Reklāma

SSD tipa disku atmiņu cenas šī gada laikā varētu augt par 40%

Jaunākie raksti

Microsoft izziņo, ka klasiskā Office 2021 versija būs pieejama sākot no 5. oktobra

Jau februāra sākumā Microsoft informēja, ka jaunākā Microsoft Office 2021 versija būs pieejama vēlāk šī gada laika, un pēc...

Apple iPhone 13 Pro modeļa grafiskā apstrādes jauda būs par 55% labāka nekā iPhone 12 Pro

Šajā nedēļā Apple beidzot izziņoja atjaunotus četrus iPhone 13 modeļus. Kaut arī tie vēl nav oficiāli nonākuši pie gala...

Xiaomi Eiropai izziņo Pad 5 planšetdatoru par €349

Xiaomi Pad 5 planšetdators būs pieejams pircējiem Eiropā, tā cena būs no 349 eiro. Xiaomi Pad 5 būs 11...

AGON PRO e-sporta monitoru klāstu papildina divi jauni modeļi

AGON by AOC nesen laidis klajā jaunu produktu kategoriju visprasīgākajiem un konkurētspējīgākajiem spēlētājiem un esportistiem: AGON PRO. Tagad klāstu papildina divi...

“General Motors” rekomendē “Chevy Bolt” elektroauto novietot 15 metru attālumā no citām mašīnām

"General Motors" koncerna paspārnē esošā "Chevrolet" zīmola elektroauto "Bolt" mediju virsrakstos pēdējā laikā nonācis ne to labāko iemeslu dēļ...

Divi dažādi avoti ziņo, ka NAND atmiņu cenas augs šī gada laikā, turklāt tas notiks visai nepatīkamos apjomos. Tiek uzskatīts, ka NAND atmiņu cenu kāpums 2020. gadā varētu sasniegt pat 40%, kas būs ļoti jūtams katram, kurš vēlēsies iegādāties jaunu SSD tipa disku.

Jau 2019. gada pēdējās nedēļās esot bijusi vērojama NAND atmiņu cenas kāpšana par aptuveni 10%, lai arī iepriekš septiņus ceturkšņus (tātad gandrīz divus gadus no vietas) NAND atmiņu cenas bija kritušas arvien zemāk. Tiek gaidīts, ka arī šī gada pirmajos trīs mēnešos NAND atmiņu cenas pieaugs vēl par aptuveni 10%.

Iemesli cenu augšanai ir pašsaprotami – vēl vasarā divās lielās NAND atmiņu rūpnīcās Japānā notika elektroenerģijas pārrāvums, kas sabojāja tobrīd ražošanās esošās atmiņas. Tāpat tobrīd rūpnīcām kāpa ūdensapgādes izmaksas par aptuveni 20%.

Diemžēl tikko paziņots, ka arī Samsung NAND un DRAM atmiņu rūpnīcā noticis īslaicīgs elektroenerģijas pārrāvums, kas sabojājis atmiņas vairāku miljonu eiro vērtībā. Tāpat tiek uzskatīts, ka Samsung būs nepieciešamas vismaz trīs dienas, lai atsāktu atmiņu ražošanu.

Avotshexus
Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Pirms 20 gadiem pēc zemestrīces Taivānā līdzīgi uzcēlās cena RAM DIMM moduļiem. Tur pabojātā rūpnīca tajā laikā bija viens no galvenajiem atmiņas mikroshēmu ražotājiem. Un pirms 9 gadiem pēc citas rūpnīcas applūšanas uz laiku cēlās cieto disku cenas. Datora atjaunot gribētājiem ar limitētu budžetu nāksies gadu vai divus paciesties. Taču no otras puses – pēc tam varēs jaunākas daļas dabūt lētāk ;)

Zini, tā kā Samsung piegādā atmiņas čipus arī NVIDIA, tad laikam varam arī draudzīgi kopā sagaidīt, ka pieaugs cenas arī šiem produktiem. Mūsdienās diezgan daudz kas ir atkarīgs no NAND atmiņas čipiem.

Šie tiešām skaitās diski?

Nu tehniski tur nav diski, bet doma visiem tāpat skaidra. Turpmāk laikam jācenšas vienkāršāk teikt – atmiņas ierīce.

kopš hdd laikiem ar disku saprot verķi, kurā info saglabājas arī pēc izslēgšanas.
tāpat kā joprojām minidators ar zvanīšanas iespēju tiek dēvēts par telefonu – visi tāpat saprot, ka tiek domāta plāksnīte ar ekrānu, nevis zābaka izmēra klucis ar caurumainu ripuli.

veļasmašinas izmēra nolasītājs ar pusmetra plāceni plastmasas korpusā, kurš pēc skata atgādināja miskastes vāku — 5 MB(?) :))
ps. neesmu gan pārliecināts par pusmetru, izmērs noteikti bija collās un nedaudz mazāks, slinkums gūglēt.

Parasti jau apdrošinātāji sedz zaudējumus, ne end user.

Reklāma
Reklāma
Reklāma