web analytics

Latvija oktobrī mobilā interneta ātruma testos nogāžas par 7 vietām

Jaunākie raksti

Facebook piedāvā lietotni BARS, kura ikvienam ļauj būt par reperi

Mūsdienu lietotņu pielietojumam nav robežu, jo Facebook testa režīmā ir palaidusi lietotni BARS, kura ikvienam uz brīdi ļauj izmēģināt...

“Twitter” nāk klajā ar “Super Followers” funkciju, kas ļaus gūt ienākumus no sekotājiem

"Twitter" ir izziņojis divas jaunas funkcijas, kuras kaut kad varētu papildināt vietnes satura sniegtās iespējas. Pirmā no tām ir...

“Ford Mustang Mach-E” sevi lieliski apliecina uz Vācijas autobāņiem

Elektroauto ekspluatācijā pagaidām ir divas ļoti nopietnas problēmas, kas ievērojami ierobežo šo mašīnu lietošanas ērtumu - liels ātrums un,...

Atlikto testu dēļ “Virgin Galactic” kosmosa tūrismu varētu uzsākt vien 2022. gada sākumā

Izskatās, ka kosmosa kompānijai "Virgin Galactic" ar gatavošanos kosmosa tūrisma uzsākšanai pagalam neveicas. Jau decembrī, kad motora aizdedzes kļūmes...

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...Pārtrauciet veikt interneta ātruma mērījumus darba dienu vakaros blīvi apdzīvotās vietās! Šis ir mājiens ar mietu Purvciema un citu guļamrajonu iemītniekiem. Nu nav 4G paredzēts torrentiem un filmu straumēšanai. Turklāt tas grauj ārzemnieku skatījumu uz valsti!

Ookla Global Speed Test Index parādījis, ka Latvija nogāzusies par veselām 7 vietām mobilā interneta ātruma testos, kaut arī atļaušos uzskatīt, ka šie dati nebūt neataino Latvijas ikdienu 4G sakaru tīklos.

Latvija šobrīd ierindojusies Ookla Global Speed Test Index 56. vietā (mobilais internets) un arī 21. vietā (fiksētais interneta pieslēgums). Mēs esam knapi virs pasaules vidējajiem datu pārraides ātrumiem, kas ir 30.02 Mbps lejupielādei un 11.59 Mbps augšupielādei mobilajam internetam.

Topa augšgals

Protams, nevar neņemt vērā to, ka pie mums vēl arvien ir ļoti pieejams bezierobežojumu mobilo datu pieslēgums, kas no lietotāja viedokļa ir lieliski – tu samaksā savus aptuveni 20 eiro mēnesī, un nedomā vairs ne par ko. No otras puses – arī desmitiem tavu kaimiņu ir tieši šī pati iespēja, kas jūtami palielina mobilo sakaru torņu noslogojumu.

Pirms četriem gadiem ar Kristapu bijām nelielā svētceļojumā, lai aplēstu 4G spējas visiem trim operatoriem. Tobrīd gandrīz nenoslogotā 4G tīklā datu pārraižu ātrumi bija visai līdzīgi šodienai.

17 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
17 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Raivis Kalnins

Ja reiz man ir neierobežots datu plāns, tad lietoju to kā vēlos, ieskaitot filmu un seriālu straumēšanu.

Mibols

Bet padomā par topu! Ko ārzemnieki padomās, ar mietu Tev!

Krotow

Kuru rajonā un podjezdā krata kaut kādi ārzemnieki un ātruma topi :)

Boo

Paga, tad tas internets ir domāts, lai lietotu vai lai stāvētu nenoslogots un izskatītos labi, jo taču jābūt topa augšgalā? Dīvaina loģika no autora. Varbūt arī visi mašīnas sapērkam un nebraucam ar tām, lai esam zaļākā valsts pasaulē?

KKKT

Bet tā jau arī notiek. Cik tur 9x% laika mašīnas savu mūžu pavada stāvot :D Un vēl, ja tu nopērc baigi jaudīgo mašinu, tāpat pa ceļu tev jābrauc tik pat ātri cik pārējiem lohiem :D :D :D

Agris

Dafuq i just read?

Jurijs

Ceru, ka raksta pirmā rindkopa ir domāta kā sarkasms.
Ja nē, tad wtf :D
Ja jau mobilo tīklu nevar izmantot izklaidei, tad kāda jēga no 4G un, nākotnē, 5G?
Sēžam internetā ar 3G un lasām ziņu RSS feedus.

Krotow

Nē, tu pieteiksies interneta lietošanai 2 nedēļas iepriekš un vēl gaidīsi apstiprinājumu no instancēm ka tev drīkst.

espac

un tad vēl visi ar lētām ķiniešu trubām un veciem cat standartiem

Juris

Tieši brīžos kad bremzē, pamēru vai ātrums nav pie vainas, un rezēm neaizstiepj līdz 30Mbps 🤣 a ko, tā ir realitāte, tā tas 4G strādā.

Einis

Baigais brīnums, ka atpaliekam lēnā garā. Mēs bijām uzlekuši vienkārši augstāk par D.

Jautājums arī kāds vispār ir šitas pētījums. Uz kāda pamata ņemts? Ķip Ooakla paskatījās visu lietotāju testu un izdarīja secinājumu? Nu tādam rezultātam jēga vispār nav.

Man darbā ir slikta LMT zona. Bet man arī ar to pašu slikto i-neta zonu ir jāsaprotu vai daudzi wifi rūteri strādā. Tad nu testēju ar telefonu viņus un dienā uztaisu 10 testus ar vidējo atzīmi 2Mbit. Tas iekļaujas testā?

Marss Rulzz

Kas pa bardaku p0rnas skatītāji, fiksi pērkam žurnālus nevis sēdinam 4G ar savām izklaidēm!

Krotow

“Internet is for p0rn” . Nekādus žurnālus, tikai online :)

Normali

Nu nezinu gan, parasti jau cilvēki mēra, lai pārliecinātos vai tiešām ir tik sūdīgs kā liekas. Es lietoju lmt netu, ātrums labos laikos 120-140, noslogotos laikos ap 50, pie tam, bez antenas!

Krotow

Ātrumu caur Speedtest.net u.tml. jau parasti mēra, ja kaut kas nedarbojas vai arī tikko kā tikts pie jauna pieslēguma. Ja topa taisītājiem interesē reālā mobilo sakaru kvalitāte, lai brauc šurp un mēra paši.

Gatis Rumbens

Man gan šķiet, ka mobilo tīklu operatori vēl joprojām dzīvo kaut kādos 90’os gados, kā ar Dial Up Networkingu un WAP :-) Vēl ir kaut kādi datu tarifu plāni par interneta lietošanu… skaitam baitus un paketes……nu kas ir 1GB, 2GB, 5GB mēnesī ? Ja gribi paskatīties kādu pārraidi (IPTV), Youtube pastraumēt….ātri iztērēsi savu apjomu, ka pat acis nepamirkšķināsi. Un es pat nerunāju par to, ka sēdi kaut kādos P2P. Common ir 21. gadsimts ārā, un kur agrāk optika bija izredzētajam, tad tagad tā ir ikdiena. Lai tik investē savos torņos. Liek 5G antenas un pievelk kārtīgas optikas dzīslas ar DWDM… Read more »

Kristaps Skutelis

Tiešām? Latvijā, kur mums relatīvi sen visi operatori sāka piedāvā flatrate? Jau gadiem neskaitām ne sarunu minūtes, ne megabaitus vai gigabaitus.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: