ASUS izziņojis savu pirmo Wi-Fi 6 (802.11ax) PCIe tīkla karti PCE-AX3000 galddatoriem. PCE-AX3000 tīkla karti varēs ievietot mātesplates M.2 E-key slotā. PCE-AX3000 tīkla karte ir tā saucamā low-profile karte, kas piedāvā līdz pat 3000 Mbps datu pārraides ātrumus bezvadu tīklā, kā arī tai ir Bluetooth 5.0 atbalsts.

PCE-AX3000 tīkla karte nodrošina teorētiskus 600 Mbit/s 2.4 GHz tīklā un 2400 Mbit/s 5 GHz tīklā. Tāpat PCE-AX3000 tīkla karte atbalsta MU-MIMO un WPA3 drošības protokolu. PCE-AX3000 būs izmantojama kopā ar 64-bitu Windows 10 un Linux operētājsistēmām.

Pagaidām nav izziņota oficiālā PCE-AX3000 tīkla kartes cena, bet tiek lēsts, ka tai nevajadzētu būt dārgākai par 50 eiro.

Reklāma

4
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
KrotowKKTKKristaps SkutelisJanis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Janis
Viesis
Janis

vai tiešām kāds izmanto wifi stacionārajos datoros?

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Jā, protams. Kā gan citādāk datorā dabūsi internetu, ja pie tā nav pievilkts vecais labais tīkla kabelis?

Tikko nesen manam testu datoram bija ievietota sistēmplate bez WiFi atbalsta un šo “problēmu” risināju ar iepriekš nopirktu WiFi adapteri (dongli). Nesen nopirku Bluetooth austiņas un liels bija mans aplauziens, kad atcerējos, ka konkrētā sistēmplate neprot atbalstīt arī šādu tehnoloģiju. Tās versijas, kurās jau iebūvēts WiFi, parasti prot atbalstīt arī Bluetooth. Nāksies pasūtīt arī Bluetooth dongli. Tā kā gribu pamēģināt bezvadu ausis izmantot arī ar PlayStation 4 konsoli, tad šobrīd skatos uz kaut ko tādu: https://us.creative.com/p/accessories/creative-bluetooth-audio-bt-w2-usb-transceiver

KKTK
Viesis
KKTK

Pietiek ar to ka vienu dienu izdomā pārkārtot savu mājas ofisu vai izklaižu stūri – jaunajā stūrī vairs nav tīkla vada rozetē :/
Es vēl gaidu uz ko pāriet, vajag LTE rūteri, extendrotāju un vienu šādu tīka karti.

Krotow
Viesis
Krotow

Diezgan parasta situācija, ja rūteris pie griestiem un negribas lauzt augšā sienu. Vai arī vilkt tīkla kabeli gar sienu un sabojāt telpas izskatu.