Elektrifikācija pārņēmusi arī motociklu nozari, jo ir noplūdusi informācija par iespējamo BMW elektrisko motociklu, kurš varētu sasniegt reālu šosejas motociklu jaudu, kādu to iztēlojamies.

Iepriekš BMW jau prezentējusi gan elektrisko motorolleri, gan konceptu ar nosaukumu Vision DC Roadster, taču nu pieejamais patenta rasējums piedāvā jaunas uzbūves motociklu, kurš reāli spētu konkurēt ar esošajiem konkurentiem – kompānijām Zero un Energica – tieši jaudīgo elektro motociklu tirgū.

Reklāma

Ja motocikli ierasti tiek būvēti uz standarta rāmja bāzes, tad BMW piedāvātais braucamrīks būs bez šī rāmja, to veidojot slēgtai kastei ar tajā iebūvētajām baterijām un kontrolieriem. Pie šīs kastes piestiprināsies stūres iekārta, kā arī zem tās atradīsies motors, kas būs pēc iespējas tuvāk ķēdei un riteņiem. Līdzīgs uzbūves risinājums ir izmantots BMW elektriskajam motorollerim, taču tas uzskatāms par jaunu un neparastu šajā nozarē.

Par patenta sportisko virzienu un jaudu liecina tas, ka tam ir līdzīga ģeometrija ar esošo modeli F800. Tāpat arī balstiekārta, riteņi un pat rokturi. Plašāka tehniskā informācija gan nav pieejama, tāpat kā cena un pieejamais laiks, jo kompānija jau šobrīd paziņojusi, ka ir apmēram 2 gadus aiz saviem plāniem tieši elektro motociklu jomā. Taču kā jau pierāda auto industrija, tad elektrifikācija vairs patiešām nav kaut kas tāls un miglā tīts. Nozare attīstās strauji, lai jau vienā dienā lielākie motorizēto braucamo ražotāji būtu nopakaļus jaunajiem uzņēmumiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Opis

Šim tad vajadzēs pamatīga izmēra tumbiņu lai rūcina un to bembi nenotriec mašīnas…

digitalk

pie mūsdienu auto skaņas izolācijas iemīļotais skaļo motobraucēju attaisnojums «loud pipes save lives» ir pamatīgi zaudējis savu patiesumu. tādu var sadzirdēt tuvojamies stāvot uz vietas, nevis ripojot pa šoseju.

Krotow

Mēs taču zinām skaļo braucēju patieso burkšķa motivāciju :D

Madara Saule

Fotošops drusku pieklibo – šis punduris nevarēs apstāties un kāju pie zemes pielikt… mocītis ta krietna zirga lielumā…

Čiekurs

Indeed, vēl izskatās, ka pie kārtīga pampaka uzmetīs gaisā un, kamēr mēģinās ar kājām spīrāties, trāpīs kāju “spieķos”, but hey, izskatās kruta.