Maksājumu karšu servisa nodrošinātājs VISA izziņojis Tap to Phone servisu, kas ļaus pārdevējiem saņemt maksu par preci vai pakalpojumu ar Android viedtālruņa palīdzību. Tap to Phone ir programmatūras risinājums, būs nepieciešams tikai Android viedtālrunis ar NFC savienojumu.

Tiek ziņots, ka VISA Tap to Phone tiek šobrīd izmēģināts septiņās valstīs, vēl piecās valstīs Tap to Phone nonāks tuvāko mēnešu laikā.

VISA Tap to Phone būs liels atspaids mazajiem biznesiem, jo nenāksies iegādāties vai no bankām nomāt speciālas ierīces karšu darījumu veikšanai. Latvijā gan viss nebūs tiks skaisti, jo VID mums neļaus tik ērti izšļūkt cauri. Visticamāk, vēl arvien nāksies pircējam izsniegt dokumentu, kas apliecina par darījumu saņemto samaksu. Darījumu apliecinošs dokuments ir kases čeks, VID reģistrēta numurētā kvīts vai VID reģistrēta numurētā biļete.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
15 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

ja tas risinājums pratīs nosūtīt info uz fiskālo printeri, tad tāpat sanāks ekonomiskāk. tiesa mūsu resnākās bankas pārmetušās no Visa uz MC ar savām kartēm, laikam tā lētāk.

Muah

Vispār jau Latvijā viss nav tik bēdīgi. E-kvīts eksistē. Pagaidām gan ierobežotā pakalpojumu lokā.

Agris

BEt, piemēram, tirgū jau cilvēks sanāk varēs mūsdienīgai tantiņai samaksāt ar karti?

Eggy Mega

Esmu gadatirgos pagājušo vasaru jau pāris reizes maxājis ar karti. Tie gan bija kaut kādi Swedenes mobilie karšu lasītāji.

rudzu rikas

Interesants piedāvājums no visa – droši vien ideju noskatījās no ķīniešiem :)
Saprata, ka Ķīnā viņiem nav ko darīt, jo tur izmanto vietējos risinājumus telefonā (alipay, wechat).

Eggy Mega

Esmu gadatirgos pagājušo vasaru jau pāris reizes maxājis ar karti. Tie gan bija kaut kādi Swedenes mobilie karšu lasītāji.

KKTK

Gen Z, kam 1.50 jāmaksā ar karti :D

Muah

Teikšu no pieredzes. Narvesenos un Rimi, tie kas maksā sīceni ar karti, ir sen jau prom no kases. Kamēr tie, kas grabina metālu, nespēj sagrabināt vajadzīgo summu

digitalk

kopš eiro ieviešanas esmu pamazām pārgājis uz karti, jo eirocenti besī ār’. santīmiem vēl bija pieņemama pirkšanas vērtība un monētu izmēri bija ļoti labi izstrādāti, atšķirībā no eiro. pofig par gen.

Krotow

Priecājies, ka nedzīvo ar Ungārijas forintiem kur sīcene ir 1) liela un smaga un 2) kurss pret eiro ir 1/300, līdz ar ko cenu cipari ir krimināli un sīcenes kaudze reizēm kļūst ļoti manāma.

Rimi un Maksimā pēdējā laikā samaksāt ar karti autokasēs reizēm kļūst grūtāk nekā parastajās kasēs rindu dēļ :)

Kristaps Skutelis

Es ar karti/bezkontakta maksājumu veicu pie jebkādas summas. Gan pie 5 centiem, gan 5000 eiro.

Oto

Nu ne velti saka ka ginger’s have no souls :D

Karlis

Hmm, beidzot mani pārņem viegls satraukums – likt karti klāt pie kaut kāda sveša tālruņa (vai tas Huawei vai Popova radiorūpnīcā ražots vai vienkārši Rootots), lai kādam nepazīstamam tirgonim, kuru redzu vienīgo reizi mūžā, samaksātu par zagtu divriteni… Viņa roototais tālrunis var parādīt jebko un mēģināt nozagt kartes datus. Nē, droši vien – īsti negribētu. Turklāt, ja es esmu pieradis maksāt ar tālruni, tad “saliekot 2 tālruņus kopā – tie tur sapārosies, ko viņi tur darīs… No otras puses – par katru bankas darījumu uzreiz redzu atskaiti, it kā jau viss ok, tomēr gribētu vairāk dzirdēt par šī risinājuma drošību.

nelāgs ieradums

labs sākums būtu nepirkt zagtus divriteņus….

Gastons Gašpuitis

Laba opcija būtu dzētst pirkumu vēsturi kontā.