Eiropas Komisija saviem darbiniekiem stingri ieteikusi pāriet uz saziņas lietotni Signal, kas nodrošina visai inovatīvu tā dēvēto end-to-end sarakstes šifrēšanu. Signal pamatā ir atvērtā koda tehnoloģija, kas ļauj pārbaudīt saziņas servisa darbību.

Signal lietotne iznāca 2013. gadā, to radīja vairāki privātuma aktīvisti. Signal ir bezpeļņas organizācija, to atbalsta arī tādi zināmi vārdi kā WhatsApp radītājs Braiens Aktons (Brian Acton), kurš pameta WhatsApp un Facebook pēc tam, kad nespēja rast kopēju valodu ar Facebook vadību.

Facebook dibinātājs un īpašnieks Marks Zakerbergs vienmēr vēlējies no WhatsApp gūt peļņu, kamēr WhatsApp dibinātājs Aktons tam nekad nav piekritis. Aktons kādu laiku pēc WhatsApp pārdošanas turpināja vadīt saziņas servisu, bet viņš to pirms aptuveni diviem gadiem pameta. Aktons pēcāk intervijā atzinis, ka jūtas kā nodevējs savu bijušo WhatsApp klientu (lietotāju) priekšā.

WhatsApp pamatā ir tā pati Signal izmantotā Open Whisper Systems tehnoloģija, tomēr WhatsApp nav atvērtā koda programmatūra.

Eiropas Komisijas darbinieki jau šobrīd izmanto šifrētus e-pastus, lai apmainītos ar dokumentiem, bet slepenu dokumentu pārsūtīšanai jāizmanto vēl stingrāki drošības nosacījumi.

Reklāma

7
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
digitalkVilkshuhu hohodevnullkeks Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
keks
Viesis
keks

Interesanta izvēle par Signal.
EK vajadzēja izvēlēties un atbalstīt Eiropas produktu Wire, kas ir zem Šveices jurisdikcijas un āri ir atvērta koda, un ar E2E šifrēšanu.

devnull
Viesis
devnull

Tāpēc, ka “Wire” nav open-source projekts!

Vilks
Viesis
Vilks

LOL tu google proti lietot?
https://github.com/wireapp/wire
Wire gan mob. app gan serveru puse ir open-source

digitalk
Member
digitalk

LOL tu esi aprobežots?
Latest commit
6091fb7
on Jul 18, 2018

Vilks
Viesis
Vilks

Aprobežots esi tu! Pēdējās izmaiņas ir pirms stundas.
Iemācies github lietot!
https://github.com/wireapp

digitalk
Member
digitalk

github man nevajag, bet aprobežots es esmu. mil’ pardon

huhu hoho
Viesis
huhu hoho

“nāksies izmantot” vedina uz doua, ka ierēdņi negrib izmantot Signal, bet tas būs jādara pat pret to gribu….tomēr rakstā minēts “stingri ieteikusi pāriet” – tas nav nekas obligāts.