Amazon CEO Džefs Bezos (Jeff Bezos) izveidojis jaunu filantropisko projektu, kurš nosaukts par Bezos Earth Fund, un tas ar 10 miljardiem dolāru atbalstīs zinātniekus, aktīvistus un bezpeļņas organizācijas, kuras cīnās par klimata saglabāšanu. Uzsvars likts uz to, ka tieši kopā mēs panāksim lielāko efektu.

Bezos kā viens no pasaulē lielākās kompānijas vadītājiem ir sajutis atbildību pret dabu, tāpēc ir atvēlējis naudu šādai iniciatīvai, kura pirmos projektus sāks finansēt šī gada vasarā. Cēlo mērķi Bezos finansēs pats no saviem līdzekļiem, kuru kopējie apmēri šobrīd tiek prognozēti aptuveni 130 miljardu apmērā. Šo naudu nav paredzēts investēt privātā sektora darbībās, tikai un vienīgi labdarības mērķiem.

Reklāma

View this post on Instagram

Today, I’m thrilled to announce I am launching the Bezos Earth Fund.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ Climate change is the biggest threat to our planet. I want to work alongside others both to amplify known ways and to explore new ways of fighting the devastating impact of climate change on this planet we all share. This global initiative will fund scientists, activists, NGOs — any effort that offers a real possibility to help preserve and protect the natural world. We can save Earth. It’s going to take collective action from big companies, small companies, nation states, global organizations, and individuals. ⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ I’m committing $10 billion to start and will begin issuing grants this summer. Earth is the one thing we all have in common — let’s protect it, together.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ – Jeff

A post shared by Jeff Bezos (@jeffbezos) on

Amazon darbinieki jau iepriekš pietiekami konkrēti ir iestājušies par klimatiskajām izmaiņām un pieprasījuši, lai kompānija izveidotu reālu plānu cīņai ar dabas izmaiņām, kā arī tā ieņemtu stingru nostāju nesadarboties un neatbalstīt uzņēmumus, kuri saistīti ar fosilo enerģiju. Līdz šim brīdim Amazon ir noslēgusi sadarbību par 100 000 elektroauto piegādes līgumu sadarbībā ar kompāniju Rivian. Kā arī pats Bezos reklāmas nolūkos sēdies pie elektriskā “tuktuka”, kurus Amazon izmantos Indijā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Edgars Rozentals

Cik geniali dot 10 miljardus videi. Ja WHO trūkst budžeta lai ierobežotu pandēmijas riskus jaunattīstības valstīs. Kāds labums no vides ja ir riski pasaules ekonomikai dēļ globālās pandēmijas. Saprotu ka CNN sabiezina krāsas bet tas kas notiek south korea izskatas slikti ņemot vērā ka viņi nav gluži tā vājākā ekonomika.