SEB bankas klienti, kuriem ir tālrunis ar Android operētājsistēmu, par pirkumiem un pakalpojumiem tagad var norēķināties arī ar savu mobilo tālruni.  Ar mobilo tālruni var veikt maksājumus līdz 150 eiro Latvijā un ārzemēs – tirdzniecības vietās, kurās pieejami bezkontakta norēķini. SEB bankas Android lietotni lejuplādē šeit.

Lai norēķiniem varētu izmantot viedtālruni, vispirms SEB bankas mobilajā lietotnē jāizveido bankas kartes digitālā versija. Jaunā funkcija pieejama visām Mastercard norēķinu kartēm un kredītkartēm, ieskaitot tās, kurām nav bezkontakta norēķinu funkcija. Lai aktivizētu karti mobilajā tālrunī, tam ir nepieciešama NFC (near field communication) bezvadu datu pārraides tehnoloģija.

Reklāma

“Klientu vēlme ikdienas bankas pakalpojumiem un norēķiniem izmantot digitālos un mobilos kanālus arvien pieaug, tāpēc esam gandarīti, ka varam spert nākamo soli digitālajā attīstībā un mūsu klientiem Latvijā un Igaunijā piedāvāt iespēju norēķināties ar savu mobilo tālruni. Klienti, kuri jauno iespēju jau ir izmēģinājuši, visvairāk novērtē tās ērtumu. Nenoliedzami mūsu ikdienas paradumi mainās – arvien mazāk līdzi ikdienā nēsājam maku, taču vairumam mobilais tālrunis vienmēr ir rokas stiepiena attālumā. Līdz ar to, aktivizējot bankas karti mobilajā tālrunī, arī finanses vienmēr būs rokas stiepiena attālumā. Jāuzsver, ka maksājumu veikšana ar mobilo tālruni vēl ir testa režīmā, tāpēc aicinām klientus to izmēģināt, novērtēt un ziņot mums, ja ir vērojamas kādas nepilnības un nepieciešami uzlabojumi,” uzsver SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars.

Veikt maksājumus ar mobilo tālruni var tāpat kā ar bezkontakta karti, nopīkstinot to pie maksājumu termināla. Maksājumus iespējams veikt tirdzniecības vietās, kurās pieejami bezkontakta norēķini, taču mobilo tālruni nav iespējams izmantot, lai veiktu darījumus bankomātā. Maksājumu līdz 25 eiro apmērā veikšanai nav nepieciešams ievadīt mobilās lietotnes PIN kodu. Tomēr laiku pa laikam drošības nolūkos tiek lūgts apstiprināt identitāti un ievadīt PIN kodu vai pirkstu nospiedumu, ja tiek izmantota biometriskā autentifikācija. Maksājumi no 25 līdz 150 eiro apmērā vienmēr ir jāapstiprina ar PIN kodu, savukārt, ja pirkums pārsniedz 150 eiro, ir jāizmanto bankas karte.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Labs jaunievedums. Jau paspēju astoņas reizes pie kases samaksāt – ir gan ērti, jo ziemas drēbju dziļajās kabatās vairs nav jāmeklē maks. Vienīgi pirms lietošanas telefons jāatbloķē.

Andis

Labi, ka kādam izdodas, jo man terminālis izmeta kļūdu

Krotow

Pārliecinies, ka aplikācijā reģistrētajai kartei atļauti bezvadu norēķini.

Skābene

Bet man telefons mēģina veikt maksājumu, kad pirms iekāpšanas lidmašīnā tiek skanēta e-biļete!
Mazliet kaitinoši!

Yeah

Jau arī paspēju izmēģināt, viss darbojas :)

Alen Pasnikov

Cik es sapratu ar Visa stila debit pagaidām nevar, nu vismaz viņu mājas lapā rakstīts ar mastercard vai kredītkartēm.

Indzha

@Kursorslv varbūt ir informācija vai @Luminor_LV ar kaut kādā tuvākā nākotnē plāno ieviest NFC – bet laikam lieki jautāt zinot cik aizvēsturiska ir viņu Mobilā aplikācija un Internetbanka diez vai kaut kas būs gaidāms …

LAN

filiāles gan ir samazinātas līdz moderni mazam skaitam.

Armands Bozs

Var parnest € uz Revoltu un maksāt ar to