaņem normatīvs apstiprinājums, lai paplašinātu šo maksājumu pakalpojumu visā valstī. Tāpat Whatsapp norēķinu iespējas tiek testētas arī Meksikā. Whatsapp Business papildinājums ļauj lietotājiem veikt savstarpējus norēķinus, kā arī iegādāties preces no uzņēmumiem.

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
3 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
m&m
25.06.2020 12:33

Kāds īsti iemesls aizliegšanai?

Rudolfs
25.06.2020 12:54
Reply to  m&m

Izlasi valsti un ātri kļūs skaidrs.

Reklāma