Divi dažādi avoti ziņo, ka NAND atmiņu cenas augs šī gada laikā, turklāt tas notiks visai nepatīkamos apjomos. Tiek uzskatīts, ka NAND atmiņu cenu kāpums 2020. gadā varētu sasniegt pat 40%, kas būs ļoti jūtams katram, kurš vēlēsies iegādāties jaunu SSD tipa disku.

Jau 2019. gada pēdējās nedēļās esot bijusi vērojama NAND atmiņu cenas kāpšana par aptuveni 10%, lai arī iepriekš septiņus ceturkšņus (tātad gandrīz divus gadus no vietas) NAND atmiņu cenas bija kritušas arvien zemāk. Tiek gaidīts, ka arī šī gada pirmajos trīs mēnešos NAND atmiņu cenas pieaugs vēl par aptuveni 10%.

Iemesli cenu augšanai ir pašsaprotami – vēl vasarā divās lielās NAND atmiņu rūpnīcās Japānā notika elektroenerģijas pārrāvums, kas sabojāja tobrīd ražošanās esošās atmiņas. Tāpat tobrīd rūpnīcām kāpa ūdensapgādes izmaksas par aptuveni 20%.

Diemžēl tikko paziņots, ka arī Samsung NAND un DRAM atmiņu rūpnīcā noticis īslaicīgs elektroenerģijas pārrāvums, kas sabojājis atmiņas vairāku miljonu eiro vērtībā. Tāpat tiek uzskatīts, ka Samsung būs nepieciešamas vismaz trīs dienas, lai atsāktu atmiņu ražošanu.

Reklāma

7
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
digitalkx xPikachuKristaps SkutelisEdgars Briedis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Krotow
Viesis
Krotow

Pirms 20 gadiem pēc zemestrīces Taivānā līdzīgi uzcēlās cena RAM DIMM moduļiem. Tur pabojātā rūpnīca tajā laikā bija viens no galvenajiem atmiņas mikroshēmu ražotājiem. Un pirms 9 gadiem pēc citas rūpnīcas applūšanas uz laiku cēlās cieto disku cenas. Datora atjaunot gribētājiem ar limitētu budžetu nāksies gadu vai divus paciesties. Taču no otras puses – pēc tam varēs jaunākas daļas dabūt lētāk ;)

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Zini, tā kā Samsung piegādā atmiņas čipus arī NVIDIA, tad laikam varam arī draudzīgi kopā sagaidīt, ka pieaugs cenas arī šiem produktiem. Mūsdienās diezgan daudz kas ir atkarīgs no NAND atmiņas čipiem.

Edgars Briedis
Member
Edgars Briedis

Šie tiešām skaitās diski?

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Nu tehniski tur nav diski, bet doma visiem tāpat skaidra. Turpmāk laikam jācenšas vienkāršāk teikt – atmiņas ierīce.

x x
Viesis
x x

kopš hdd laikiem ar disku saprot verķi, kurā info saglabājas arī pēc izslēgšanas.
tāpat kā joprojām minidators ar zvanīšanas iespēju tiek dēvēts par telefonu – visi tāpat saprot, ka tiek domāta plāksnīte ar ekrānu, nevis zābaka izmēra klucis ar caurumainu ripuli.

digitalk
Member
digitalk

veļasmašinas izmēra nolasītājs ar pusmetra plāceni plastmasas korpusā, kurš pēc skata atgādināja miskastes vāku — 5 MB(?) :))
ps. neesmu gan pārliecināts par pusmetru, izmērs noteikti bija collās un nedaudz mazāks, slinkums gūglēt.

Pikachu
Viesis
Pikachu

Parasti jau apdrošinātāji sedz zaudējumus, ne end user.