Nebūs nekāds noslēpums, ka Windows 7 jau sen tika nolemts nāvei, sasniedzot savu iznākšanas 10. gadadienu. Šobrīd Free Software Foundation aicina Microsoft nodot operētājsistēmas tālāku dzīvi tās fanu rokās. Faktiski tas nozīmē Windows 7 koda nodošanu publiskai izmantošanai, pielāgošanai un izplatīšanai bez atlīdzības.

Skaidrs ir tas, ka Windows 7 netiks nodots faniem tādā izskatā, kā operētājsistēma darbojas šobrīd. Ja tiešām Microsoft grasās atdot Windows 7 tās faniem, no operētājsistēmas tiks izvāktas ārā visas Microsoft patentētās iespējas.

Atvērts Windows 7 kods kalpotu operētājsistēmas izpētei, uzlabošanai un jaunas dzīves piešķiršanai. Lietotājiem tas nozīmētu iespēju turpināt izmantot Windows 7, nevis pāriet uz Windows 10 tikai tāpēc, ka Microsoft ir apnicis (vairs nav finansiāli izdevīgi) uzturēt vecāku operētājsistēmu. Tiek uzsvērts, ka Microsoft šobrīd lietotāju respektēšanu un citas brīvības min tikai savos reklāmu materiālos, bet Windows 7 atbrīvošana būtu šo skaisto saukļu ieviešana dzīvē.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Muah

Fantazētāji. Tas nekad nenotiks.

Zigdevs

Gluži manas domas.

datacore

“lietotāji” varētu respektēt Microsoft kā biznesu (nevis turēt par labdarības organizāciju) un sākt krāt naudu teiksim kickstarterī, citādi Microsoft netērēs resursus dienaszagļu iegribu apmierināšanai

Krotow

Uz šo gan viņi var necerēt. Lai vēl Apple paprasa lai padalās ar System 9 izejas kodu.

Uldis M.

Da labi… ko tur kustināt patsmit gadus vecu OS versiju. Tad jau labāk balsot lai Win10 home versija ir pieejama privātpersonām bez maksas.

Mārtiņš

Ja Microsoft izvāktu ārā visu patentēto, cik tad vispār paliktu koda, uz kura bāzes var attīstīt jaunu OS?

Vispār jau Satya Nadella ir diezgan atvērts – to redzam sakarā ar GNU/Linux atbalstīšanu un arī .NET u.c. platformu un rīku publiskošanu, bet šaubos, vai spers tik lielu soli. Varbūt pēc gadiem 20, kad XP kļūs tikpat vēsturisks, kā MS-DOS, kura pirmkodu gan Microsoft ir padarījis publiski pieejamu ( ja kam vajag – https://github.com/microsoft/ms-dos ).

digitalk

nesmīdini manas čības — publiski pieejams, kad nevienam vairs nav noderīgs. vismaz godīgi uzrakstījuši for reference purposes. atvērtības nav, atbalsts citiem ir tīri merkantīls, ja var nopelnīt.
ps. es nesaku, ka tas ir slikti. tikai nevajag slavēt, kur nepienākas.

Adgh

Tikai lietotājs, kas šo produktu pircis ir samaksājis par patentētajām iespējām. Tās nedrīkt aizvākt. Varētu būt maksas paka, bet tas vairs nav reāli.