Web Analytics
More
  Reklāma

  3td e-GRĀMATU bibliotēka sasniedz 10 000 lasītāju skaitu

  Jaunākie raksti

  Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) pārziņā esošā tīmekļa platforma “3td e-GRĀMATU bibliotēka”, kas bez maksas piedāvā plašu e-grāmatu klāstu latviešu valodā internetā, sasniegusi 10 000 lasītāju skaitu. Tas ir nozīmīgs apjoms, jo, atskaitot Rīgas Centrālo bibliotēku, pārsniedz ikvienas Latvijas pilsētas bibliotēkas rādītājus, kas ir līdz 7 tūkstoši lasītāju uz bibliotēku. “Šis skaitlis apliecina lasītāju lielo interesi, kā pamatā ir daudzveidīgas tematikas e-grāmatu piedāvājums un lietotājam draudzīga platformas izmantojamība ar piekļuvi no jebkuras viedierīces vai datora ar interneta pieslēgumu,” uzskata 3td e-GRĀMATU bibliotēkas projekta vadītājs Aldis LIEPA (KISC).

  Platforma “3td e-GRĀMATU bibliotēka” pēdējā laika situācijā kā kvalitatīvs un bagātīgs no mājām izmantojams kultūras resurss piedzīvojusi strauju popularitātes kāpumu. Kopš šī gada marta 3td bibliotēkas lasītāju skaits dažu mēnešu laikā ir divkāršojies, salīdzinot ar šī gada sākumu, kad vietnes lietotāju apjoms sasniedza 5000. Šobrīd vietnē www.3td.lv lasītājiem no mājas datoriem un viedierīcēm pieejamas gandrīz 390 e-grāmatas, ko piedāvā tādas izdevniecības kā “Zvaigzne ABC”, “Apgāds Mansards”, “Prometejs” un “Latvijas Mediji”. Platforma ik nedēļu tiek papildināta, tādējādi piedāvājot lasītājiem plašu un daudzveidīgu tulkotās un oriģinālliteratūras klāstu latviešu valodā tādās kategorijās kā vēsture, politika, praktiskā psiholoģija, biogrāfiskās grāmatas, uzņēmējdarbība, kriminālromāni, dāmu romāni, literatūra bērniem un jaunatnei, kā arī darbi fantāzijas un fantastikas žanrā.

  Reklāma

  Līdztekus lasītāju skaita pieaugumam, projekts “3td e-GRĀMATU bibliotēka”, ko īsteno KISC ciešā sadarbībā ar IT uzņēmumu “Tieto Latvia” (TietoEVRY grupas uzņēmums), minētajiem apgādiem un pašvaldību publiskajām bibliotēkām, regulāri tiek pilnveidots, ņemot vērā lietotāju pieprasījumu. Nauris Kolāts, “Tieto Latvia” (TietoEVRY grupas uzņēmums) 3td.lv projekta vadītājs, stāstot par pēdējā nedēļā veiktajiem tehniskajiem uzlabojumiem, uzsver, ka “īpaši padomāts par lasīšanas ērtumu viedtālruņos, jo tieši šīs ierīces e-grāmatu lasīšanai tiek izmantotas visvairāk.  Tāpat ir izstrādāti pielāgojami krāsu režīmi, grāmatzīmes un pilnveidota iespēja mainīt burtu izmēru pēc nepieciešamības. Lasītājs var pārvietoties grāmatas saturā, izmantojot progresa joslas indikatoru.”

  Lai kļūtu par “3td e-GRĀMATU bibliotēkas” lasītāju, ir jābūt kādas Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas lietotājam, un ar publiskās bibliotēkas e-kataloga autorizācijas datiem (lietotājvārds un parole) jāveic reģistrācija vietnē www.3td.lv. Potenciālajiem lasītājiem, kuri vēl nav kādas Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas lietotāji vai arī tiem, kuri līdz šim nav izmantojuši autorizācijas datus, bibliotēku ierobežotas pieejamības laikā daudzas bibliotēkas piedāvā reģistrēties un kļūt par lietotājiem attālināti, rakstot e-pastā vai piezvanot uz sev tuvāko bibliotēku.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Andis
  27.05.2020 10:24

  Žēl, ka nav iespējams lasīt ar e-grāmatu lasītājiem.

  KKTK
  27.05.2020 14:23
  Reply to  Andis

  Kā, tad sanāk, ka tur tā grāmata ir jālasa webā?

  Krotow
  27.05.2020 15:35
  Reply to  KKTK

  Tā izskatās.

  27.05.2020 17:13
  Reply to  KKTK

  nu tak, laipni lūgti kopīrastu pasaulē, kur pat muzejiem jāmaksā par nopirkto gleznu publisku izrādīšanu. un nedo, tā saucamais dievs, ja tu iedomāsies savu kolekciju ieskanēt un izlikt interwebos bez maksas.

  Reklāma