Eiropas Kosmosa aģentūra apstiprinājusi pirmo misiju, kas mēģinās no Zemes orbītas aizvākt tur pamestos gružus. Šoreiz gan runa ir par vienu, toties visai lielu 100 kilogramu gruzi, ko orbītā ap Zemi Eiropas Kosmosa aģentūra pameta vēl 2013. gadā.

Cilvēce ir ap Zemi palaidusi tik lielu satelītu skaitu, ka Zemes orbīta dažādos augstumos jau uzskatāma par visai piesārņotu. Kosmiskie mēsli ap Zemi riņķo ar ātrumu aptuveni 7800 kilometri stundā, turklāt tiek uzskatīts, ka orbītā ir aptuveni 120 miljoni neliela izmēra gružu, un vairāki desmiti tūkstoši lielāka izmēra cilvēces radītu mēslu.

Visi šie gruži var ietekmēt jau šobrīd palaistos un nākotnē plānotos satelītus. Tāpat tie var kaitēt Starptautiskajai kosmosa stacijai, kurā uzturas cilvēki.

Eiropas Kosmosa aģentūra plāno tikai 2025. gada palaist kosmisko mēslu ķērāju, kam nāksies ar robota roku noķert aptuveni 100 kilogramus smago objektu, tad samazināt savu ātrumu, lai kosmosa zonde kopā ar atkrituma gabalu tuvotos Zemei un sadegtu atmosfērā.

Reklāma

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
digitalkRalfs Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Ralfs
Viesis
Ralfs

Eiropas Kosmosa aģentūra apstiprinājusi pirmo misiju, kas mēģinās …par lielu naudu … mjā-smieklīgi.

digitalk
Member
digitalk

un kas tur smieklīgs? tavs intelekta trūkums?