Mercedes-Benz mātesuzņēmums Daimler nesen atzina, ka autonomu automašīnu tehnoloģijas ir ļoti komplicētas – tās ir ļoti dārgas, nemaz tik daudzās vietās pasaulē autonomu automašīnu tehnoloģijas nevar iegūt licenci, lai automašīnas dotos ielās, kā arī pati tehnoloģija ir ļoti tālu no pilnības.

Tikko paziņots, ka Mercedes-Benz kopā ar Bosch uzsāks piedāvāt autonomu taksometru servisu Kalifornijā. Sākumā būs pieejamas 30 Mercedes-Benz S-klases automašīnas, kurās sēdēs iekšā arī šoferis, bet klientiem ar šoferi nekādā veidā nenāksies sazināties. Mercedes-Benz autonomo taksometru varēs izsaukt lietotnē, norādīt galamērķi, un nekas cits klientam nebūs jādara.

Faktiski Mercedes-Benz autonomo taksometru servisu varēs izmantot tikai Sanhosē pilsētas daļā, kas ir aptuveni 10 x 8 kilometrus liela.

Mercedes-Benz autonomo taksometru vienīgais konkurents ir Alphabet paspārnē esošais Waymo. Waymo šobrīd ir vienīgie, kas ASV teritorijā drīkst nodrošināt komerciālus pasažieru pārvadājumus ar autonomiem auto.

Reklāma

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Vecais NīgraisWindows Phone Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Windows Phone
Viesis
Windows Phone

Kā gribētos ko tādu Rīgā….

Vecais Nīgrais
Viesis
Vecais Nīgrais

Un lai aplikācija ir uz Windows Phone! :D